Siyaset

Dernekler Birliği'nden BBP'ye ziyaret

Dernekler Birliği'nden BBP'ye ziyaret
2015.02.20 00:00
| | |
4027

Beykoz Dernekler Birliği, Melih Perçin Başkanlığı'nda geçtiğimiz haftalarda belirlenen BBP Beykoz İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.

Beykoz'daki 16 yöre derneğin bir araya gelmesiyle oluşturulan Dernekler Birliği, bu yıl 7. dönemini yaşıyor. Beykoz İl ve Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, beraberindeki bir heyetle, yeni yönetimini Melih Perçin Başkanlığı'nda geçtiğimiz haftalarda belirleyen BBP Beykoz İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. BBP ve Dernekler Birliği mensuplarının çay eşliğinde sohbet ettiği akşamda, BBP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu da anıldı. Dernekler Birliği Başkanı Fatih Yılmaz, geçmişte bir 'köy odası açılışında' Muhsin Yazıcıoğlu'yla tanışma ve birlikte yemek yeme olanağı bulduğunu anlatarak, "Şahsen, büyük hayranlık duyduğum isimlerden birisidir" dedi. BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin ise partisinin ilçedeki konumuyla ilgili geçmişe dönük bilgiler verdi ve bugün son yolculuğuna uğurlanan Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu'yla ilgili Dernekler Birliği'nin 'başsağlığı' dileklerini kabul etti.

Yalıköy'de bulunan BBP Beykoz İlçe Teşkilatı Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen ziyarette Beykoz İl ve Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız, Batumlular ve Havarisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Beykoz Ordulular Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya Enik ve Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş hazır bulundu. BBP'de ise evsahipliğini yeni seçilen Kurucu İlçe Başkanı Melih Perçin üstlendi. Bilgehan Murat Miniç başta olmak üzere pek çok partili, konukları muhabbetle ağırladı.

Melih Perçin: “Yola siyasetle devam etmeye karar verdik”

Karşılıklı sohbet eden heyetlerde ilk sözü ev sahibi Melih Perçin aldı. Aynı zamanda Dost Beykoz yazarı da olan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, BBP'nin Beykoz'daki kuruluş tarihçesini özetledi. Partililer olarak 1992 yılında bir araya geldiklerini ifade eden BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, "Biz, 1992 yılında 'Yeni Oluşum' olarak yola çıktık. Sonra 6 Aralık 1992 yılında Kurultay düzenledik ve burada 'Partileşelim mi, Vakıf olarak mı kalalım?' şeklinde bir soru sorduk. Siyasi Kurultay'da biz Vakıf olarak değil, siyasi bir parti olarak yola devam etme kararı aldık. 29 Ocak 1993'te de Büyük Birlik Partisi (BBP)'yi kurduk. Bir sene sonra da Mart 1994'te ilk seçimimize girmiş olduk" dedi.

İlçede siyasi partilerin yanı sıra derneklerin de yer aldığını ve ortak noktanın da Beykoz olduğunu dile getiren Melih Perçin, özellikle kültürel yozlaşmaya dikkat çekti ve günümüzde artık Karagümrüklü, Vefalı, Beykozlu, Fatihli gibi sıfatların anlamını yitirmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti. BBP olarak Beykoz'daki hedeflerine de değinen İlçe Başkanı Melih Perçin, şöyle dedi:

Melih Perçin: “Biz temsilci değiliz; hizmetkârız…”

"Bizim BBP olarak şöyle bir iddiamız var: Bizler milli ve manevi değerlerin temsilcisi değil hizmetkârı olmak istiyoruz. Biz asla 'Milliyetçiliğin temsili biziz, İslam'ın temsilcisi biziz!' diyerek yola çıkmadık! Sadece bunlara eğer hizmet edersek, yarınlara huzur içinde hoş bir seda bırakarak ömrümüzü tamamlarız, diye düşündük. Ama davamız bakidir. Ömür boyu sürecek bir davaya inanıyoruz. Bunun için ismine de Nizam-ı Âlem dedik... Çünkü biz Ocaklar'dan yetişmiş insanlarız... Bu misyon etrafında da insanlarımızı yetiştirmeye devam edeceğiz."

BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin'in ardından bu kez sözü Beykoz İl ve Dernekler Birliği Dönem Başkanı ve aynı zamanda da Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz aldı. Derneklerinin çalışmaları hakkında bilgi veren ve BBP'ye de gelecek seçim döneminde başarılar dileyen Yılmaz, şunları söyledi:

Fatih Yılmaz: “İlk 3 ay, uyuşturucu ve kötü konulu çalışma yapacağız”

"Bizim yöre derneklerinden oluşan bir birliğimiz var. Şu an 7. Dönemi yaşıyoruz. Her yıl bir dernek, dönem başkanlığını üstleniyor. Dönem Başkan Yardımcısı bir sonraki dönemin başkanı oluyor. Yani Metin Başkan, 2016 yılında Dernekler Birliği'nin Dönem Başkanı olacak. Bayburtlular Dernek Başkanı Metin Torun da gelecekti ancak hava şartlarından dolayı gelemedi. Metin Torun da Birliğimizin Sekreterliğini yürütmekte...

Bu yıl Dernekler Birliği olarak kendimize 3-4 tane hedef belirledik. İnşallah onları gerçekleştirmek için çaba sarf edeceğiz. İlk 3 ay için 'uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar' konulu bir çalışmamız oluyor. Bunu yakın zamanda tamamlayacak ve kamuoyuna sunacağız. Diğer 3 aylık dönemde ise Beykoz'daki Kentsel Dönüşüm konusunu ele alacak ve Dernekler Birliği olarak mülkiyet konusunu masaya yatırmak istiyoruz. Yaz dönemindeki 3 aylık periyotta, kültürel çalışmalara ve festivallere ağırlık vereceğiz. Son 3 aylık dönemde de ayrıca Kentlilik Bilinci'yle alakalı çalışma yaparak 2015 yılını tamamlayacağız. Bunun yanı sıra tek tek de yöre derneklerimiz, kendi içlerinde faaliyetlerini sürdürecek."

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, BBP, Beykoz Dernekler Birliği, Fatih Yılmaz, Melih Perçin, Ziyaret, Başsağlığı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"