Siyaset

Dilmaç Medya TV’de Beykoz’u anlattı

Dilmaç Medya TV’de Beykoz’u anlattı
2014.08.31 00:00
| | |
6205

Video galeri

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Medya TV’de yayınlanan “Perihan İle Adım Adım” programında Beykoz’da yapılan çalışmaları değerlendirdi…

Temizlik İşleri ve sokak hayvanlarına ilişkin açıklamalarda bulunan başkan yardımcısı Beykoz genelinde 7000’den fazla sokak hayvanı olduğunu belirtti.

Beykoz’da her alanda modern teknolojinin nimetlerinden yararlandıklarını söyleyen Başkan yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, bunun en somut örneğinin ise uygulamaya koydukları yer altı çöp konteynır sistemi olduğunu dile getirdi.

Yer altı çöp konteynırlarının sağlık ve çevre temizliği açısından son derece önem arz ettiğini dile getiren Dilmaç yeni konteynırların yer altında olması nedeniyle sokak hayvanlarının müdahalesi sonucu çevre kirliliği yaşanmadığını ve bununla birlikte sokaklarında bu sayede kötü kokulardan arındırıldığını dile getirdi.

Beykoz genelinde şu ana kadar 250 adet yer altı çöp konteynırı monte ettiklerini ve hedeflerinin dönem sonuna kadar Beykoz’da yer altı konteynırı olmayan mahalle bırakmamak olduğunu kaydeden Dilmaç, bunun faydalarının ise, önceki uygulamada 3 adet konteynırın yaptığı işi yeni uygulamada 1 konteynırın yaptığı, kapak sistemi ve içinde bulanan ayrı bir muhafaza bölümü olmasının sıralanabileceğini dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çöp Konteynırları, Yer Altı, Hanefi Dilmaç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"