Yaşam

Demokrasi şehidi İsmail Kefal’ın annesi idam istedi

Demokrasi şehidi İsmail Kefal’ın annesi idam istedi
14.08.2016 18:57
| | |
10007

Video galeri

15 Temmuz'da FSM Köprüsü’ndeki Beykoz'un 3 şehidinden biri olan İsmail Kefal’ın annesi Nurten Kefal, “Bu hainler idam edilsin” dedi.

FSM Köprüsü’nde şehit düşen ve memleketi Giresun’un Tirebolu İlçesinde toprağa verilen İsmail Kefal’ın annesi Nurten Kefal, “Bu hainler idam edildin” dedi.

15 Temmuz gecesi tanka çıkıp hainleri durdurmaya çalışırken namlunun çevrilmesiyle düşüp şahadete ulaşan İsmail Kefal’ın annesi Nurten Kefal ise, “Bu haninler idam edilsin” diyerek oğlunun kanının yerde kalmamasını istedi.

Ne tesadüftür ki, 15 Temmuz gecesi İsmail Kefal’ın üzerinden düştüğü tankın görüntüleri o sırada kayıtta olan Dost Beykoz kamerasına takılmıştı.

Tankın üzerinde duran İsmail Kefal, FSM Köprüsü üzerinde vatandaşların etrafını çevirerek kontrol altına aldığı tankın aniden hızlı bir şekilde dönerek ilerlemeye başlamasıyla tankın üzerinden düştü.

Tankın dönmeye başlamasıyla, haberleşme antenine tutunarak ayakta kalmaya çalışan İsmail Kefal, başarılı olamadı. Tankın üzerinden düşen kefal Hakk’a yürüdü.

Asker kıyafeti giymiş hain FETÖ mensuplarının 15 Temmuz gecesi kalkıştığı kanlı darbe girişiminde binlerce vatandaş hiç düşünmeden vatan için canını feda etti. İstanbul Beykoz'da yaşayan 32 yaşındaki İsmail Kefal de o kahramanlardan biri... Kanlı girişimi duyan Kefal, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne koştu. Sosyal medya hesabından 'canlı yayın' yaparak hainlerin kalkışmasını anbean bildirdi. "Arkadaşlar ne olur ayağa kalkın" diyerek herkesi darbeye karşı mücadele etmeye çağırdı. Tanka çıkıp hainleri durdurmaya çalışırken namlunun çevrilmesiyle tanktan düşüp şahadete ulaştı. O gece annesi Nurten Kefal, memleketi Giresun'daydı. Olup biteni akrabasından gelen telefonla öğrendi.

İsmail Kefal herkesi sokağa çağırdı. Canlı yayınlar yaptı. Sabaha kadar direndi.

ACILI ANNE İDAM İSTEDİ

Oğlunun şahadet haberini sabaha karşı alan anne Nurten Kefal o anları şöyle anlattı: "Dışarıdan bir bağrışma geldi. Amca oğulları 'Oy yavrum' diye bağırıyordu. İçime bir acı düştü. 'Doğru söyleyin kuzuma bir şey mi oldu' dedim. Önce yoğun bakımda dediler. Israr edince gerçeği öğrendim. Gözlerine bakmaya dayanamazdım. Sesimi duymadan duramazdı. Tek dalımdı, dalımı kırdılar. Bu hainler idam edilsin" dedi. Kanlı darbe girişiminde kardeşinin şehit oluşunu kardeşi Halise Balcı ise şöyle anlattı: "Ev sahibini aradım. O gece evin anahtarını ve telefonunu sadece alıp gittiğini söyledi. Sosyal medyadan canlı yayın yapmış. 'Durmayın ayağa kalkın!' diyerek arkadaşlarına çağrıda bulunmuş. Arkadaşları tutamamış. Tanka çıkmış. Hainler tankın menzilini çevirmesiyle yere düşmüş. Başını tutmuş. FSM köprüsü üst geçidinde yerde yatan birini görünce vatandaşlar hemen hastaneye götürmüş. Ancak çoktan şehit olmuş ağabeyim."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber Sitesi, İsmail Kefal, Şehit, 15 Temmuz, Nurten Kefal

reklam
2 Yorum
Mert Gedik16.07.2018 14:47:32

Benim ilkokul arkadaşımdi kalbi ve sesi güzel bir adamdi o zaman vatanini seven biriydi suan eminim gittigi yerde mutludur sen rahat uyu bir ölür bin diriliriz biz kardeşim

turgut öz28.08.2016 22:44:32

senin canına kıyanlar ne bu dünyada nede ahirette rahat edecekler ama sen mezarında rahat uyu kardeşim Allah seni cennetine ebedi edecektir..

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"