Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı

  • 0
  • 6079
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı
Deva Partisi Beykoz’da kendini hissettirmeye başladı

Ali Babacan’ın Genel Başkanı olduğu Deva Partisi, Beykoz muhtarları ve STK temsilcileri ile gündemi değerlendirdi.

Kavacık’taki Doğal Dükkân da yapılan sabah kahvaltısına muhtarlar, STK Temsilcileri ve yerel basın yoğun ilgi gösterdi.

İlçe Başkanı Avukat Hikmet Baki’nin konuklarına yakın ilgi gösterdiği toplantıya; Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Özge İrem Morkoç ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Abdurrahim Aksoy ve Beykoz İlçe Yöneticileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Avukat Hikmet Baki yaptı.

Deva Partisi Beykoz’da daha görünür oldu

“Bugün burada Beykoz’un değerli muhtarlarını, dernek başkanlarını ve basın mensuplarını ağırlıyoruz.” diye konuşan İlçe Başkanı Hikmet Baki, “sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sizde artık görüyorsunuz biz 20 Eylül’de ilçe başkanlığı olarak kuruluşumuzu tamamladık. O günden bu güne hep sahadayız. Sizlerle karşılaşıyoruz. Elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Sahada daha görünür olduk” ifadelerini kullandı. Hikmet Baki, “bundan sonra da bu gibi toplantılarda Beykoz’un dinamikleri ile birlikte olacağız, olmak isteriz” dedi.

Deva Partisi neden yola çıktı?

Dr. Özge İrem Morkoç’unda kısa ifadelerle kendisini anlattığı toplantıda, Beykoz’da olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Deva Partisi Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Abdurrahim Aksoy’da konuşmasında, toplantıya katılanlara teşekkür etti. Toplantıya katılanların, belli ki Beykoz’un dinamikleri olduğunu söyleyen Aksoy, “ülkenin gidişatını çok yakından izleyen ve toplumun sorumluluğunu almış olan insanlarsanız. Ülkemizin iyi yönetilmediğinin farkındasınız. Bizlerde Deva Partisi olarak nasıl bir hikâye ile yola çıktığımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yeni bir partiyiz, Yeni olduğumuz için ilkelerimizi, ülke hakkındaki tasarruflarımızı, ülkenin geleceği ve hepimizin geleceği hususunda neler düşünüyoruz, neler yapmak istiyoruz, neden yola çıktık. Bunları size ifade etmek için bu toplantıları organize ediyoruz” dedi.

“Bir ülkenin gelişebilmesi, bir ülkenin modern olabilmesinin, bir ülkenin zengin olabilmesinin bilimsel olarak kriterleri vardır. Eğer bu kriterler mevcut iktidarlar tarafından yerine getirilirse o ülke gelişme gösteri. Eğer bu kriterler yerine getirilmez, yozlaştırılırsa keşmekeşlik başlar.” diye konuşan Aksoy, Deva Partisi olarak nasıl bir ülke tasavvur ettiklerini şu ifadelerle anlattı:

Hukuka dayalı demokratik bir ülke

Biz AB kriterlerini hak etmiş bir ülke olarak, bu kriterler ölçüsünde yönetilmeyi arzu ediyoruz. Hukuka dayalı demokratik bir ülke. Zengin bir ülke, ülkenin imkânlarını herkese eşit, fırsat eşitliği çerçevesinde, herkesin kendisinden istifade edebileceği bir ülke olmayı arzuluyoruz.

Şimdi ki yönetime baktığınızda, kurallar tamamen yerle bir edilmiş, anayasaya dahi uymayan bir yönetim tarzı. Şeffaf olmayan, karanlık bir yönetim tarzı. Nasıl yönetildiğimizi, gelirimizin, bütçemizin nasıl tanzim edildiği hususunda çoğu insanımızın haberi olmayan bir yönetim.

Bu ülkenin yürekli ve cesaretli insanlara ihtiyacı var

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak’ta açıklamalarında, yürek ve cesaretin olmadığı yerde siyaset yapmanın mümkün olmadığını, toplantıya katılanlarında toplantıya katıldıkları için yürekli ve cesaretli olduklarını ifade ederek, “bu ilkenin özgür, güçlü, saygılı ve zengin bir Türkiye yaratabilmemiz için hepimizin yüreğini ve cesaretini ortaya koyması lazım” dedi.

“Biz bu doğrultuda neler yapıyoruz? Öncelikle genel merkez de 24 tane komisyon kurduk. Bu komisyonlar her ay 81 ilimizi heyetler halinde ziyaret ediyor. İl, İlçe, belde, köy, mahalle toplantıları yapıyoruz. Parti politikalarımızı anlatıyoruz ve bunu her ay dönüşerek 81 ilde uyguluyoruz” ifadelerine yer veren Uçak, “bizim partimizin yüzde 85’i siyasi yelpazenin hiçbir kesiminde yer almamış olan iyi insanlardan, işinin ehli insanlardan oluşan bir kadrodur” dedi.

Eylem planlarımızı hazırlıyoruz

Mustafa Uçak, “Biz ilk seçimde iktidara gelecekmiş gibi hazırlanıyoruz. Bunun için bütün politika başkanlıklarımız şu anda iktidara geldiğimizde neler yapacağımızı içeren eylem planlarımızı hazırlıyor ve bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz.” dedi.

Bugün ki iktidarın can derdine düştüğünü ve gidişinin kesin olduğunu vurgulayan Uçak, “ülkenin sorunlarına yönelik hiçbir politika üretmeyen sorunlarla ilgilenmeyen bir zihniyetle yönetiliyoruz. Biz şuna inanıyoruz, Türkiye bu zihniyetle yönetilmeyi hak etmiyor. Türkiye çok daha işi bilen, etkili kadrolarla yönetilmeli ve AB standartlarında, AB’ye girmek şart değil, o standartları benimseyip, bu ülke vatandaşını da insan onuruna yaraşır şekilde yaşatabilmek” dedi.

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, toplantının devamında, muhtarlar ve STK temsilcilerinin açıklamalarını dinleyip, sorulara cevap verdi.

Deva Partisi heyeti gün içinde Beykoz Paşabahçe Mahallesinde halk pazarını ziyaret etti. Oradan da Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği’nde bir ziyaret gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Kavacıkspor Beykoz İdman Yurdu maçına hazır
Önceki Kavacıkspor Beykoz İdman Yurdu maçına hazır
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu