Sinan KAVRAKOĞLU
  • 15/12/2015 Son günceleme: 17/12/2015 10:13
  • 8.215

Yazıma başlamadan önce bana ait olmayan bu faşizan terimi kullandığım için Rus kökenli vatandaşlarımızdan özür dilemek istiyorum.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür arasında yaşanan tatsız hadiseyi hepiniz biliyorsunuz.

Konuyla ilgili haberlere gelen yorumların çoğuna katılmamak elde değil. Ancak bu hadiseyi AK Parti ve Dost Beykoz arasında yaşanan bir hadise formatına sokmak elbette sadece AK Parti ve Dost Beykoz muhaliflerinin işine yarar.

Çünkü Beykoz siyasetine 13 yıldır yön veren en önemli isimler bu kadronun içinden çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir. Bu isimlerin içinde Mustafa Gürkan da vardır ve bunu inkâr edemez… Zira İlçe Başkan adaylığı sürecindeki gelişmeleri en yakından takip edenlerdenim. Özünde Kader Gür isminin kendisine verdiği olağanüstü desteği de inkâr edemez sanıyorum.

Dolayısıyla Mustafa Gürkan’ın Danışma Meclisi Toplantısı’nda “Ruslar” diyerek kendisine asla yakışmayacak bir üslupla Dost Beykoz’u ve Dost Beykoz ailesini hedef alması hiç hoş olmamıştır. Kendisi bu üsluptan dolayı Dost Beykoz ailesinden özür dilemelidir.

Bakın; geçmişte biz CHP’nin birçok yöneticisiyle kavgalar yaşadık. Hatta bazılarıyla sokak ortasında yumruk yumruğa dahi geldik. Keza MHP ile de ciddi fikir ayrılıklarımız oldu. Hatta gazetemize adeta baskın yapar gibi gelen bazı parti mensuplarıyla çok ciddi krizler yaşadık. Ama hiçbir zaman bir teki bile bize böyle ucuz sansür uygulama yoluna gitmedi. 

Neden biliyor musunuz? Çünkü hiçbir zaman iftira atmadık, yalan söylemedik, haysiyet cellatlığına soyunmadık. Ve doğruyu baskı, tehdit ve sansüre kurban vermedik.

Bu gün de vermeyeceğiz.

Üstelik tüm bu kavgaların temel sebebi bizim AK Partili olmamızdı. Ama asıl sorun hamdolsun çok başarılı olmamızdı. Ve biz Dost Beykoz olarak hiçbir zaman başka hesapların peşinde koşmadık. Dost Beykoz’u sıçrama tahtası olarak kullanmadık!

Bu sürecin Dost Beykoz’a zarar vermeyeceği aşikârdır. Benim önce bir dost ve AK Parti mensubu olarak tavsiyem bu gerilimin bir an önce sonlandırılmasıdır. Zira bir sonraki Danışma Meclisi Toplantısı’na “Rus” dediğiniz bu ailenin fertleri katıldığında mahcup olursunuz…

Vesselam.

Yazarın Yazıları