Siyaset

Diğer aday adayları beni hedef yaptı

Diğer aday adayları beni hedef yaptı
2014.09.03 00:00
| | |
5330

Uzun süredir Beykoz’un siyasi aktörleri arasında yer alan, CHP’nin aday göstermemesi, üzerine, “CHP içinde paralel CHP var. Ben bu oyunu bozacağım” diyerek, MHP’den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Alaattin Köseler, Dost Beykoz’dan Mustafa Emanet’in

Kendisini MHP’ye Genel Başkan yardımcısının davet ettiğini, söyleyen Alaattin Köseler, CHP’de aday gösterilmemesini ise, “diğer aday adayları beni hedef yaptı” şeklinde yorumladı. 

İşte sorular ve Köseler’in cevapları: 

MHP’ye aday olmadan önce, farklı partilerden teklif aldınız mı? 

30 Mart 2014 yerel seçim öncesi istifamın üzerine ilk teklifi MHP’den aldım. Bununla beraber daha farklı partilerden de teklif aldım. MHP’yi tercih etmemin nedeni ise, Beykoz halkının sorunlarının çözümünde, vatandaşın mecliste temsil edilen partiler ile sorunları ilgilendirdiği için, Genel Başkan ve yardımcısının bana gönderdiği teklife olumlu baktım.Beykoz Belediyesinin yalanlarını ortaya çıkarmak ve halkı boş vaatlerle kandıranların karşısına çıkmak için MHP’den aday oldum. 

MHP’den aday olmanızı halk nasıl karşıladı? 

Bir kısım halkımız çok olumlu bakıyor diğer kısım ise doğal olarak tepki göstermiştir. Ben MHP’den aday olduktan sonra açıkçası sahaya tam olarak çıkmadım. Ortak akıl oluşturmaya çalışıyorum. Bana tepki gösteren vatandaşlarımı da kazanmak için elimden geleni yapacağım. Kendime olan güvenim ve başarı oranım çok yüksektir. Beykoz halkı beni daha önceden de tanıyor fakat Beykozlu diye bir şey kalmadı. Ben benim zamanımdaki Beykozlulardan bahsediyorum. İmar rantçılarının çıkarmış olduğu mülkiyet savaşı Beykozluyu Beykoz’dan kovma başarısını elde etmiştir. Şehir yağmacılarına artık yeter diyecek ve her ne kadar zaman daralsa da bu süre kendimi tanıtmama yetecektir. 

Diğer adayların projelerinden daha farklı projeleriniz var mı? 

Benim hiçbir adayla sorunum olmazken, beni dışlayanlara cevabım 31 Mart sabahıBeykoz Belediyesi’nde olacaktır. Sonuçta Beykoz’da en büyük proje bende. Bu proje Beykoz halkından gerçeklerin gizlendiği, proje alanları ve mülkiyet savaşıdır. 5 yıl değil belki de 25 yılı kapsayacak ve halkın doğruları kavraması alanında diğer adaylardan farkım bu olacaktır. Benim bir diğer önemli projem Beykoz halkının Beykoz’da kalabilmesi adına yaptığım çalışmalardır. Bunun neticesinde diğer adayların sözlü projesinin yanında benim projelerim uygulamalı olacaktır. Beykoz’lu vatandaşlarımın oturdukları evin bir başkalarına peşkeş çekilmesine müsaade etmemek için canla başla mücadele edeceğim. 

Belediye Başkanlığı döneminizde Tokatköy halkına tapu dağıttınız. Bu seçimde Tokatköy halkından oy olarak beklentiniz nedir? 

Ben burada ilk olarak halkın teveccühüne bırakıyorum fakat Tokatköy’de oy seviyesi belirlemem çok zor. Tokatköy mahallesine dağıttığım tapuları kar amaçlı mı? yoksa halk için mi? Dağıttığımı vatandaş biliyor. Şu anda ki mevcut iktidar olan AK Parti ile kıyaslama yapacak olursak, benim Tokatköy halkını uyarmam gerekecek. Ben Tokatköy tapularınıdağıtırken anlayış olarak Beykoz Belediyesini ticarethane gibi görmedim. Halkın tapusunu alması noktasında, alabileceğini kar amacı gütmeden tapuları dağıttım. Şu andaki mevcut Belediye Başkanı ve kadrosu 2-B ve İBB parsellerini kar amaçlı, halkın bütçesini zorlayan dayatmacı tutumuyla ve bire aldığını dörde satma prensip anlayışı ile halkın karşısına çıkıyor. Benim buradaki amacım Belediyenin hatasını doğrularla kapatmak veiçinden çıkamadıkları sorunu ortadan kaldırmaktır. 

Belediye Başkanı olduğunuz takdirde Beykoz’da faaliyetleriniz ve değişimleriniz ne olacaktır? 

Belediye Başkanı olduğumda ilk yapacağım değişim, Beykoz’da 25 mahallenin özel proje alanı planını halk ile paylaşacağım. Bu Belediye Başkanının ilk yapacağı faaliyet olmalıdır. Vatandaş konut alanımı alıyor, yeşil alanı mı alıyor, ticaret alanı mı alıyor? Kısacası vatandaş da ne aldığını bilmiyor. Beykoz halkı tapu aldığını zannediyor, fakat kandırıldığının farkına varamıyor. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve kadrosuna soruyorum:

Ticaret alanını yandaşa mı veriyorsunuz? Konut alanını bazı yandaşlara imar fazlalığı şeklinde mi yansıtıyorsunuz? Yeşil alanı sizinle aynı siyasi görüşü olmayan Beykoz halkına mı satıyorsunuz? Plan yaparak satacağım dediğiniz, planlamayı zamanın ve sürecin yetişmemesi dahilinde kadastral bazda satışa olanak sağladınız. Vatandaşın evinin ortasından geçen Kadastral parsel çizgisinden vatandaşın haberi var mı? Beykoz halkı evinin yarısını aldığının farkında mı? Yücel Çelikbilek Beykoz halkına ilk önce bunların cevabını versin. 

Karşınızda çok güçlü adaylar var, sizi onlardan üstün kılan tarafınız nedir? 

Beykozluların karşısında, halkına yalan konuşmayan bir aday var. Beykoz halkı Benim doğruluğumu, anlattığım 2-B ve Özel Proje alanları hakkında ki uyarılarımdan biliyor. Beykoz halkının mülkiyet konusunda güveneceği isim benim. Beykoz’da bilinmeyenmülkiyet savaşında, bilinmeyenlerin ortaya çıkması adına elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Geçmiş dönemlerde Belediye Başkanlığı sürecindeyapamadığım bir çok projelerin devamı için aday oldum. Beykoz’a Belediye Başkanıolduğumda, benim diğer adaylardan ne gibi farkım olduğunu ben değil Beykoz halkı söyleyecektir.

Benim Beykoz halkına geçmişte kalan bir sözüm var ve bu sözümü yerine getirmek için Beykoz halkının teveccühünü bekliyorum. 

Bir önceki mensubu olduğunuz partinin içinde “Benimle altı ay uğraştılar” demiştiniz. Bunu biraz açabilir misiniz? 

Parti içinde 14 aday adaylarından biriydim. Diğer aday adayı arkadaşlarımızın ortak çalışmaları beni hedef haline getirdi. Onların siyasi mücadele içerisinde, ortak akıl geliştirdiler ve amaçlarına ulaştılar. Parti içerisinde eğilim yoklaması ve anket yapılacağı genelgesinden sonra, parti içerisinde yoğun bir mücadele oldu. Bunun üzerine hepsinin beni hedef alması, bugün MHP’den aday olmamı gerektirdi1999-2004 4. dönem Belediye Başkanlığı zamanımda eksik olan bir şey vardı “halkın sorunlarını halkla beraber yerinde tespit etmek ve Belediye Başkanlığını Belediyenin içinde değil dışında yapmaktı” şimdi bunları gerçekleştirmek için Beykoz halkının bana bir şans daha vermesini bekliyorum. 

Dost Beykoz / Özel Haber

Anahtar Kelimeler: MHP, Alaattin Köseler

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"