Sponsorlu Haber

Dağa tırmanmak için şimdi tam zamanı!

Dağa tırmanmak için şimdi tam zamanı!
29.06.2017 20:28
| | |
1525

Dağları sever misiniz? O zaman yılın her mevsimi için dağ meraklılarına hem yurt içi hem de yurt dışı çok sayıda alternatif var!

Dağ tatili severlerin dağ ile ilgili farklı etkinlikleri olabilir. Sadece dağlarda oksijen alıp huzur bulmak isteyenler ayrı bir yerde dursunlar! Onlar zaten sadece sıcak bir kahveyle de dağın eşsiz lezzetini ruhlarında hissedebilirler. Özellikle de âşıklar ve kalpleri yalnızlar için dağlar her zaman daha derin nefestir ve daha özgürlüktür bu maviye bir tık daha yakın oluş. Peki ya dağ ile oyun oynamak isteyenler? Onlar neler yapsınlar mesela? Dağ turizminde çok çeşitli etkinliklerden bahsetmek söz konusu.

Karlı dağ tatillerinde elbette kayak yapılır! Bunun için illa kış olması da gerekmiyor çünkü artık uçakla her istenen iklimi bulmak çok mümkün! Canınız kayak yapmak mı istiyor? Peki, kayak biliyor musunuz? Sorun yok! Bir harika kayak oteli seçiyorsunuz. Ve gidip de kendinize kayak kıyafetleri alıyorsunuz ya da almıyorsunuz. Evet, hayatınızda sürekli kayak yapmayı düşünmüyorsanız, bilin ki kayak otellerinde istediğiniz kayak kıyafetini ve tüm aksesuarları kiralayabiliyorsunuz. Kayak için bu otellerde çok profesyonel eğitmenler de var. Siz kayak yapmaya otele gidin yeter! Size kaymayı da öğretiyorlar hem de bir kaç saatte slonom yapabilir hale gelebiliyorsunuz! Kayak tatilleri her zaman eğlenceli ve de romantik oluyor. Yani hem aşk tüten ateşli tatillerinizde hem de sevgi dolu çoluk çocuk tatillerinizde karlı dağlar size gülümsüyorlar. Bakarsanız siz de gülümsersiniz elbette.

Gülümseyen Dağlar Nerede?

Bulgaristan'da çok harika merkezler var. Alpler yine karlı dağları sevenler için harikadır. Lakin Alp Dağları profesyonel kayakçılar için daha uygun. Çünkü pistleri biraz Alp Dağları şeklide yani son derece yüce, keskin, etkileyici ve henüz profesyonel olmayanlar için ürkütücü! Türkiye'de;

  • Uludağ
  • Palandöken
  • Kartepe

Kar aktiviteleri için son derece harika yerler. Tabii ki yurt için kar tatilleri için mevsimini seçmeniz gerekiyor. Dağa tırmanmak, dağlarda kamp yapmak ya da dağ fotoğrafları çekmek istiyor da olabilirsiniz. Lütfen durmayın! Yola çıkın ve dağlara âşık olun! Tatil tüyoları fellik.net sitesinden ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Dağ, Tırmanma, Tırmanış, Fellik

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"