Darbeci Sisi’ye AK Partili gençler Beykoz’dan lanet yağdırdı

  • 23.05.2015 00:02
  • Güncelleme: 27.05.2015 09:16
  • Okunma: 18661 kez
  • Yorum: 0
Mısır’da darbe yaparak seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi idama çarptıran Sisi’ye AK parti'nin Beykoz Gençlik Kolları lanet yağdırdı.
Darbeci Sisi’ye AK Partili gençler Beykoz’dan lanet yağdırdı

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, darbe yaparak Mısır’da liderlik koltuğuna oturan Sisi’ye lanet yağdırdı. Muhammed Mursi için destek sloganları atan gençler, Kavacık Meydanı’ndan Otağtepe’ye kadar sloganlar atarak yürüdü.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ve çok sayıda partilinin katıldığı Mursi’ye destek yürüyüşü, akşam saatlerinde başlayarak geç saatlere kadar devam etti.AK Parti Beykoz Gençlik Kolları: “Bizim için Mısır’ın Cumhurbaşkanı Mursi’dir!”

Seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye destek olmak için bir de basın açıklaması yapan Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler şunları söyledi:

Biz AK Parti Beykoz Gençlik Kolları olarak ülkemizde yapılacak olan 7 Haziran seçimlerini ne kadar önemsiyorsak; ülkemizin dışında meşru olarak, Mısır halkının oyları ile yüzde 52 oy alarak Cumhurbaşkanlığı makamına oturan birine, askeri darbe sonucu verilen idam kararının hiçbir insanın vicdanında yer bulamayacağını da kamuoyuna duyurmak isteriz. Darbeci mahkemelerin kararlarını protesto etmek için buradayız. Mursi ve mazlumlara sahip çıkmak için buradayız. Bizim için Mısır’ın Cumhurbaşkanı darbeci Sisi değil; Mursi’dir!

Avrupa Birliği ülkelerinde idam yasak! İdam yasak olduğu halde sizlere sesleniyoruz Avrupa Birliği ülkeleri: Neden sesiniz çıkmıyor? 106 idam kararıyla verilmek istenen mesaj, aslında tam olarak, ‘biz İslam düşmanıyız’ demektir.

Ey Doğan medyası… Yüzde 52 oy alarak ülkemizin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı ve partimizin Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya mazlumlarına umut olduğu ve sessiz yığınların sesi olduğu için en önemlisi Müslüman olduğu için darbe düşüncesi ile atmış olduğunuz manşetlerde yer buluyor.

Ama şunu bilin ki, inananlar her zaman kazananlar olacaktır. Biz inanıyoruz ki, zulüm ile abat olunmaz. Biz AK Parti Beykoz Gençlik Kolları olarak sadece bu partinin değil tüm inananların vicdanıyız… Ve! Diyoruz ki; sefer bizim zafer Allah’ındır!Yücel Çelikbilek: “Mursi’nin ‘Ben Rabbim ile beraberim’ sözünü unutmayacağız!”

Başkan Güler’in yaptığı konuşmanın ardından Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek partililere seslenerek, “Zulüm asla payidar olamaz” dedi. Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti:

Firavun’un akrabası Sisi’nin darbe yaparak Mısır’ın Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye vermiş olduğu idam cezasını protesto etmek için buradayız. Zulüm asla ilelebet olamaz! Mursi, asla yalnız değil. Verilen karara karşılık kendisinin söylediği ‘Sizler zayıfsınız. Sizler yanlışsınız. Ben Rabbim ile beraberim’ sözünü hiç aklımızdan çıkartmayacağız. Mursi Rabbine güvendi, ona inandı; onunla beraber yola çıktı. Mısır’da yıllardır zulüm gören Müslüman Kardeşler üzerindeki zulmün kalkması ve Mısır halkının özgür olabilmesi için kendi canını, kanını, hayatını ortaya koyan Mursi’ye ancak yürekten muhabbet duyarız. ‘Rabbim yardımcın olsun’ deriz. Şunu bilelim ki, zulüm asla payidar olamaz. Bu ne ilk ne de son olacaktır. İnanıyorum ki, Mursi’ye yapılan zulüm ters tepecektirMustafa Gürkan: “Zalimler korkaktır!”

Belediye Başkanı Çelikbilek’in ardından ise son olarak AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan mikrofona davet edildi. Gürkan, haksızlık karşısında asla susmayacaklarını belirterek, “Yeryüzünde insanlık tarihi boyunca zulüm hiçbir zaman bugünkü kadar sinsi, kuşatıcı ve küstah değildi. Şu anda zulüm Güney Amerika’da Afrika’da Asya’da ve Mısır’da… Mısır’daki zulme karşı duran Muhammed Mursi çok demokratik bir şekilde geldi ve şu anda idam ile yargılanıyor. Biz buna sessiz kalamayız; kalamazdık! Türkiye her zaman olduğu gibi bugün burada Müslüman kardeşinin yanında destek veriyor. Fakat bu ateşi Türkiye’ye de sıçratmak isteyenler var. Ama burada hiçbir zaman sonuca ulaşamayacaklar. Hamdolsun, biz her zaman bunların karşısında olmayı bildik. Biz şunu da biliyoruz: Zalimler korkak olur! Sisi de bir zalimdir! O da korkak! Onu oraya getirenler de korkak! Onu oraya getirenlerin kim olduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz. Onların ülkemizdeki taşeronlarını da siz çok iyi biliyorsunuz” dedi.Konuşmaların ardından ellerinde ‘Mısır halkının yanında kanlı darbenin karşısındayızöldürseniz halvettir sürgün etseniz hicrettir hapsetseniz halvettir’ yazılı dövizlerle sloganlar eşliğinde yürüyüşe başlayan partililer, diğer yandan yol üzerindeki vatandaşlara ve esnaflara ‘Eski Türkiye’ isimli gazeteyi dağıttı.

Otağtepe’de son bulan yürüyüşün ardından Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, teşekkür ederek 30 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı Fetih Şöleni’ne partilileri davet etti. Öte yandan Fatih Sarp adlı AK Partili bir genç, daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da birçok kez okuduğu ‘Dua’ adlı şiiri seslendirdi.Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz