Yaşam

Cüppeli Hoca’ya Dost ziyareti

Cüppeli Hoca’ya Dost ziyareti
2014.08.17 00:00
| | |
16161

Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç'in de aralarında bulunduğu, Görele İlçesi Kırıklı Beldesi Derneği yöneticileri, Cübbeli Ahmet Hoca'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Tüm Türkiye'nin merak ettiği ve kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü tutuksuz yargılanmak üzere cezaevinden çıktıktan sonra evinde ilk görüntüleri Dost Beykoz'a verdi.

Kendisi de aslen Giresun Görele'li olan Cübbeli Ahmet Hoca, Beykoz da yaşayan hemşerileri tarafından da unutulmadı. Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi öncülüğünde Beykoz Acarkent'te bulunan evinde Cübbeli Ahmet Hoca'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulunanlar arasında, Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç'in yanı sıra, Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Ziya Gümüş , Dikmen Derneği eski Başkanı Harun Pirgayip, Kırıklı Derneği Başkan Yardımcıları Turan Türk ve Muhammet Kırca da vardı.

Hemşerilerinin kendisini ziyaretinden çok memnuniyet duyduğunu belirten Cübbeli Ahmet Hoca, sıla-i rahmin dinimizde önemli olduğunu söyleyerek, hemşerileriyle birlikte olmanın da bu mana da değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Ziyaretçiler Göreleli olunca, sohbetin içinde de Görele yöresiyle alakalı uzunca süren konuşmalar meşhur Görele Pidesine kadar bile dayandı.Cezaevinde yattığı süre içerisinde oldukça yıprandığı gözlenen Cübbeli Ahmet Hoca, Ziya Gümüş ile de sağlık sorunları üzerine uzunca sohbet etti.

Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi de Cübbeli Ahmet Hoca'ya geçmiş olsun dileklerini ileterek aynı zamanda İstanbul da faaliyette bulunan 54 Görele Derneği'nin çatısı olan Görele Federasyonu'nun başkan yardımcısı olduğunu ifade ederek, Beykoz da ki 17 ve İstanbul da ki 54 dernek adına da bu ziyareti gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. Ziyarete gelmeden önce çok sayıda insanın selamını üzerine aldığını belirten Muhammet Kırca da bu selamları hocaya iletti. Hüseyin Kuruderi Beykoz’da ki Giresunlular tarafından çok sevildiğini ifade ettiği Hoca Efendi hakkında ki iddialara hiçbir zaman inanmadıklarını belirterek, kendisinin sağlığı ve programı müsait olduğu bir zamanda, büyük bir organizasyonla Cübbeli Ahmet Hoca Efendiyi ağırlamak istediklerini belirtti.

Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç'in röportaj isteğini, şu an çok yoğun olduğu ve mahkeme süreci devam ettiği gerekçesiyle diğer basın kuruluşlarına da röportaj vermediklerini belirterek ileriki tarihlerde olabilir şeklinde cevaplayan Cübbeli Ahmet Hoca, hemşerilerinin ziyaretinden çok memnun olduğunu ifade ederek, derneklerin düzenleyeceği davete de icabet edeceğini ifade etti.

Müşterek tanıdıkların olması ve aynı yörenin insanları olması sebebiyle Hoca Efendi'nin de renkli bir kişiliğe sahip olması dolayısıyla çok keyifli bir sohbet ortamının oluştuğu ziyaret karşılıklı görüşme temennileri ve dualarla son buldu. Evinde çok yoğun bir ziyaretçi trafiği olduğu gözlenen ve bu durum oğlu Muhammed Bey tarafından da teyit edilen Cübbeli Ahmet Hoca, Kırıklı Beldesi Derneği'nin ardından Filistin'den gelen misafirlerin de bulunduğu bir ziyaretçi heyetini de kabul etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ahmet Mahmut Ünlü, Beykoz, Harun Pirgaip, Hüseyin Kuruderi, Muhammed Kırca, Murat Miniç, Turan Türk, Ziya Gümüş, Cüppeli

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"