Dalgalar horona engel olamadı

  • Güncelleme: 09.03.2020 19:59
  • Okunma: 11519 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, düzenlediği tekne turuyla İstanbul Boğazı'nda Karadeniz rüzgârı estirdi.
Dalgalar horona engel olamadı

Her yıl geleneksel olarak üyeleri ve Beykozlular için bir boğaz turu düzenleyen Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, bu yıl da yağmurlu ve serin havaya aldırmadan bir etkinlik düzenledi. Güneşin batmasıyla birlikte başlayan 'boğaz turu' kemençe sesi ve horon coşkusuyla, gece yarısına kadar devam etti. Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Çolak'ın misafirlerine bizzat servis yaptığı etkinlikte, konuklara su böreği, sarma ve kurabiye ikram edildi. İkramların ardından horon başlarken, renkli görüntülerin oluştuğu gecede Beykoz'dan çok sayıda tanınmış isim yer aldı.Soğuk havaya aldırış etmeyen yaklaşık 150 Beykozlu ve dernek üyesi, kemençe ve tulum sesinin eşliğinde horon oynadı. Dernek Başkanı Emin Yavuz yaptığı konuşmada, “Yönetim Kurulu Üyelerimiz gerçekten çok güzel bir gece hazırlamışlar. Evet, kısa bir konuşma olacak. Sizlere burada Doğu Karadenizlilerden bahsetmeyeceğim. Normal programlarda zaten uzun uzun konuşuyoruz. Bu gece eğleneceğiz. Kemençemiz var, folklor ekibimiz var. Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği olarak üç ili kapsıyoruz; Trabzon, Rize ve Artvin… Genelde hep kemençe oluyordu. Bu sefer dediler ki, ‘tulum da olsun’ biz de sizlerle buluşturduk” dedi.

Hava şartlarından nedeniyle dalgalı olan denizin üzerinde eğlence, horon eşliğinde gece yarısına kadar devam etti. Aynı zamanda kemençe hocası olarak yaklaşık beş yıldır Beykoz'daki birçok kişiye ders veren Semih Aytaç, en küçük öğrencisi olan ve üç yıldır kemençeyle uğraşan Abbas Kurt'u kemençenin başına davet etti. Oyun havalarıyla hareketlenen geceye katılanlar ise gönüllerince eğlendi.Rahatsızlığı nedeniyle geceye katılamayan İbrahim Demircioğlu'nun öğrencileri gerçekleştirdikleri folklor şovlarıyla izleyenleri mest etti. Gitarda Emre Emanet ve solist olarak Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği'nin Kurucu Üyelerinden Fahrettin Horasan'ın kızı Handan Horasan, dinleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattı.

İstanbul Boğazı’nı dolaşan tekne yeniden Beykoz Sahili'ne yanaştığında ise Dernek Başkanı Emin Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, konuklarını tek tek uğurladı ve kendilerini yalnız bırakmadıkları için de teşekkür etti.Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz