Demokrasi şehitleri Beykoz'da nöbetle anıldı

  • 0
  • 5279
Demokrasi şehitleri Beykoz'da nöbetle anıldı
Demokrasi şehitleri Beykoz'da nöbetle anıldı
Demokrasi şehitleri Beykoz'da nöbetle anıldı
Demokrasi şehitleri Beykoz'da nöbetle anıldı
Demokrasi şehitleri Beykoz'da nöbetle anıldı
Demokrasi şehitleri Beykoz'da nöbetle anıldı

FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılında Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen anma programında 251 şehit dualarla anıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminin 6. yıl dönümünde Beykoz Belediyesi tarafından anma programı düzenlendi.

Şehitler Meydanı'nda düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Mısırlı Hafız Dr. Muhammed Recep Kur'an-ı Kerim tilaveti yaptı ve 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların anlatıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

15 Temmuz Derneği Hanımlar Komisyonu Başkanı ve Demokrasi Şehidimiz İlhan Varank'ın ablası Ayşe Varank Aslantürk, "O gece FETÖ mensupları ne yaptıklarının gayet farkındaydılar. Hiç kimse hasbelkader sokağa çıkmamıştı, hiç kimse uçağa binip halkı taramadı. Bugün bu olay sulandırılmaya çalışılıyor. Tiyatro diyenler oluyor." dedi.

Aslantürk, "Askerlerin ne yaptığının farkında olmadığı söyleniyor ama mümkün değil insanların üzerlerine silah doğrultan, ateş edenlerin bunları yapması. Güçleri yetseydi daha fazlasını da yaparlardı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet büyüklerini katledecek ve devleti kendi görüşlerine göre dizayn edip kardeşi kardeşe kırdıracaklardı." diye konuştu.

15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Tunç, konuşmasına başlarken Beykoz eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i rahmetle yad ederek başladı.

Tunç, "Biraz önce izlediğimiz bir film sahnesi değildi. Biraz önce Beykoz'dan isimleri sayılan şehitlerimiz, gazilerimiz ve Türkiye'nin birçok bölgesinde hayatlarını seve seve oraya koyan tüm şehitlerimizden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da şunları kaydetti:

"Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin, Rabbim tüm ölmüşlerimize rahmet eylesin. Bu güzel vatanı bizim için yurt olarak bırakan tüm geçmişimize Rabbim rahmet eylesin. Bu işlerin nasıl olduğunu ne tür fedakarlıklar gerektirdiğini 15 Temmuz'da yaşadık. Biraz önce de zaten görüntülerde onları izledik. İlhan Varank şehidimizin ablası da anlattı. 15 Temmuz Şehitler Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ağabeyimizde konuyu gündeme getirdi."

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli katılımcılara yaptığı konuşmasında da şu ifadeleri kullandı:

"Şehitlerin ve gazilerin o gün neler yaşadıklarını sizlere anlatmaya çalışıyoruz, bunu Türkçeyle ifade etmek mümkün değil. Çünkü o gün hem şehitlerimiz hem gazilerimiz eşini çocuğunu annesini babasını hiç düşünmeden geride bırakarak gittiler. Bunu anlatabilmek mümkün değil."

Protokol konuşmalarının ardından sanatçı Eşref Ziya dinleti gerçekleştirdi.

Etkinlik, Fıstıkaltı Camii İmamı Faruk Türkyılmaz'ın okuduğu selanın ardından Paşabahçe Camii İmamı Hasan Koçak ve Ali Şahin tarafından okunan Kuran-ı Kerim ile edilen dualarla sona erdi.

Haber Merkezi

Beykoz’da selalar demokrasi şehitleri için yankılandı
Önceki Beykoz’da selalar demokrasi şehitleri için yankılandı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz