Dilmaç, Medine’de Kuran-ı Kerim müzesini gezdi

  • Güncelleme: 07.03.2020 17:33
  • Okunma: 12935 kez
  • Yorum: 0
İBB ve Beykoz belediyesi meclis üyesi Muhammed Hanefi Dilmaç, önceki hafta Umre yapmak üzere gitmiş olduğu kutsal topraklarda Medine Kuran-ı Kerim müzesini gezdi.
Dilmaç, Medine’de Kuran-ı Kerim müzesini gezdi

Gezi sonrası düşüncelerini açıklayan Hanefi Dilmaç’ın görüntüleri, Medine Kuran-ı Kerim Müzesi sosyal paylaşım sitesinden yayınlandı.

Açıklamasında, Beykoz’dan bir ekiple kutsal topraklara gittiklerini ifade eden Dilmaç, 1996 yılında, Türkiye Diyanet Vakfı’nda görev yaptığı sırada hac vazifesini yerine getirmek amacıyla ilk kez kutsal topraklara gittiğini ve o günlerden sonra 2012 yılında tekrar umre yapmak üzere kutsal toprakları ziyaret ettiğini açıklayan Dilmaç, Kuran-Kerim Müzesinin kurulduğu alanın o dönemlerde bir alışveriş merkezi olduğunu kaydetti.

Bu gün ise o alanların Kuran-ı Kerim Müzesi’ne dönüştürülmesinin çok güzel bir şey olduğunu ve çok etkilendiklerini söyleyen Hanefi Dilmaç, kendilerine Kuranı Kerim Müzesi ile ilgili çok güzel bilgiler verildiğini söyledi.

Dilmaç, Kuran-ı Kerim Müzesi’ne emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Mescid-i Nebevi'nin 5C. Kapısının karşısında kurulan Kuran-ı Kerim Müzesinde, Osmanlı İmparatorluğu Döneminden kalma 150 yıllık el yazmazı Kuran-ı kerimler olduğu ve özellikle Türk ziyaretçilerin müzeye yoğun ilgi gösterildiği ifade edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz