Cumhurbaşkanlığı dezenformasyon bülteninde Beykoz başlığı

  • 0
  • 3225
Cumhurbaşkanlığı dezenformasyon bülteninde Beykoz başlığı

İletişim Başkanlığı'nın düzenli olarak yayınladığı Dezenformasyon Bülteni'nde Kahramanmaraş merkezli depremler ekseninde Beykoz başlığına da yer verildi.

Bültende Halk TV aracılığıyla yayılan deprem bölgesinde refakatsiz çocukların Beykoz'da cemaat aracılığıyla bir evde tutulduğu iddiasına da yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın 17-18 Şubat tarihli bülteninde depremdeki yıkımlardan etkilenen 20 refakatsiz çocuğun Beykoz'daki bir eve yerleştirildiği iddiasına ilişkin, "Belirtilen adrese kolluk ve Beykoz Sosyal Hizmetler Merkezi (SHM) ekiplerince hane ziyareti gerçekleştirilmiştir. Yapılan tespit neticesinde hanede kalan refakatsiz konumda olan herhangi bir çocuğa rastlanılmamış olup hanede kalanların Suriye'deki savaşta eşlerini kaybeden yabancı uyruklu kadınlar ile çocukları olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca çocuklar açısından herhangi bir ihmal ve istismar bulgusuna rastlanmamıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda, daha önce Hatay Kırıkhan'da Suriyeli annelerinin refakatindeki yetim çocuklara yardımcı olan hayırsever bir grup gönüllünün, depremde evleri zarar gören Suriyeli anneler ve çocuklarını İstanbul'a getirerek kendi evini tahsis ettiği anlaşılmıştır. Kendilerini 'yetim hamileri' olarak adlandıran grubun üyesi Aynur Akdeniz, aile üyeleri, akrabaları ve arkadaşlarından oluşan grubun, çocuk ve anneler başta olmak üzere yardıma ihtiyacı olanları desteklemek için gönüllü çalıştığını açıklamıştır. Akdeniz, Suriyeli anneler ve çocuklarıyla 6 yıldır ilgilendiklerini, depremde evleri ağır hasar görünce, gönüllülerin yazlıklarını bu ailelere tahsis ettiğini açıklamıştır." açıklamasında bulunuldu.

Haber Merkezi

Tasarım bilgisayarı nasıl seçilir?
Önceki Tasarım bilgisayarı nasıl seçilir?
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz