Demirel, Beykoz yerel basınıyla bir araya geldi

  • Güncelleme: 24.10.2018 15:36
  • Okunma: 8137 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Gülay Demirel, ilçenin yerel gazetecileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Demirel, Beykoz yerel basınıyla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Beykoz'daki Belediye Başkan Aday Adaylarından Gülay Demirel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde ilçedeki yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Basın mensuplarının "Dünya Gazeteciler Gününü" kutlayan Demirel, önemli olanın gazetecilerin çalışma şartlarında nasıl bir iyileştirilme sağlandığının olduğunu söyledi.

"Biz emeğin partisiyiz ve emeğe saygılıyız"

"Ben olsam diyorum ki yapmayın, kutlamayın eğer gazeteciler ile ilgili yerelde ne yapıyoruz, ne yaptık? Bir yıl boyunca bir sonraki gazeteciler gününe geldiğimizde sizin Hangi şartınızı iyileştirdik sizlere ne sunduk veya siz ne yaptınız? Kendiniz için ne yaptınız? Bunlar bir ekip işidir diye düşünüyorum. Ben olaylara bu şekilde bakıyorum." ifadelerini kullanarak konuşan Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Aday Adayı Gülay Demirel, "Sanal gazetecilik ve yayın yapmak gerçekten bunun ikisinin arasındaki farkı da bir şekilde yüklenmek gerekiyor. İkisi de çok değerli bence. Sizin oraya vermiş olduğunuz bir bütçe var. Bu bütçe göz önünde bulundurulması gerekiyor. Reklamlar ile birlikte. Biz emeğin partisiyiz ve emeğe saygılıyız." dedi.

"İnsan odaklı anlayış ile Beykoz'a talibim"

Beykoz için neler yapılabileceğine her anlamda kafa yorduklarını dile getirerek sözlerine devam eden Demirel, "Daha yaşanası bir Beykoz olsun diye. Çünkü bizler insanız. Duygularımız var bizler duygularımızla yaşıyoruz. Bu duyguları güzel beslemekte başta kültür ve sanattan geçiyor. Yerel üretimlerde de mülakatın çok önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önemlisi insan odaklı bir belediyecilik anlayışı ile Beykoz’u yönetmeye talibim. Bu insanı işlemek ise ruhunu işlemek ile başlar. Bu da sanat ve müzikten geçer. Onun için sanatçı arkadaşlarım benim için çok değerli. Birçok projelerimiz var. Projelerimizi elbette daha geniş bir ortamda sunumlarımızla size aktaracağız." diye konuştu.

"Belediye Kanunu incelendiğinde o kadar da zor değil"

Beykoz'un en önemli sorunları arasında imar ve mülkiyetin en başta geldiğine işaret eden Demirel, "Bu sorunun ne zaman çözüleceği henüz belli değildir. Ama bana göre bu sorun Belediyeler Kanunu (5393) iyi incelendiğinde belediye başkanı yetkileri tekrar bir gözden geçirildiğinde yapılmaması zor bir şey değil aslında. Beykoz’u bir turizm kentine çevirdiğimizde bir turizm kenti imliği aldığımızda Beykoz’a zaten birçok şey değişecektir." ifadelerini kullandı.

"Beykoz'u beraber yönetirsek, gelişme sağlarız"

Yerel basını çok önemsediğini ve bugüne kadar yerel medya anlamında eksikliklerinin farkında olduklarını, farkındalıklarını birleştirerek daha iyi bir yönetim anlayışı ile Beykoz'u yönetmeye talip olduğunu açıklayarak sözlerine devam eden Gülay Demirel, "Her sokaktaki vatandaşın Beykoz Belediyesi’nin meclis gündemini bilmeli. Beykoz Belediyesi meclis gündemine mahallesinin sorununu getirecek yetenekte bilgi ve donanımda olmalı. Bu farkındalığı sağlamalıyız diye düşünüyorum. Beykoz’u hep birlikte yönetirsek, eş zamanlı gelişme sağlayabiliriz.Ego olmaması gerekiyor. En büyük sıkıntı ego. Bu egolar yüzünden çok şeyler kaybediyoruz. Sıfır ego ile çalışırsak eğer birbirimizin hatasını da düzeltebiliriz. Hatasız hiç insan olmaz. Ama yeter ki güvenmek, sonuna kadar güvenmek ve ölümüne güvenmek çok önemli." dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz