Güncel

Erdoğan’ın düşüncesi Beykoz’da hayat buluyor

Erdoğan’ın düşüncesi Beykoz’da hayat buluyor
26.03.2015 12:05
| | |
9311

Beykoz'da kurulacak Pazar kapsamında 600 tezgahın yanı sıra, dükkanlar, yeşil alanlar, Oyun grupları ve kapalı otoparkın yer alması planlanıyor.

Beykoz Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Pazarcı Esnaf Buluşması’nda yaptığı konuşmasında, gönlündeki pazar yerinin,  pazarcı esnafının ve vatandaşların daha rahat bir ortamda alış veriş yapabileceği Pazar projesini hayata geçiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle birlikte Beykoz Yalıköy’de gerçekleştirilecek ‘Kapalı Pazar Projesi’ kapsamında 600 tezgahın yanı sıra, dükkanlar, yeşil alanlar, oyun grupları ve kapalı otoparkın yer alması planlanıyor.

Yasa gereği 2017’den itibaren sokak pazarların daha modern Pazar yerlerinde kurulacağını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz Çayırı yanında yer alan Pazar alanımızı, ilçe sakinlerimizin ve pazar esnafımızın daha rahat bir ortamda alış verişlerini yapmaları için modern  kapalı pazar haline dönüştüreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da vurguladığı gibi, sokak aralarında, araçların arasında tozun, kirin içinde tezgahların kurulması değil, yaz ve kış aylarına uygun, haftanın bir günü pazar olarak diğer günlerde ise farklı amaçlar için kullanabileceğimiz, çocukların oyun parklarında oynayabileceği, vatandaşlarımızın ve esnafımızın araçlarını rahatlıkla park edebilecekleri, 20 bin m² alan üzerinde estetik, modern bir kapalı Pazar projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kapalı Pazar, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkanı, Beykoz Çayırı, Yalıköy

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"