Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı

  • 0
  • 13581
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı
Danışma Meclisi’nden yüzde 58 çıktı

AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Salonda adeta izdiham yaşanırken birçok partili ayakta kaldı.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Halis Dalkılıç, Beykoz’dan sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Celal Erdoğan ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri Bilal Topçu ile Bilal Şener’in katıldığı toplantıda İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve teşkilat mensupları tam kadro olarak yerlerini aldılar.

Toplantının Divan Başkanlığı’nı İlçe Başkan Yardımcısı Şeref Sarıkaya yaparken açılış ve selamlama konuşmasında İlçe Başkanı Adem Sefer teşkilatlara “hazır olun” dedi.

Sefer şöyle konuştu, “2002’den bu güne kadar sürekli büyüyen, gelişen bir çizgimiz oldu. Yüce Milletimizin bağrından çıkan AK Parti aradan geçen sürede ülkemizin çehresini her anlamda değiştirmiş, hayal dahi edilemeyecek projelerle ülkemize adeta çağ atlatmıştır. Bu başarının ardında Allah’tan sonraki en büyük güç şüphesiz ki milletimizin güveni ve teveccühü olmuştur. Bundan sonraki süreçte çalışmalarımızı daha da hızlandırıp bu büyük başarıyı taçlandırmalıyız. Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz programla 40 bin üyemizi tek tek ziyaret etmeye başladık. Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız da çalışmalarına mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev devam ediyor. Üzerimizdeki sorumluluk çok büyük; istikrarın sürmesi ve Türkiye’nin büyümesi için hedefin 2023 olduğunu unutmadan yola devam etmeliyiz.”  

“Yüzde 52,6’nın altında alacağımız her oy bizim için başarısızlıktır”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Danışma Meclisi Toplantısı’nda teşkilat mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Çelikbilek konuşmasında 3 Kasım 2002’de başlayan mücadelenin milletle birlikte olunduğu için başarıldığını söyledi. Çelikbilek 2014’te yapılacak Mahalli Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile 2015’te yapılacak Genel Seçimler için hedeflerin belirlendiğini ve bu hedeflerin altında kalınmaması gerektiğini işaret etti.

Çelikbilek sözlerine şu şekilde devam etti, “Danışma Meclisi toplantımızda sizleri hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Salon oldukça dolu demek ki bu salonlar bize yetmiyor daha büyüğünü yaparız inşallah. Allah’a hamdolsun geçen ayki danışma meclisimizden bu yana gücümüzü daha da arttırdık ve giderek bu ivmeyi yükseltiyoruz. Biz bu millete karşı sorumluyuz ve bu sorumluluğumuz giderek artıyor. Bütün her şey milletle başladı ve milletle devam ediyor. Evet, bizi milletimiz bu noktaya getirdi ve AK Parti milletine hesap verir. Üç Genel, iki yerel ve iki referandumdan hep gücümüzü arttırarak çıktık. Allah başımızı hiç indirmedi hamdolsun. Milletimizin bu teveccühü takdire şayan.

Türkiye tarihinde böyle bir başarı yok

1946’dan önce, yani CHP’nin tek başına iktidar olduğu dönem dışında Türkiye tarihinde böyle bir başarı yok. 1946’dan önce CHP’nin bu millete nasıl kan kusturduğu bilindiği için o günden sonra CHP’ye koalisyon dışında bir daha iktidar yüzü göstermemiştir milletimiz. Bu halka yaşatılan zulümler halen hafızalarda ve bu günkü CHP’nin çok da farklı olduğunu söyleyemeyeceğim. Geçenlerde bir siyasi arkadaşımızın söylediği çok önemli bir tespit var; ‘Türkiye’de bir seçim olsa ve bu seçime hiçbir parti katılmayıp sadece CHP katılsa, CHP’nin alacağı oy yine % 25 olur’ diyor. Çok önemli bir tespit. Seçime hiçbir parti katılmayacak. Sadece CHP olacak diyor ve bu durumda dahi CHP’nin alacağı oy % 5 olur diyor. Neden böyle; milletle ters oldukları için. Biz neden başarılıyız; çünkü bizim gücümüz milletimizle birlikte yürümekten geliyor.

“2014’te hedefimiz % 58’dir”

Bu yüzden 3 Kasım 2002’de AK Parti koalisyon hükümetlerini sandığa gömerek tek başına iktidar oldu. Bunun kıymetini bileceğiz ve çalışmalarımızı bu sorumlulukla yürüteceğiz. Bu çerçevede 2014’te yapılacak mahalli idare seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile 2015’teki genel seçimler için İstanbul’daki hedefimiz en az % 55’tir. Beykoz’a ne hedef koyduk; 12 Eylül 2011’deki referandumda İstanbul % 55 almıştı. Bu oranın altına inmek İstanbul’a yakışmaz. Beykoz’a ne düşüyor. Maalesef o referandumda Beykoz % 58 oy almıştı. Demek ki Beykoz’da en az % 58 almalıyız ki % 55’i tutturalım. 12 Haziran 2011’deki Genel Seçimlerde de % 52,6 oy aldık. Evet, bizden Genel Merkezimizin beklediği oy en az % 58’dir. % 52,6’nın altında alacağımız her oy ise bizim için başarısızlıktır.

“Beykoz’daki üye sayımız 40 bin”

Şu anda arazide biz varız ve çalışıyoruz. Diğerleri saman alevi gibi olacaklar. Bir varlar bir yoklar. Bir parti 50 tane üye yapmış, başka bir tanesi 150 tane üye yapmış hoşlarına gidiyor. Biz binlerden, on binlerden konuşuyoruz. Beykoz’da 40 bin üyeden bahsediyoruz. Şüphesiz her bir kişinin önemi ve değeri vardır. Bu örneklemeyi geldiğimiz noktayı anlatabilmek için söylüyorum, asla kimseyi küçümsemiyorum. Herkesin aldığı oya, yaptığı üyeye saygı duyuyoruz ve önemsiyoruz. Bizler de geldiğimiz noktayı yeterli görmeyerek daha çok çalışmalıyız ve çalışacağız.”   

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik

Toplantının üçüncü konuşmacısı Beykoz’dan sorumlu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Celal Erdoğan oldu. Erdoğan yaptığı konuşmada, “biz AK Parti olarak 3 Kasım 2002’de bir slogan ürettik.’ Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedik. Bu slogan milletimizin bizden beklediği ve istediğiydi. 3 Kasım 2002’den önce hayal dahi edilemeyecek şeyleri başardık. Bu başarıyı sağlık, ulaşım, iletişim, ekonomi gibi birçok alanda başardık. Bunları vesayet sistemini kaldırarak başardık; insan merkezli çalışarak başardık. Bu başarıda elbette Sayın Genel Başkanımızın, İBB Başkanımızın ve Beykoz’da Sayın Belediye Başkanımızın payı çok büyüktür ancak bunu hep birlikte başardık. Önümüzdeki dönemi de yine hep birlikte çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayarak değerlendireceğiz. Sevgili kardeşlerim unutmayalım ki hep birlikte yapılan işlerde bereket vardır.”cümlelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları faaliyet raporlarını okudu ve programın son bölümünde teşkilat mensupları karşılıklı fikir alışverişiyle çalışmaları değerlendirdi.

Haber Merkezi

Hızır Yılmaz sahneyi boş bırakmıyor!
Önceki Hızır Yılmaz sahneyi boş bırakmıyor!
İshaklıspor'da zorlu Alibeyköy maçı için hazırlıklar başladı
Sonraki İshaklıspor'da zorlu Alibeyköy maçı için hazırlıklar başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz