Dert anası Aysel Dağ adaylık yolunda

  • 1
  • 8683
Dert anası Aysel Dağ adaylık yolunda
Dert anası Aysel Dağ adaylık yolunda

Şiddet gören kadınların ve ihtiyaç sahiplerinin “Aysel Ablası”, AK Parti İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.

Kadın sığınma evinde uzun yıllar idareciliğin ardından Kartal Kaymakamlığı  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda görevine devam eden Aysel Dağ, şimdi de onların sesini Meclis’e taşımak hedefiyle kolları sıvadı.    

Aysel Dağ, özellikle Kartallıların yakından tanıdığı bir isim.  Doğum yeri olan Kartal’dan ayrılmayan Aysel Dağ, yıllardan beri ilçede ihtiyaç sahiplerinin  ilk başvurduğu, sorunlarına çare aradığı kişi haline geldi.   Önce şiddete uğrayan kadınların sığındığı Kartal Kadın Konuk Evi’nde, ardından  Kartal Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda görev yapan Aysel Dağ, engelli, yaşlı, dul, yetim ve mağdurların dert ablası oldu. Sorunları  dinleyen, çözüme kavuşturmak için gösterdiği çabayla herkesin gönlünü fetheden Aysel Dağ, şimdi tecrübelerini  Meclis’e taşıyabilmek hedefiyle milletvekili aday adayı olarak yola çıktı.

 

13 yıldan beri AK Parti’ye gönül verdiğini  belirten Aysel Dağ, yaptığı çalışmaları ve siyasi arenada yer alma nedenini şöyle anlattı:

“Kartal Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yaparak, kadınların ekonomik olarak güç kazanmasına yardımcı  olmaya çalıştım. 8 yıl boyunca şiddet gören kadınların yanında oldum, hatta bazı geceler sığınma evinde onlarla birlikte kaldım.  Hem o kadınların, hem de özellikle onların kız çocuklarının yaşadıkları sıkıntıları çok yakından gördüm.  Bu yüzden kadınlara yönelik politikaların oluşturulmasında en iyi kadınların rol oynayabileceği  düşüncesiyle  milletime hizmet yolunda bir adım daha atarak,   samimiyetle, aşkla, şevkle ve canla başla çalışmak üzere milletvekili aday adayıyım. Güçlü ve yeni bir Türkiye için güçlü kadınlar olarak omuz vermek zorundayız.”

Aysel  Dağ kimdir?

Aslen Erzincan Refahiyeli olan Aysel Dağ, 1969 yılında İstanbul Kartal’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Kartal’da tamamladı. İki çocuk annesi Aysel Dağ, Açık Öğretim Fakültesi  Halkla İlişkiler Öğrencisi.  Kartal Halk Eğitim Merkezinde 9 yıl öğretmenlik yaptı. 2004 yılından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Kartal Kadın Konuk Evi’nde  8 yıl idarede görev aldı. Halen, Kartal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda  çalışmakta. AK Parti Siyaset Akademisi Sertifikası sahibi Aysel Dağ,  Kartal AK Parti İlçe Kadın Kollarında kuruluşundan 2014 yılına kadar ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı. Şu anda AK Parti Kartal İlçe Kadın Kolları Akil İnsanlar Komisyonunda görev yapan Aysel Dağ, aynı zamanda Erzincan Refahiye Derneği Kadın Kolları Başkan Yardımcısıdır.

Haber Merkezi 

 

Masterlerler Çelikbilek'i ziyaret etti
Önceki Masterlerler Çelikbilek'i ziyaret etti
CHP Beykoz 2023 çalışmalarını başlattı
Sonraki CHP Beykoz 2023 çalışmalarını başlattı
Yorumlar (1 Yorum)

Salih Çelikkanat (7 yıl önce)

Sayın Aysel Hanım Kızım Önce Bir Hemşerin Olarak Seninle Gurur Duydum .Ve Ailende , Meslek Hayatında Sonsuz Başarılar Dilerim .Biliyorum ki İşin Başından Aşkın Amacım Senin Kıymetli Zamanını Almak Değil ..Güzel Kızım Ben Salih Çelikkanat Vakfınızın Yapmış Olduğu Üç Beş Kuruşla Gecinmeye calışan biriyim ..Utancımdan Dolayı Sizlere müracat etmemiştim fakat nacar kalınca buna mecbur oldum ..Mübarek Ramazan Ayı da geldi şayet mümkün ise tarafıma gıda yardımı yapılmasını riça ediyorum . Bu konu ile ilgili bir malumat verirseniz beni çok memnun edesiniz ..Saygılarımla ..Salih Çelikkanat

Yorum Yaz