Son Dakika

Cumhuriyet'in 99. yılında Beykoz'dan 188 bin lira ödül

  • 0
  • 2079

Beykoz’da, Cumhuriyet’in 99. yıldönümü nedeniyle düzenlenen yarışlarda 188 bin lira para ödülü dağıtılacak. Yarışlara başvurular 25 Ekim'e kadar sürecek.

Beykoz Belediyesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenecek yarıştasporcular cumhuriyet heyecanı ve coşkusuyla 40 bin TL’lik büyük ödül ve altın madalya için pedal çevirecek.

Türkiye’nin en büyük spor ormanı unvanlı "Beykoz Spor Ormanı"nda yeni hizmete açılan 9.1 km‘lik parkurda yapılacak ilk kapsamlı yarış olacak."29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu"nda profesyonel ve amatör sporcuların rekabeti yaşanacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu kurallarına uygun, yalnızca UCI lisanlı sporcuların başvurabileceği profesyonel kategoride, yarışmacılar 8 turda toplam 72,8 km pedal çevirecek. Amatörler ise 5 turda toplam 45,5 km kat edecek.

İstanbul’un orta ve ileri düzeydeki bisiklet sporcularının yeşil doğanın içinde antrenman ve yarış yapabileceği özelliklere sahip tek parkuru, virajlı ve eğimli yollarıyla kriteryuma katılan sporcuları zorlayacak.

Profesyonel kategoride 1.'ye Gerçek Altın Madalya ve 40 bin TL para ödülü, 2.'ye Gerçek Gümüş Madalya ve 20 bin TL para ödülü ve 3.'ye Gerçek Bronz Madalya ve 10 bin TL para ödülü verilecek.

4 farklı yaş grubunda düzenlenecek amatör kategoride her grubunbirincisi 3000 TL, ikincisi  2000 TL ve üçüncüsü 1000 TL ödülün sahibi olacak.

Yarışa kayıtlar, yoğun ilgi ve sporcu güvenliği göz önüne alınarak 370 kişiyle sınırlandırıldı.

“29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”nda pedal çevirmek ve cumhuriyet heyecanına ortak olmak isteyen sporcular son gün 25 Ekim 2022 Salı olmak üzere https://hadikaydol.com/Etkinlik/kriteryum-beykoz adresinden kayıt yaptırabilecek.

Haber Merkezi

Beykoz'da devrilen tırın sürücüsü yaralandı
Önceki Beykoz'da devrilen tırın sürücüsü yaralandı
Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Sonraki Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz