Demet Yeşilbaş Beykoz'dan dualarla uğurlandı

  • 0
  • 13751
Demet Yeşilbaş Beykoz'dan dualarla uğurlandı
Demet Yeşilbaş Beykoz'dan dualarla uğurlandı
Demet Yeşilbaş Beykoz'dan dualarla uğurlandı
Demet Yeşilbaş Beykoz'dan dualarla uğurlandı

Önceki gece sabaha karşı vefat eden Demet Yeşilbaş için Beykoz Paşabahçe Merkez Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Beykoz Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve CHP Beykoz İlçe Teşkilatı eski yöneticisi Demet Yeşilbaş, yakalandığı hastalığıyla bir bucuk yıl mücadele ettikten sonra hayat veda etmesiyle Beykoz'u yasa boğmuştu.

Merhume Demet Yeşilbaş için Paşabahçe Merkez Camii'nde öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Yeşilbaş'ın cenaze namazına oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Yağan yağmura rağmen cenaze nedeniyle Paşabahçe güzergahında trafik dakikalarca dururken, cami avlusunda da izdiham yaşandı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki'nin de saf tuttuğu cenaze namazında, Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca, Prof. Bayram Öztürk objektiflere yansıyan isimler oldu.

Merhume Demet Yeşilbaş'ın babası Şeref Yeşilbaş ve annesi Zerrin Yeşilbaş cami avlusunda taziyeleri kabul ederken, anne Yeşilbaş'ın kızının tabutunu severek dua etmesi yürekleri dağladı.

Kılınan cenaze namazı sırasında ölümün insan üzerindeki etkisi kısa cümlelerle anlatılırken, merhume için cenaze namazına katılan vatandaşlardan helallik alındı. Namaz sonrası vatandaşlar Demet Yeşilbaş'ın ruhu için Fatiha Süresini okudu.

Sevenlerinin omuzlarında cenaze arabasına taşınan Demet Yeşilbaş, Anadolukavağı Kale Arkası Mezarlığında gözyaşları ve dualar eşliğinde ebediyete uğurlandı.

Demet Yeşilbaş'ın cenaze namazına Beykoz sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları ve Meclis üyeleri de hazır bulundu.

Haber Merkezi 

Beykoz’da baba kız birlikte forma giydi
Önceki Beykoz’da baba kız birlikte forma giydi
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır