Kültür

Dert ve hastalıkları sevdiren kitap yok satıyor

Dert ve hastalıkları sevdiren kitap yok satıyor
09.06.2017 20:24
| | |
4967

Dost Beykoz Yazarı Raif Öztürk’ün 2015 yılında piyasaya çıkan kitabının 6. baskısı tükendi.

Dost Beykoz Yazarı Raif Öztürk’ün 2015 yılında piyasaya çıkan kitabının 6. baskısı tükendi.

Kitabın adının “Derdim Bana Derman İmiş” olması gördüğü ilginin en önemli nedenleri arasında gösterilirken, insanın bir nevi kendi kendinin doktoru olduğunu da gözler önüne seriyor.

Bir rivayete göre Davud PeygamberLokman'a bir koyun kesmesini ve kendisine en iyi yerinden iki parça et getirmesini söyler. Lokman koyunun yüreğini ve dilini getirir. Başka bir gün Davud Peygamber, kendisine koyunun en kötü yerinden iki parça et getirmesini söyler. Lokman yine yüreğini ve dilini getirir. Davud Peygamber, neden böyle yaptığını sorunca Lokman şu şekilde yanıt verir: "İyilik için kullanıldığında yürekten ve dilden daha iyi bir şey yoktur. Kötülük için kullanıldığında da yürekten ve dilden daha kötü bir şey yoktur."

Hastalığa karşı geliştirilen aşılar, ilaçlar kadar 'hasta psikolojisi' de iyileşmekte önemli bir etkendir. Özellikle 'inançlı' insanların yaşamının neredeyse tamamı psikolojiyle ilintilidir. Kimi zaman hastalığın geçeceğine bile inanmak, onu yenmek/alt etmekte çok önemli bir hamle olabilir. 

Raif Öztürk'ün hastalıklardan kurtulmakta inancın etkisini kaleme aldığı 'Derdim Bana Derman İmiş' adlı kitap, hastalara psikolojik açıdan da destek niteliği taşıyor.

Ameliyat öncesi ve sonrası, gerek hastaların gerekse hasta yakınlarının umutla okuyacağı kitaba yönelik yapılan yorumlar yayınevini yeni baskı yapmaya zorladı:

Kitapla ilgili yorumlar:

Dert ve hastalıkları sevdiren ve bir nevi manevi şifa kaynağı olan bu ekteki kitap; iman, Kur’an ve Pedagojik Formasyon kapsamında; Tevhid ve Vahdaniyet konularını işleyen ve bir saati bir sene nafile ibadet sevabı kazandıran TEFEKKÜR içerikli nadide bir eserdir.

Ayrıca; şu fitne asrı içinde çalkalanan ve bir nevi haçlı kuşatması altında bocalayan şu muhtaç gönüllere ulaştırdığınız için sizlere, çok önemli uhrevi avantaj olan 'İNFAK ve sadaka-i cariye sevabı’ kazandıracaktır, İnşaallah.

Hastalar Risalesi ilâveli olup, dert ve hastalıkları sevdiren ve göndereni (cc) bildikten ve bulduktan sonra, başa gelen sıkıntılardan bile lezzet almamıza vesile olacak bu kitap, hasta ziyaretlerinde de verilecek en güzel bir hediyedir…

Dert ve hastalıkların çığ gibi çoğaldığı bu zamanda, muhtelif hastalıklara aday olan herkese akıcı bir üslup ile hitap ederek, etkili bir teselli kaynağı, hatta koruyucu hekimlik tarzında bir nevi ‘ön şifa vesilesi’ olacaktır, inşaallah.

Kısa zamanda tükenen 1. baskısından sonra, Eyüp Otman’dan ulvi ve tefekküri şiirler ve ilginç ilavelerle yenilenen 2., 3., 4., 5. ve 6. baskıları da kısa bir zamanda tükendi.

Kitaba olan ilgiyi ve talepleri değerlendiren Selis Basım Yayın, bir paket kampanya hazırlayarak, kitabı belediyelerin, hastane, fabrika, kobi, esnaf, mağaza, okul, dershane gibi kurum ve kuruluşların istifadelerine sundu.

Perakende fiyatı 12 TL olan kitap, toptan olarak 7,20 TL’den satıldığı halde; ön kapak içine “düşüncelerinizi veya dileklerinizi hatta firma veya kurum tanıtımınızı koyabileceğiniz kampanya fiyatı  (500-1000 arası siparişlerde) kargo ücreti dahil 6.00 TL olarak belirlendi.

Ramazan bereketinden daha ziyade istifade amacıyla, siparişler ve özel baskılar için 0532 774 40 05 nolu telefondan SELİS Yayınları Genel Koordinatörü Mehmet Tuncel ile özel olarak görüşülebileceği belirtildi…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Kitap, A. Raif öztürk, Hastalık, Şifa, Dert, Derman

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"