Spor

Cumhuriyetköy’den Şampiyonluğa...

2014.08.07 00:00
| | |
8704

İstanbul Minikler Boks Şampiyonası'nda Cumhuriyet Köyü Spor Kulübü'nden Çağlar Aras 52 Kiloda çıktığı müsabakaların ardından şampiyon oldu.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İstanbul Minikler Boks Şampiyonasında İlçemiz Cumhuriyet Köyü Spor Kulübünden Çağlar Aras 52 Kiloda çıktığı müsabakaların ardından şampiyon oldu.

Beykoz İlçesinde Boks denince akla gelen duayen isimlerden Şaban Özdemir'in yetiştirdiği talebelerden Ayhan Göçemen yönetiminde müsabakalara çıkartan Çağlar Aras müthiş bir final maçı sonrasında altın madalyaya ulaştı. Toplam 5 sporcu ile müsabakalara iştirak eden Cumhuriyet Köyü Spor Kulübü karşılaşmaların ardından 1 birincilik, 1 ikincilik, 2 de üçüncülük aldı. 

Kulübün Boks Antrenörü olan Ayhan Göçemen çalışmaları hakkında Dost Beykoz'dan Talip Ercan'a  bilgi aktarımında bulundu. 1986-89 Yılları arasında Beykoz Spor Kulübü’nde Boks Sporcusu olan Göçemen’in kariyerinde Türkiye 2. de bulunmakta. 54 ve 57 kilolarda sarı-siyahlı kulüp adına defalarca müsabakalara çıkan başarılı çalıştırıcı ardından aktif sporculuğa nokta koyarak 2008 senesinde Boks Antrenörü belgesini almış. Ardından görev yapmakta olduğu 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda, dönemin Okul Müdürü olan Zeki Karataş’a  yaptığı teklif neticesinde 2007 yılında kurulan okul spor kulübünün Boks Şubesinde çalışmaları başlatmış. Okulun 4.katında haftanın 3 günü (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) antrenman yapan okul boks takımında şu anda 6 lisanslı sporcu bulunmakta. Ancak antrenmanlara yıldız ve gençler kategorilerinde de katılım var.

BAŞARILARIMIZIN DEVAMI İNŞALLAH GELECEK!

” Ciddi bir çalışma neticesinde 2010 yılından itibaren İstanbul genelinde düzenlenen turnuvalara katılmaya başladık. Eyüp Spor Salonunda gerçekleşen İstanbul Minikler Boks Şampiyonasında 5 sporcu ile müsabakalarda yer aldık. 52 Kilodaki sporcumuz Çağlar Aras kilosunda üst üste ikinci kez İstanbul şampiyonu oldu. 35,5 Kiloda Arif Gündüz ile ikincilik, 34 Kiloda Şahin Aras ve 32,5 Kiloda Cafer Ayaydın ile de 2 üçüncülük kazandık. Tabii ki gelen bu başarılar bizleri de temsil ettiğimiz okulumuzu da sevindirmekte. İnşallah başarıların devamı gelecek. Bizlere her zaman destek olan, motive eden değerli Hocam Şaban Özdemir’e, Okul Müdürümüz Oktay Aktaş’a teşekkürlerimi iletmek isterim” diye konuştu. 

BEYKOZ’DAN ÇIKAN İLK VE TEK BAYAN BOKS HAKEMİ!

Öte yandan Şaban Özdemir'in kendisi gibi Boks sevdası ile yetiştirdiği kızı Gözde Özdemir ise gerçekleşen müsabakalarda Hakemlik yaptı. Daha önce Beykoz Spor Kulübü bünyesinde 2 sene Boks yapan ve kariyerinde İstanbul Yıldızlar 2. bulunan genç hakem Karadeniz Teknik Üniversitesini kazanınca üstüne bir de sakatlık problemi yaşayınca çok sevdiği sporculuğu noktalamıştı. Okuldan mezun olduktan sonra Boks camiasına bu kez Hakem olarak dönen Gözde Özdemir açılan kursu başarı ile tamamladıktan sonra hakemlik dönemini başlatmıştı. Hakemlik döneminde ikinci tecrübesini Eyüp Spor Salonunda gerçekleşen İstanbul Şampiyonası esnasında yaşayan Özdemir, başarılı yönetimi ile hakem komitesinden olumlu puan almasını bilmişti. Beykoz tarihine adını ilk bayan Boks Hakemi olarak yazdıran Gözde Özdemir'i ilk tebrik edenlerden birisi de babası Şaban Özdemir idi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Minik, Boks, Cumhuriyetköy, Şampiyon, Ayhan Göçemen, Şaban Özdemir, Çağlar Aras

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"