Erdal ÖZTÜRK
  • 10/01/2023 Son günceleme: 10/01/2023 21:00
  • 6.345

Kimseyi mutlu etmek için yazı yazmıyorum. 23 yıldır yazıyorum. Yazdıklarımdan mutlu olanlarda olmuştur, mutsuz olanlarda olmuştur.

Derdimiz Beykoz düşüncesini hedef aldığımızda tabii ki yetersiz eksik kalanlar ve yanlış yapanlar kalemimden nasibi almıştır. İyi şeyler yapanlar ve yapmaya çalışanlarda her zaman övgüme mazhar olmuşlardır. Belki bizimde eksiğimiz olmuştur.   Bilerek yanlışımız asla olmamıştır. Lakin bir konuda Beykozlular benden hak talep edemeyeceklerdir.

Nedir o konu?

5 yıl CHP’de ilçe yönetiminde aktif yöneticilik yaptım. 10 yıl Belediye Meclis üyeliği yaptım. 5 yıl Başkan danışmanlığı görevinde bulundum.  Hep Beykozlu ile bire bir temas halindeydim. Hiçbir zaman Beykozlulara yalan söylemedim. Yanlış bilgi vermedim. Hiç hemşerilerimi yanıltmadım. Bildiğim tüm doğruları Beykozlular ile paylaştım. Onun için bu konuda çok rahatım.

Beykozluya yanlış bilgi veren, yanıltan, korkutan ya da hayal satarak uyutanlar nasıl can vereceksiniz?

Bu konuya niye girdim?

Siyasi rant uğruna bildiği doğruları dışa vurmayan, seçmene umut dağıtmaya, kandırmaya çalışan küçük ölçekli siyasetçiler. Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Beykozlunun ahı yerde kalmaz. Bunu yapanların geçmişte, ömürlerinin sonlarında çektiklerine şahidim. Mutlaka zamane yalancılarından da çıkacaktır. Derdimiz Beykoz’sa yapacak işlerimiz bitmeyecektir. Özellikle pandeminin sona ermesinden sonra mahalle mahalle dolaşıyorum, hem de çok değişik farklı saatlerde bunu yapıyorum. Bazen gittiğim yerlerde anlatmaya çalışıyorum. Bazen daha çok dinliyorum. Soru cevaplarda çok ilginç sorularla karşılaşıyorum. Beykoz’un son geçmiş 30 yılına hâkimim. Hiçbir soru beni zorlamıyor. Caddenin sağ tarafından da yürüdüm, sol tarafından da yürüdüm. Hiçbir caddenin hiçbir yanına yabancı değilim. İnsanları tanıyorum, geçmişini de bugününü de. Kiminle kaç adım atılır. Kiminle kaç kilo kaldırılır, evvel Allah bilgi dağarcığımızda mevcuttur. Ben sağlam, onurlu dürüst insanları her siyasi partide gördüm. Bir o kadarda düzenbaz, menfaatçi, fırıldak olanı da fazlasıyla her siyasi partide gördüm. Onun için, Erdal Öztürk ile dost, yoldaş, kardeş, arkadaş olanlar referansımdır.

Fazlamı övdüm kendimi? Bu konuda mütevazılık yapmayacağım. Bu kadar tecrübeye sahip olduktan sonra ne şaklabanlarla ne de soytarılarla boşa vakit geçirecek halim yok.

İnandığım her düzgün insan bizim için Beykoz referansıdır. Derdimiz Beykoz, halimiz Beykoz’da, Beykoz için kim ne hak ediyorsa bizim gibi kalemlerden nasibini alacaktır. Hak edenin hakkını olumlu ya da olumsuz yönde vereceksin. Vermeyenler bizden değildir.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz