Depremzede öğretmenler Beykoz'da iftar yaptı

  • 0
  • 4465
Depremzede öğretmenler Beykoz'da iftar yaptı
Depremzede öğretmenler Beykoz'da iftar yaptı
Depremzede öğretmenler Beykoz'da iftar yaptı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenerek İstanbul'a gelen öğretmenler, Beykoz'daki iftar programında aynı sofraya oturdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul'daki öğretmenevi ve yurtlarda ağırlanan depremzede öğretmenler ile deprem bölgesinden İstanbul'a atanan öğretmen ve aileleriyle iftarda bir araya geldi.

Beykoz Sabancı Öğretmenevinde gerçekleşen iftar programında konuşan Özer, 6 Şubat'taki depremler sonrası tüm ülkenin çok büyük bir acı yaşadığını, durumu anlatmakta kelimelerin yetersiz kaldığını belirtti.

Kendisinin de ikinci depreme Malatya'da yakalandığını kaydeden Özer, "Sahayı biliyorum, gerçekten çok zordu ama Bakanlık ve özellikle öğretmenlerimiz bu sürecin kahramanları oldu. İlk günden itibaren sahaya giderek öncelikle vatandaşlarımızın derdiyle hemhal olarak arama kurtarma çalışmalarında, yemek ve ekmek üretiminde, barınacak yerlerin kullanıma açılmasında, gelen yardımların tasnifinde, dağıtımında gece gündüz demeden çalıştılar. Tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Özer, afet bölgesinde hala çok sayıda öğretmen bulunduğunu ve öğretmenlerin şehirler tekrar ayağa kalkana kadar görevde olmak için büyük gayret sarf ettiğini bildirdi.

Özer, süreç normalleşene kadar tüm imkanları seferber ederek her zaman öğretmenlerin yanında olacaklarını vurguladı.

Programa, Bakan Özer'in eşi Nebahat Özer ile İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da katıldı.

Haber Merkezi

Kastamonulular Beykoz’da temsilde adalete vurgu yaptı
Önceki Kastamonulular Beykoz’da temsilde adalete vurgu yaptı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz