A. Raif ÖZTÜRK
  • 02/05/2023 Son günceleme: 02/05/2023 15:17
  • 3.199

Geçenlerde bir etkinlikte mehter marşı dinlerken, tüylerim diken diken oldu.

Ahvâlimiz, bir güftede, bu kadar da güzel nasıl anlatılmış ki?” diye mırıldanmaktan kendimi alamadım. Güftenin nakaratı: “Dik dur eğilme, İNANANLAR SENİNLE” idi. Gerçekten de bu 14 Mayıs 2023 seçimi, sanki ‘inananlar’ ile ‘inananlara karşı savaşanlar’ arasında geçiyor. Elbette istisnalar olabilir, fakat istisnalar kâideyi bozmaz…

Hakikaten güftede konu olan tabloya baktığımız zaman, “Dik dur eğilme” denilen liderin karşısındakilerin; neredeyse tamamı, yalan vaadlere ve iftiralara ALDANARAK veya bilinçli olarak, inananlara karşı savaşanlara taraftar olanlardan, TERÖR örgütlerinden ve kısmen de İNANMAYANLARDAN meydana geliyor.

Hatta o liderin devrilmesi için seferber olanların önemli bir kısmı da, vatanımızın dış şer güçlerden nemalanıp, onlara peşkeş çekilmesinden yana olan terör örgütlerinden, bir kısım hâinlerden ve Din ve mukaddesat düşmanlarından, yani; yine inanmayanlardan oluşuyor. Gezi olayları vs. isyanların sponsoru olan David Rockefeller, George Soros, ABD vs. bunların başında geliyor.

Önce bu konunun önemini, madde madde inceleyelim: (Sonra SANA SÖZ’E geliriz.)

Uzun yıllardan beri ülkemizin coğrafî güzelliklerine ve zenginliklerine el ovuşturup ağız şapırdatan ABD merkezli Dış Şer güçler; diş geçiremedikleri o liderin ve inananların durdurulması için besledikleri hâinlerden ve genellikle inanmayanlardan oluşan İLLET İTTİFAKINI desteklemeyi açık seçik ilân etmişlerdi.

PKK’NIN üst düzey temsilcilerinin tümü, ayrı ayrı TV.’lara çıkıp, “bunlar bizi tamamen bitirecek” diyerek, alenen peş peşe o mâlum zillete sahip çıkılmasına dair talimatlar yağdırıyorlar. Yani muhalefet elebaşı sının gizledikleri hâinliklerini, âdetâ ifşâ ve deşifre ediyorlar.

Bu muhalefet ittifakı, İktidar tarafından 21 yıldan beri Vatan ve Millet hayrına bütün yaptıklarını; yâ YIKACAKLARINI yâ da durdurup iptal ettireceklerini ve bu güzellikleri gece gündüz demeyip icrâ edenleri, cezalandıracaklarını ilân ediyorlar.

Muhalefet ittifakındaki bir genel başkan, şer ülkeler haricindeki bütün dünyanın takdirle karşıladıkları, TOGG, İHA, SİHA, JET MOTORU, KIZILELMA, FÜZE, UÇAK GEMİSİ ve tüm %80 yerli silâhlarımızın başarılı firmaları olan BAYKAR’dan, BAYRAKTAR’DAN bile hesap soracaklarını ilân ediyor.

Bu her zaman DİK duran ve eğilmeyen Dünya liderini devirmek veya durdurmak için, tüm DIŞ şer güçler, FETÖ, HDPKK, vs. tüm terör örgütleri, LGBT, LÛTÎLİK vs. ahlâksız örgütler, alenen birlik oldular.

Hatta artık gün yüzüne çıkan SOĞAN-PATATES zamlarının HÂİN fâilleri de bu dünya liderinin tökezlemesi için, girizgâhta vurguladıklarımızın sponsorluğunca plânlandığı deşifre ve itiraf edildi. Aslında bu sinsi oyun 2019 seçimlerinde de uygulanmıştı ve milyonlarca kişi aldatılmıştı. Şöyle ki; haftalardan beri tenha yerlere TIRLARLA soğan-patates çuvalları bırakıldığı görülüyordu. Ciddi takipler sonunda, tırlarca soğan-patatesi dozerlerle açılan devâsâ çukurlara gömmeye çalışan ekibin başına, bu imhânın sebebi sorulduğunda: “Efendim, depolarımızdaki bütün soğan ve patatesleri iyi bir fiyata satın alanlar bana, tırların ve dozerlerin masraflarını da vererek, İMHÂ ETMEMİ istediler. Ben parama bakarım, benden istenileni yapıyorum” diye itiraf etmiştir. Bu plânın bundan sonraki işleyiş şekli, hallere, marketlere ve pazarlara soğan gelmeyince, fiyatlar elbette birkaç katına çıkıyor.

Bu plânın son sahnesi de: Zillet ittifakının lideri eline bir soğan alarak TV ekranlarına çıkıyor ve “ey milletim, bu iktidar sizi bu soğana muhtaç ediyor ve bu soğanı 30 lira yaparak sizi sömürüyor” yalanına ve iftirasına sığınarak, kurtarıcı rolüne giriyor ve hiç utanmadan bu hilelerle OY istiyor. Bu sinsi plan da belgeleriyle ifşâ edilmiştir…

Bu geçekler ışığında, zerre kadar ÎMÂNI olan, zerre kadar Vatan, Millet ve Bayrak sevgisi olan her vicdan sahibi, elbette inananlara, Yüce Dînimize, Yüce Kur’ânımıza, Milletimize, Vatanımıza ve Bayrağımıza sahip çıkacaklar. Her hâlükârda, her zaman tüm dünya mazlumları için DİK DURAN bir lidere ve ittifaka, gururla oy vereceklerdir…

Bu aziz millet, bu yalanların, hîlelerin sinsi tuzaklarına bir kez YEREL ceçimlerde düştü ve o illet ittifakının belediyelerinde BİN kez pişman olundu. BU KEZ ASLA DÜŞMEYECEKTİR.

Gelelim “SANA SÖZ” YALANINA:

Halkını bu kadar ahmak yerine koyan bir lider var mı acaba?

Önceki seçimde defalarca; “size NAMUS SÖZÜ, belediyeleri bize verin, tek bir kişi dahi işten çıkarılmayacak” demedi mi? Ertesi gün binlerce masum işçi sebepsiz işten atılmadı mı? “İstanbul’u bize verin, KENTSEL DÖNÜŞÜM nasıl olurmuş, Türkiye’ye ve Dünyaya göstereyim” demedi mi? Sadece İstanbul’da kentsel dönüşüm aleyhine, Hükümete karşı 541 mahkeme açılmadı mı? Ülkenin her yerinde aleyhte mitingler yapılmadı mı?

Köylüye BEDAVA TREKTÖR, bedava ELEKTRİK, gübre, vs. vaad etmedi mi?..

Defalarca hatırlatıldığı halde, üç maymunları oynamadı mı? Daha sayalım mı?..

Bu necip milleti, senin bu “SANA SÖZ” yalanına inanacak kadar saf mı zannediyorsun?

Bu güzîde milletin gözleri, sizin yalanlarınıza ve iftiralarınıza aldana aldana açıldı artık.

Bu feraset sahibi millet, bu iktidarın erişilmez hizmetlerine asla NANKÖRLÜK yapmaz.

14 Mayısta bu iktidara, elbette yeniden “GÖREVE DEVAM” diyecektir.

Hem de hiçbir itiraza mahal bırakmadan, inşâAllah EZİCİ bir çoğunlukla…

Yazarın Yazıları