Yaşam

Cumhuriyet Köy'de ağaçlandırma

Cumhuriyet Köy'de ağaçlandırma
2014.07.29 00:00
| | |
7433

“Geleceğiniz İçin Daha Yeşil Bir Beykoz” Kampanyası kapsamında Cumhuriyet Köy’deki Keltepe Mevkii 5 bin fidan dikilerek ağaçlandırıldı.

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki yeşil alanları artırmak ve doğa sevgisini yaygınlaştırmak için başlattığı “Geleceğiniz İçin Daha Yeşil Bir Beykoz” Kampanyası kapsamında Cumhuriyet Köy’deki Keltepe Mevkii 5 bin fidan dikilerek ağaçlandırıldı.  

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve belediye meclis üyelerinin katıldığı törende, Beykozlu izci öğrenciler, belediye çalışanları, ve mahalle muhtarlarından oluşan gönüllüler hep birlikte, bölgeye yeni fidanlar dikti.  Kampanyaya katılan gönüllüler bir yandan yeni fidanlar dikerken diğer yandan Beykoz Belediyesi’nin daha önce diktiği fidanların bakımını yaparak yenileriyle değiştirdi.

İki yıl önce başlayan “Geleceğiniz İçin Daha Yeşil Bir Beykoz” kampanyasıyla bugüne kadar ilçeye meşe, fıstık çamı, at kestanesi, akça ağaç, söğüt, ıhlamur, akasya, servi, karayemiş, diş budak, sedir türlerinden binlerce ağaç kazandırıldı.

Cumhuriyet Köy’deki ağaç dikim töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, küresel ısınma tehdidiyle karşı karşıya olan Dünyamızda insan eliyle her yıl binlerce hektar ormanlık alanın yok edildiğine dikkati çekerek başlattıkları kampanyayla çocuklarımızı bilinçlendirmeyi ve onlara yem yeşil bir çevre bırakmayı amaçladıklarını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Cumhuriyetköy, Beykoz, Geleceğiniz İçin Daha Yeşil, Muharrem Ergül, meşe, fıstık çamı, at kestanesi, akça ağaç, söğüt, ıhlamur, akasya, servi, karayemiş, diş budak, sedir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"