Çukurçayır çocuklarına, bir ses, bir nefes

  • 0
  • 12037
Çukurçayır çocuklarına, bir ses, bir nefes
Çukurçayır çocuklarına, bir ses, bir nefes
Çukurçayır çocuklarına, bir ses, bir nefes
Çukurçayır çocuklarına, bir ses, bir nefes
Çukurçayır çocuklarına, bir ses, bir nefes

Çukurçayır’da her yıl düzenlenen yaz futbol okulu ve turnuvası için şimdiden heyecanlı bir bekleyiş başladı bile..

Mahallenin eski sakinlerinden hayata veda edenlerin anıldığı ve değişik yaş kategorilerinden çocukların katılıp heyecanlı günler geçirdiği turnuva öncesinde sponsor arayışlarını devam ettiren mahallenin Mahmut Abisi, Mahmut Tanış'a, Babası ve turnuvaya en büyük manevi katkılardan birini yapan Bahri Kaptan'a sahildeki turları esnasında rastladık.

Bu seneki turnuva öncesi havayı anlatmalarını istediğimiz Mahmut Tanış'ı düşünceli gördük."Talip kardeşim sağ olasın Dost Beykoz Gazetesi ve sen her sene bizleri yalnız bırakmıyorsun, aynen senin bizler sorduğun gibi semtimizin çocukları da aynı şeyleri sormakta, ‘Mahmut Abi bu seneki malzeme sponsorumuzu bulabildin mi?’ diye.

Biz bir kez daha Dost Beykoz’a ricacı olmak istedik ki bu etkinliklerimiz için sponsor bulabilelim. İnanın sizin yayınlarınız çok etkili olmakta. Geçen sene sağ olsunlar mahallemizin iki sakini olan ve ünlü Film Yapımcısı ve Pinema Film Sahibi Pamir Demirtaş'ın firmasında çalışan Mehmet Balcan ve Mustafa Tencere kardeşlerimiz bu firmadan sponsorluk sağlamıştı. Malzeme yardımı dışında mahalle çocuklarına yapmış olduğu diğer jestler hala dillerde. Kısmet bakalım bu sene yine sponsor olacaklar mı bilemiyoruz, ancak olurlarsa da mahallemiz insanlarının gönül pencerelerinde açtıkları mükemmel hava yenilenir." diye konuşan Mahmut Tanış sözlerinin devamında şöyle dedi.

"Belki bazılarının aklına, yaklaşık 3 ayı aşkın bir süre varken bu düşünce de nereden çıktı” sorusu gelebilir. Bizler zaten her sene bu organizasyonun gerçekleşebilmesi için aynı süre içinde çalışmalarımıza başlıyoruz. Biz burada hem mahallemizden ahiret alemine göç etmiş insanları anıyoruz, hem de semt çocuklarını zinde tutacak, onların kafalarına gelebilecek olumsuzlukların önüne set çekilmesine vesile oluyoruz. İnanın burada dağıtılan malzemelerin önemi öylesine büyük ki... Bu çocuklar yaz süresince o malzemeleri sırtlarından çıkarmıyor. Sağ olsun bu güne kadar dağıtılan her malzeme kaliteli idi. Onları ailelerinin alması aile bütçelerinin zorlanması anlamını taşırdı. Zaten mahalle sakinlerimiz kıt kanaat geçinen, hatta birkaç işte çalışıp ailelerinin rızkını, nafakasını sağlayan insanlar. Onlar çocuklarının bu turnuva anlarındaki mutlulukları ile kendilerini avutmakta idi."

Yıllardır devam eden turnuva organizasyonunda katkısı olan birçok mahalle sakininin de olduğunu söyleyen Mahmut Tanış, "Şimdi isimlerini say deseniz birisini unutmaktan çekinmekteyim, çünkü her birinin öylesine değişik katkıları olmakta ki. Başta Mahallemiz olan İncirköy'ün çalışkan Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz olmak üzere, Kastamonulular Dernek Başkanı Süleyman Çalık, Engin Sucuoğlu, Mert Yıldız, Fırıncı Ali, Ahmet Şentürk, Nalbur Kadir, Erol Hoca, Zeki Pozan, Güven Hendek, Çeçen Yavuz, Olcay Alper, Hüseyin Vız, İlyas ve Hasan Derinoğlu, Eczacı Mithat, Ahmet Güllü, Fiko Durmuş, Erdinç Sarı, Mustafa Yiğit, İlyas Bey, İsa Sucuoğlu, Baki, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Eyüp Namoğlu, Fehmi Tokalak, Cemal Atmaca, Mehmet, Eyüp, Mesut kardeşlerim ve diğer dostlarımız bu seneki turnuva için değişik kaynak arayışlarını devam ettirmekte" dedi.

Evet, Beykoz Sahil turlarımızın birisinde rast geldiğimiz Mahmut ve Bahri tanış abilerimiz düşünceli, sıkıntılı ve sponsorluk sorununun bu sene kim tarafından çözüleceğinin huzursuzluğunu içlerinde yaşamakta. Her sene yinelediğimiz gibi Beykoz'un Yüksek Rakımlı yerlerinde, sitelerde, evlerde, konaklarda oturanlara seslenmek istiyoruz, inanı ki bu mahallemizin çocuklarına yapacağınız çok cüzi rakamları bulun spor malzemesi yardımları, sizlerin ömür boyu mutlu ifadelerle, kelimelerle anılmanıza vesile olacak.

Spor Servisi

Paşabahçespor gençleri Konya’da elendi!
Önceki Paşabahçespor gençleri Konya’da elendi!
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz