Son Dakika

Cumhurbaşkanı Ankara'da gençlere Beykoz'u örnek verdi

  • 0
  • 6243
Cumhurbaşkanı Ankara'da gençlere Beykoz'u örnek verdi
Cumhurbaşkanı Ankara'da gençlere Beykoz'u örnek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kütüphanesi'ndeki gençlerle buluşmasında Beykoz'u örnek gösterdi.

Beştepe Millet Kütüphanesi'nde bir gencin sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "rahmetli Neşat babanın bir sözü var 'aşkınan koşan yorulmaz' diye" şeklinde başladı.

Beykoz Belediyesi'nin yapmış olduğu hayvan rehabilitasyon ve bakım merkezini 'hastane' olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni de bu konuda çalışma yapmaya davet etti.

Erdoğan, "Belediyelerimizin bu konuda kendi ölçülerinde gücü var. İsterlerse koskoca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu konuda kalkıp da hayvanlarla ilgili barınak yapmıyor. Yapsın. Bizim şu anda Konya Belediyemizin nefis bir barınağı var." dedi.

Beykoz Belediyesi'nin barınağının gayet güzel olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti:

"Geçiyorum ilçe belediyesi olarak İstanbul'da Beykoz Belediyemizin gayet güzel bir barınağı var. Teşhis tedavi ve bunun dışında atmaları gereken adımlar.. Buralarda şu an ortak paydamız en önemli süreç kısırlaştırmadan geçiyor. Kısırlaştırmaya yönelik, özellikle sokak hayvanlarına yönelik bu adımın atılması gerekiyor. Aksi takdirde sokak hayvanlarındaki sınırsız çoğalma ciddi bedeller de bize ödettirebilir. Onun için belediyelerimizin işinin kolaylaşması noktasında kısırlaştırmanın büyük önemi var. Ben gittim gezdim, belediyemiz nefis bir yer yapmış. Adeta bir hastane. Demek ki isteyince oluyor. Bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız var."

Haber Merkezi

Beykoz'un uluslararası yardım derneği 5. yılını kutluyor
Önceki Beykoz'un uluslararası yardım derneği 5. yılını kutluyor
Beykoz’un Anadolu liglerindeki yüz akı Arif Arslan
Sonraki Beykoz’un Anadolu liglerindeki yüz akı Arif Arslan
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz