Cumhuriyet Gazetesi Beykoz gerçeğini saptırıyor

  • 2014.09.08 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 10:01
  • Okunma: 15842 kez
  • Yorum: 0
8 Şubat’ta Beykoz Adliyesi’nde başlayacak olan dava konusu arazi satışlarını yolsuzluk olarak lanse eden Cumhuriyet Gazetesi konuyu saptırmaya çalışıyor.
Cumhuriyet Gazetesi Beykoz gerçeğini saptırıyor

Cumhuriyet gazetesi bildiğiniz gibi

Belediye’de arazi yolsuzluğu başlığıyla konuyu haberleştiren Cumhuriyet Gazetesi, 8 Şubat’ta başlayacak olan davada yargılanacak olan 57 kişinin Belediye Yöneticisi olduğunu yazarken, bu satışların yapılabilmesi için Beykoz Belediye Meclisinde alınan karara CHP’li Meclis üyelerinin de evet dediğini ve yargılananlar arasında CHP’li çok sayıda Meclis üyesinin olduğundan hiç söz etmiyor.

Özlem Güvemli imzalı haberde, Beykoz’da 2B olarak gözüken 184 Ada, 7 kök sayılı taşınmazın bulunduğu alanda Belediye tarafından imar ıslah planı yapılarak, Maliye Bakanlığı tarafından üzerindeki gece kondu sahiplerine tapu tahsis belgeleri verildiği ifade edildi.

Daha sonra bölgenin SİT alanı ilan edilmesiyle vatandaşlara tapularının verilemediği ve buna karşın söz konusu alanın Hazineye devredilmesi gerekirken, Beykoz Belediyesi tarafından parsellenip satışlarının yapılmış olması yolsuzluk olarak lanse edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, CHP, Cumhuriyet, Gazete, Haber, Arazi, Dava, Adliye

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz