Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır

  • 0
  • 8345
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığından istifa ederek Aday Adayı olan Hanefi Dilmaç, yerel basınla buluşarak merak edilen konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Beykoz yerel basınının temsilcileriyle Kavacık'ta akşam yemeğinde bir araya gelerek merak edilen birçok konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür'ün "AK Parti'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olmanız halinde yüzde kaç oy almayı hedefliyorsunuz?" sorusuna Dilmaç, "Bir önceki yerel seçimde yüzde 49,5, son yapılan Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 54 aldık. Biz Cumhur İttifakı olarak seçime gireceğiz en az yüzde 54 oy alacağımıza inanıyorum" dedi.

Bir süredir çeşitli siyasi kulislerde aday adaylığı konuşulan Hanefi Dilmaç, 18 Kasım'daki istifasının ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi.

1990 yılında Çavuşbaşı'nda başlayan ve devamında AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte devam eden siyasi hayatını anlatan Dilmaç, 2004-2009 arasında Çavuşbaşı Belde Belediye Başkanlığı, 2009-2014 ve 2014-2017 yılları arasında Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı, 2018-2023 yılları arasında da AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı yaptığını kaydetti.

Her anlamda Beykozluları her zaman yanında gördüğünü dile getiren Dilmaç, "İnsanlar hep benim yanımda oldu. Eğer birlikte hareket ederseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. ne kadar işi kapatır, yani ne kadar gizler veya ne kadar dar alanda yapacağınız işle ilgili karar alırsanız bu çok büyük sıkıntılara sebebiyet veriyor. Özellikle belediyecilik anlamında bu süreçte yapmış olduğum işleri hep böyle az önce bahsettiğim gibi istişareyle toplumun bütün katmanlarını içerisine katarak kararlı iş yaptım." dedi.

2019 yılındaki seçimlerde Belediye Başkan Aday Adayı olmayı hedefleyerek 2017 yılında istifa ettiğini, daha sonra Bayram Şenocak'ın kendisini davet ederek gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından 6. Dönem AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına seçildiğini kaydeden Dilmaç, "Bir sonraki kongre döneminde de tekraren burada işte İlçe Başkanı olmamız bize söyledi. 18 Kasım 2023 günü İl Başkanımızla gerekli istişareleri yaparak, 2024 yılındaki seçimlerde belediye başkan aday adayı olmak için istifa ettim" diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı olarak uzun yıllar görev yaptığını, diri bir teşkilat devraldığını sözlerine ekleyen Dilmaç, "Ben teşkilatın üzerine bir şeyler koymak için gayret gösterdim. Ne kadar oldu bilmem. Bana sorarsanız rutin olarak partinin ve bizim görevlerimiz var. Şu anda tüm mahallelerde 3 kademe mahalle yönetimlerimiz var. Beykoz'da ilçe teşkilatımız her salı, mahallelerde her çarşamba günü toplantılarımızı yapıyoruz. Rutinin dışında da proje geliştireceksiniz ve o projeleriniz de halk tarafından karşılık bulacak." şeklinde konuştu.

Dilmaç, şunları kaydetti:

"Bu yıl bir seçim yapıldı kazandık. Balkon konuşmasını Cumhurbaşkanımız yaptı. Oradan da bir mesaj verdi. İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle ilgili vurgu yaptı. Biz oradan hemen almamız gerekeni aldık. Salı günü biz yönetim kurulu toplantımızı yaptık. Allah'a şükürler olsun, hamd ediyorum, şükrediyorum. Hep aldığım görevde başarılı oldum. Tabii siyasette bu çok önemli benim için. Ben mesela çoluk çocuğuma aileme bırakacağım en iyi miras hiçbir yerde görevden alınmadım. Zaman zaman aday olmadığımız yere davet ettiler, görev aldık. Ama yapmış olduğumuz her işi bir an eksiksiz yerine getirdik. Partinin yetkili karar verecek olan mekanizmalarıyla görüştüm ve aday adayı oldum. Allah bunu tüm siyasetçilere nasip etsin."

AK Parti Beykoz'da daha önce İlçe Başkanlığı yapan Ahmet Hulusi Batu, Salim Kararmaz, Adem Sefer ve Mustafa Gürkan'a emeklerinden dolayı teşekkür eden Hanefi Dilmaç, Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür'ün "2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olmanız halinde yüzde kaç oy almayı hedefliyorsunuz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Bir önceki yerel seçimde yüzde 49,5, son yapılan Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 54 aldık. Biz Cumhur İttifakı olarak seçime gireceğiz en az yüzde 54 oy alacağımıza inanıyorum"

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muhammed Hanefi Dilmaç, yerel basın temsilcilerini tatlı hediye ederek uğurladı.

Haber Merkezi

Beykoz'da toprak kaydı, evler boşaltıldı
Önceki Beykoz'da toprak kaydı, evler boşaltıldı
CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Sonraki CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz