Yaşam

Dernekler Birliği AB Parlamentosu gibi

Dernekler Birliği AB Parlamentosu gibi
2014.08.02 00:00
| | |
15266

Beykoz’da kurulu bulunan il derneklerinin bir çoğunu tek çatı altında toplayan Dernekler Birliği Beykoz Belediyesi’ne ait Beytaş Tesisleri’nde vermiş olduğu yemekte Beykoz için birlik beraberlik mesajı vererek etkili bir çıkış yaptı.

İl bazındaki derneklerden oluşan birlik dikkatleri çekmeyi başarırken, birliğin kendi içinde  temsil yetkisi vermesi de ciddiyet açısından öne çıkan unsur oldu. 14 İl dernek temsilcisinin hazır bulunduğu yemeğin sunumunu Samsunlular Dernek Başkanı Hayrettin Özbay yaparken, dönem sözcülüğünü ise Beykoz Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya üstlendi.

Doğu Karadenizliler, Erzurumlular, Çankırılılar, Tokatlılar, Trakyalılar, Ordulular, Batumlular, Sinoplular, Mesudiyeliler, Artvinliler, Samsunlular, Gümüşhaneliler ve Ardahanlılar Dernek Başkan ve yöneticilerinin hazır bulunduğu akşam yemeğinde Beykozlu Kastamonulular Derneği’nin kurulma aşamasında olduğu ve önümüzdeki günlerde faaliyetlerine başlayarak birliğe katılacağı anonsu yapıldı.

Beykoz Kastamonulular Derneği henüz resmiyet kazanmamış olmasına rağmen İsa Sucuoğlu tarafından temsil edilirken, kısa süreli de olsa söz verilen dernek başkanları, birlikle ilgili düşüncelerini açıkladı.

İlk kez kamuoyu önünde bir toplantı yapan Dernekler Birliği ile ilgili geniş çaplı bilgiyi dönem sözcüsü Sacit kaya verdi. Kaya yapmış olduğu konuşmada, Beykoz’daki il dernekleri olarak ,tek yürek, tek bilek, tek beyin olarak hareket etme kararı aldıklarını ve atalarımızın, “Birlikten kuvvet doğar” sözünü şiar edinerek harekete geçtiklerini söyledi.

İçinde bulundukları süreçte en önemli toplumsal gücün sivil toplum örgütleri olduğunu vurgulayan dönem sözcüsü, sorunların çözümüne birlikte hareket etmeleri durumunda katkıları olacağını belirtti. 

Yemek sonrası katılım gösteren dernek temsilcilerine Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker tarafından maket yat hediye edildi. Maket yat hediye edilen isimler arasında Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Doğuş Haber ve Dost Beykoz’da yer aldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beykoz Belediyesi, AB, Dernek, Dost Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"