Makaleler

Daha ne yapsın?

2014.07.21 00:00
| | |
16783

“Üçüncü düelloya hazır olun” başlıklı makalemde Albert Einstein’in çok tuttuğum “Bu dünyada beni birkaç kişi anladı, onlar da yanlış anladı” sözünü bu sütunlarda sizlerle paylaşmıştım. 

Yine bu sütunlarda Başkan’ın ahlak ve vicdan sınırlarını zorlayan bir şekilde belli kesimler tarafından yıpratılmak için saldırıya maruz kaldığını belirtmiştim. Hatta Başkan’ın yaşantısından ve tarzından hiçbir şeye ulaşamayacağını anlayan bu güruhun ailesini hedef alacak kadar alçaklaştığını da söylemiştim. 

Çoğunuzun çok yakından tanıdığı bu insanlar arasında kimler yok ki! 

En çok da oğlunu Belediye’ye işe sokmadığı için Yücel Bey’i adeta düşman belleyen adamcağıza acıyorum. Oğlu işe sokulsaydı Başkanın en büyük destekçisi olacaktı şüphesiz. 

Eleştiriye varım, eyvallah. Ama düşmanlık duygularıyla, nefret duygularıyla iftira etmek, insanları lekelemeye çalışmak! Adamlık bu değil! 

Adamlık düşmanlığını da mert yapmaktır. 

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nı Yücel Çelikbilek yönetiyor! Beykoz’da Yücel Başkan’dan dolayı özgür bir AK Parti yok!” safsatasını yayıp teşkilatın içine nifak sokacağını zannedenlere de bir çift sözüm var; yahu hükümetin bakanları dahi Belediye Başkanımıza abi diye hitap ederken, sizdeki bu halin izahı ne olabilir? Bu hali hayra yormak mümkün mü? Bundan ancak gurur duymanız gerekirken Belediye Başkanı üstelik mensubu olduğu partinin içerisinde sistem kurmakla ve kurduğu o sistemle kuş uçurtmamakla itham etmek… Sığlığın da bir sınırı olmalı yahu! 

Hem eleştiride seviye ve had tanımayacaksın, hem de her ay kapıları aşındıracaksın…   

Bakın ben size bir şey söyleyeyim; 

Yücel Çelikbilek gibi insanlar siyasetin dışındadır. 

Daha doğrusu bazı insanlar siyasete kalite katar, saygınlık kazandırır. 

Soruyorum size bu güne kadar Beykoz’a kaç Başbakan, kaç bakan geldi? 

Beykoz’un sorunlarına Yücel Çelikbilek kadar hâkim kaç belediye başkanı geldi. 

Beykoz’un tamamı Özel Proje Alanı ilan edildiğinde kime güvenip haklarınızı korumasını bekleyeceksiniz? Şaban Tören’e mi! 

Kim Ağaoğlu’nun karşısında durup sizin olana sizden daha çok sahip çıkacak! 

Bu müzminlerin son günlerdeki yeni malzemeleri de hayli ilginç; “5 sene oldu ortada hayata geçen bir tane proje yok”. 

Yarın Beykoz’un tamamı Özel Proje Alanı ilan edilip Beykoz Belediyesi’nin yetkisine devredilince eminim bu başarının arkasında Yücel Çelikbilek ismini görmemek için de kırk takla atarlar. 

Ama aybaşı geldi mi yine kapıları aşındırırlar! 

Bunlar arıtma tesislerini görmezler. Ortaçeşme Meydanı’nı, Tokatköy’ü, Yenimahalle’yi görmezler. Bunlar Karlıtepe’yi, Çubuklu’yu, Şahinkaya’yı, Kanal Riva’yı, Beykoz Marina’yı, Beykoz Arena’yı veya Elmalı Şehir Ormanı’nı görmezler. Türk-Alman Üniversitesi’ni, Kavacık Medipol Tıp Merkezi'ni hiç görmezler. Olası bir depreme karşı başta okullar olmak üzere kamu binalarındaki deprem güçlendirmesini görmezler. Bitenleri de görmezler, bitecek olanları da. Bunlar bir tek başkanın Audi’sini görür! Zaten bu Audi de bir tek başkandadır, onun için özel üretilmiştir! 

Onlara sorsanız bu projelerin çoğu hükümet tarafından hayata geçirilmiştir, belediyeyle alakası yoktur. 

Zaten Belediye de TKP’nin belediyesidir! 

Bu doldurulmuş kıtalar öyle ucuzdur ki, 

Burada benim aklıma gelmeyen her türlü müptezelliği düşünür, kurgular ve başkana yamamaya çalışırlar. Zira bunların tarzı bu; siyasetten, insanlıktan ve adamlıktan anladıkları bu kadardır! 

Bu makaleyi Başkana methiye olsun diye kaleme almadım. Aksine, ona karşı sistemli bir şekilde devam eden ve seçimler yaklaştıkça gittikçe artan aşağılık karalama kampanyasına karşı insani bir tepki ve reddiye olarak yazdım. 

Eleştiriye varım. Ancak, saygısızlık ve küstahlığın kime karşı olursa olsun karşısındayım… 

Evet, başkan zaman zaman çevresini kırıp dökebiliyor. Bundan biz de nasibimizi aldık. Zaman zaman yakınındaki birkaç yeni yetmenin kasıtlı yalanlarından dolayı yanlış anlayabiliyor, suizanda bulunabiliyor bundan da nasibimizi aldık. 

Ama asla kötü niyetli olmadığına belki de en çok üzdüğü insanlardan biri olarak ben kefilim. 

Üstelik biz hiçbir zaman oğlumuzu, kardeşimizi işe sokmanın peşinde olmadık. Hele ihale peşinde hiç koşmadık. Sağ kolum gibi olan kayın biraderimi “soyadlarımız aynı, kimseyi sıkıntıya sokmayalım, dedikodu olur” endişesiyle CV’sini bile kimseye yollamadık, işe sokamadık, çocuk şimdi Ankara’ya taşınıyor…”  

Zaten bu sebeplerden bu reddiyeyi yazma hakkını kendimde görüyorum! 

Seçimler yaklaşıyor. 

6 aydan az bir zaman kaldı. 

Saygı ve terbiye çerçevesinde herkes herkesi eleştirebilir. 

Bunların dışına çıkan kim olursa olsun ve kime karşı olursa olsun Dost Beykoz’la muhatap olacaktır! 

Vesselam!

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"