Denizanaları Beykoz sahilini istila etti

  • 0
  • 6243
Denizanaları Beykoz sahilini istila etti
Denizanaları Beykoz sahilini istila etti
Denizanaları Beykoz sahilini istila etti

Beykoz ile Yalıköy arasındaki sahilde denizanaları dikkati çekti. Güzergahı kullanan vatandaşlar denizanaları yoğunluğunu izleyerek yoluna devam etti.

Uzmanlar ise denizanalarının yoğunluğunun kirliliği ifade ettiğini dile getirirken, denizanaları yoğunluğunun daha sonra müsilaja dönüştüğü kaydedildi.

İstanbul Boğazı'nın farklı noktalarında artış gösteren denizanalarına dikkat çeken İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, "Denizanasını yoğun olarak gördüğümüz yerlerin, organik kirlilik açısından kirli olduğunu ifade edebiliriz. Denizanaları artışı sonrasında müsilaj olayını görebiliriz" dedi.

"Artık ne yazık ki tüm Marmara Denizi için bu denizanası artışları normalleşti. Çünkü denizel ekosistem onların istediği şekle dönüşüyor. Özellikle yoğun insan baskısı altında olan kıyısal alanlar, koy ve körfezlerde bu tarz denizanası artışlarını, küresel ısınma ile daha sık göreceğiz." diye konuşan Bayan Okyar, denizanası artışında çevre ve deniz kirliliğinin de etkili olduğuna dikkati çekti.

Haber Merkezi

Deprem şehirleri ayağa kalkmalı
Önceki Deprem şehirleri ayağa kalkmalı
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı