Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykozlu muhtarları konuk etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykozlu muhtarları konuk etti
2015.02.19 00:00
| | |
7991

Daha önce 27 Ocak'ta 17 ilden gelen 406 muhtarı ağırlayan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, bu kez Beykozlu iki muhtarın da aralarında bulunduğu 382 muhtarı ağırladı.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ve aynı zamanda Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Ümraniye'den beraberindeki 50 muhtarla birlikte Ankara'ya gitti. Beykozlu iki muhtar, televizyonda canlı olarak yayınlanan toplantı sonrası Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fatih Kasırga'yla da bir araya geldi. Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Dost Beykoz'a özel olarak yaptığı açıklamada, elinde iki klasörle Ankara'ya gittiklerini haber verdi. Beykoz'un imar sorunları ve köylerde orman içinde kalan 2B'lerin sorunu hakkında iki klasör dolusu raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduklarını kaydeden Muhtar Kolcu, "Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere çok önemli açıklamalarda bulundu. En ücra köşede bulunan köylerde bile gözünün kulağının muhtarlar olduğunu dile getirerek, bizleri onore etti" dedi. Hüsnü Kolcu ve Yusuf Kesici'nin 2 günlük ziyaretin ardından Ankara'dan Beykoz'a döndüğü kaydedildi.

Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici: “TBMM’de önemli kararlar alınabilinir”

Beykoz'un iki muhtarı Hüsnü Kolcu ve Yusuf Kesici, 2. Muhtarlar Toplantısı kapsamında gittiği Ankara'dan umutla geri geldi. Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediklerine dikkat çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanı, 5393 sayılı yasanın 9. maddesinin gereğini yapmayacak olan Belediye Başkanları'ndan bunun hesabını soracağını kaydetti. Öte yandan da biz muhtarlar için yasada yeni düzenlemeler olacağının da işaretini verdi" dedi. Kavacık Muhtarı ve aynı zamanda Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Yusuf Kesici ise Hüsnü Kolcu'nun söylediklerine onay verdi ve ekledi: "Önümüzdeki süreçte, muhtarlar adına TBMM'de önemli kararların altına imza atılabilinir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın söyledikleri bizlere umutlandırdı."

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu toplantıda muhtarla ilgili olarak şunları söyledi:

"Sen şimdi kalkıp, 'Ne olacak ya bu köy muhtarı, mahalle muhtarı...' diyemezsin arkadaş... 50 kişi de seçse, 30 bin kişi de seçse, 20 milyon da seçse saygı duyacaksın. Bunun başka izahı yok. Bakınız, bu aralar ben Başkanlık Sistemi diyorum, onlar diktatörlük diyor. Daha düne kadar başkanlık sistemini savunanlar dahi 180 derece dönüp aksini söylemeye başladılar. Diktatörlükte 37 parti seçime girebilir mi? Bu ithamın, bir türlü milletin yanında-safında yer almayı beceremeyenlerin, onun teveccühüne mazhar olamayanların sayıklamasından öteye bir anlamı yoktur! Muhtardan diktatör olabilir mi? Tevessül eden olursa, köy-mahalle halkından cevabını alır. Vatandaş onu alaşağı eder. Cumhurbaşkanından da böyle bir şey olmaz, olamaz! Bunlar işin ruhuna karşı..."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Saray, Hüsnü Kolcu, Yusuf Kesici, Muhtarlar, Yemek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"