Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi

  • 0
  • 3879
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi
Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz'da yaptığı konuşmada başörtüsüne, sakala, cübbeye, tesettüre müdahalelerin normalleştirilmeye çalışıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı 12. Enformasyon Bakanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye olarak, İslam düşmanlığıyla mücadeleye büyük önem veriyor, bu konuda küresel bir dayanışma tesis etmeye çalışıyoruz” dedi.

Toplantıya katılan misafirleri İstanbul’da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Konferansın İslam Ümmeti başta olmak üzere, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi ve muhabbetimizi daim eylesin diyorum” dedi.

Bu yılki konferansın ana temasının “Hakikat Ötesi Çağda Dezenformasyon ve İslamofobiyle Mücadele” olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müslümanlar yanında tüm insanları da etkileyen bu iki temel sorunun gündeme alınmasını son derece isabetli buluyorum. Değerli fikirleriyle konferansa katkı sunan, içeriğini zenginleştiren, bizlerin yolunu ve ufkunu aydınlatan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Müslümanlara yönelik ırkçı saldırılar ve nefret söylemlerinin, pek çok yerde artış gösterdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Müslümanların hareket alanları faşizan düzenlemelerle, anti-demokratik mevzuat çalışmalarıyla daraltılmakta, ibadet hürriyetleri kısıtlanmaktadır. Başörtüsüne, sakala, cübbeye, tesettüre müdahaleler normalleştirilmeye çalışılmaktadır. Parlamentolar ve hükûmetler eliyle yürütülen bu tür süreçlerin gayesi, İslam karşıtlığını kurumsal hâle getirmektedir.”

Bu vahim tablonun, İslam karşıtlığı amacıyla yapılan medya müdahalelerine karşı ortak hareket etmeyi zaruri kıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Medya organları da aynı mesuliyet duygusuyla hareket etmeli, toplumun bir kesimini karalamaya yönelik iftiralardan uzak durmalıdır. Türkiye olarak, İslam düşmanlığıyla mücadeleye büyük önem veriyor, bu konuda küresel bir dayanışma tesis etmeye çalışıyoruz” dedi.

Teşkilatın Zirve Dönem Başkanlığını yürüttükleri dönemde yaptığı davet ve 74. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitabındaki çağrı temelinde önemli bir adım attıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 15 Mart tarihini, Uluslararası İslam Karşıtlığıyla Mücadele Günü olarak kabul etti. Şimdi hep birlikte bu duyarlılığı çok daha ileri seviyeye taşımamız gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Haber Merkezi

Beykoz yolları pazar günü kapanacak
Önceki Beykoz yolları pazar günü kapanacak
İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Sonraki İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz