Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bali'de Beykoz hatırlatması

  • 0
  • 3965
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bali'de Beykoz hatırlatması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi için bulunduğu Endonezya'nın Bali adasında yaptığı açıklamada Beykoz hatırlatması yaptı

Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için bulunduğu Endonezya'nın Bali adasında Türk gazetecilere açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Zirvedeki programlarını başarıyla tamamladıklarını belirten Erdoğan, samimi misafirperverlikleri için Endonezya makamlarına teşekkür etti.

Bitlis'te başıboş köpeklerin ısırması sonucu bir çocuğun kuduz olduğu ve tedavi gördüğü hastanede yaşamı yitirdiği hatırlatılarak, sahipsiz köpeklerle ilgili bir çalışma olup olmayacağı sorulan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Beykoz Belediyemizin çok örnek bir çalışması var"

"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına gerekli talimatları verdim. Bakanlarım çalışıyor. Bu işi boş bırakmamalıyız. Konuyla ilgili atılacak adımlar neyse, ne tedbir gerekiyorsa yerine getirilecek. Bu konuda öncelikli olarak belediyeler, barınaklar inşa ederek sahipsiz, başıboş sokak hayvanlarını toplamalı. Mesela bizim Konya Büyükşehir Belediyemizin gerçekten çok örnek bir çalışması var. İstanbul'da Beykoz Belediyemizin de gerçekten çok örnek bir çalışması var.

Yani hem teşhis hem tedavi ve ondan sonra da hayvanları garipsemeyecekleri alanlara salıverme gibi bir çalışmayı şu anda Beykoz Belediyemiz de Konya Büyükşehir Belediyemiz de yapıyor. Ayrıca mesela İstanbul'da Orman Bölge Müdürlüğümüz ile Valiliğimizin müşterek yeni bir çalışmaları var. Bu hayvanların bakılabileceği ve daha sonra dernekler tarafından bunların bakımının üstlenilebileceği bir uygulamayı müştereken çalışıyorlar. Daha sonra da bunu bütün illere uygulamayı düşünüyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü bu hayvanlar için uygun yerler ve hayvan severlerin de gelip ilgilenebilecekleri mekanlar oluşturmaya çalışıyor. Epey bir ilerleme de kaydedildi."

Haber Merkezi

Beykoz'un yarışmasında sonuçlar 2 Aralık'ta açıklanacak
Önceki Beykoz'un yarışmasında sonuçlar 2 Aralık'ta açıklanacak
İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Sonraki İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz