Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu

  • 0
  • 12138
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu
Çukuralan Beykoz'da 'gönülalan' oldu

Beykoz Çubuklu'da yıllardır ikamet eden Ordu ili Mesudiye ilçesi Çukuralan Köyü sakinleri, 14’ncü Olağan Genel Kurul toplantısında bir araya geldi.

Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği toplantıda zaman zaman gergin anlar yaşansa da sonuç ‘tatlıya’ bağlandı. Kırılan kalpler bir bir tamir edilmeye çalışılırken, bu sırada Divan Başkanı olarak seçilen Necati Biçer'in olağanüstü gayret gösterdiği fark edildi. Her ne kadar 'tekrar aday olmayacaklarını' söylese de Çukuralan'ın gururu genç yöneticiler, tüm üyelerin oybirliğiyle yeniden göreve getirildiler. Başarılı kadro, geçen dönem kendi çabalarıyla tasarruf ettikleri 18 bin 50 lira gibi bir dernek için rekor sayılabilecek bir nakitle göreve başlayacak ve 2 yıllık dönemde yaklaşık 300 bin liraya varan bütçeyi yönetecekler.

Çubuklu Beşevler Cami'nin karşısında bulunan lokalde gerçekleştirilen Ordu ili Mesudiye ilçesi Çukuralan Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nin 14. Olağan Genel Kurulu'na Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Gül Biçer ve Kerem Ersin, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Mesudiyeliler Derneği Genel Başkanı Salih Erol, eski Dernek Başkan ve Yöneticileri ila yaklaşık 250 kişi katıldı. Genel Kurul öncesi oy birliğiyle Divan Kurulu'na Necati Biçer, İkram Biçer ve Cihan Biçer seçildi. Daha önce bu Derneğe Başkanlık yapmış da bir isim olan Divan Kurulu Başkanı Necati Biçer, tansiyonun yükseldiği anlarda başrolü üstlendi ve toplantı boyunca süreci samimiyet ve başarıyla yönetmesini bildi.

Yücel Biçer: “Köydeki İmam lojmanını yeniledik”

Kürsüye ilk olarak Dernek Başkanı Yücel Biçer geldi ve Derneğin iki yıllık (23.12.2012 - 21.12.2014) faaliyetleri hakkında şunları söyledi:

"Köyün sorunlarıyla ilgili olarak muhtarla birlikte çalışmalar yaptık. Derneğimize yeni üyeler kazandırdık. Köyde yapılan beton çalışması masrafının 3'te 1'ini dernek olarak karşıladık. Köyün devam eden mahkemesi hakkında avukattan bilgi aldık. Dernek lokalini büyüttük ve dernek ofisini de buraya taşıdık. Ofis odası, oyun masa ve sandalyesi, televizyon gibi demirbaşlar aldık ve tüm bunların yapımındaki işçilik ücretini karşıladık. Temmuz ayında Mesudiye'de yapılan Demokrasi Forumu konusunda İstanbul'da düzenlenen toplantı ve çalışmalara katılım sağladık. Köyümüzde bulunan imam lojmanımızı muhtarımızla beraber en hızlı şekilde parkesi, elektrik - su tesisatı, oda kapısı, mutfak dolabı ve çatısı gibi aksamlarını yenileyerek hizmete açtık. Buradaki masrafın 3'te 1'ini muhtar köy nüfusundan topladı ve kalanını da biz dernek kasasından karşıladık. Beykoz Kaymakdonduran'da bin 500 kişinin katılımıyla geleneksel 'Keşkek Şölenimizi' gerçekleştirdik. 2014 yılı Mayıs ayında ise bu kez 'Geleneksel Keşkek Şöleni'ni köyümüzde gerçekleştirmeye karar verdik. 2 Ağustos'ta ilk kez 5 otobüs ve toplam 50 araçlık bir konvoyla, kazasız belasız Şöleni köyümüzde gerçekleştirdik. Devam eden mahkememizle ilgili keşif yaptık ve masraflarını karşıladık. 14. Olağan Genel Kurulumuzun hayırlar getirmesini temenni ediyor ve hepinize saygılarımı sunuyorum. Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmasın, hakkınızı helal edin..."

Dernek Başkanı Yücel Biçer'in ardından Kongre'nin 'Onur Konuğu' olan Mesudiyeliler Derneği Genel Başkanı Salih Erol kürsüye geldi ve duygularını şu şekilde ifade etti:

Salih Erol: “Bu dernek, Mesudiye’de ilk 10’a girer!”

"Çukuralan Derneği'ndeki bu genç arkadaşlarımızın çalışmalarını yakinen bilen arkadaşlarınızdan bir tanesiyim. Değerli arkadaşlar... İltifat için söylemiyorum ama şunu bilmenizi isterim ki, Mesudiye'nin 72 mahallesinin 81 derneği içerisinde, ilk 10'a giren derneklerden birisi de sizsiniz. Bunu sizlere gönlünüzü hoş etmek için söylemiyorum. Sizler, kendi hacminizin üstünde işler yapıyorsunuz. Bu dernek bu faaliyetleri yapmamış olsa, yalnızca köyde yaşayanlarla bu çıtayı bir yerlere taşımamız mümkün değil. Onun için İstanbul'daki bu birliktelik benim için çok önemli...

Biz Mesudiyeliler Derneği olarak 20 yılı aşkındır sivil toplum derneklerinin, çalışmalarının içerisindeyiz. Tabi biz hep birlikteydik; ben 10 yıl Erol Biçer arkadaşımla birlikte çalıştım, kendisi Başkan Yardımcılığı yapmıştı bizdeyken... Çok büyük hizmetleri vardır, ona da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Yine kendisini uzun mesafeler dolayısıyla tanıyamadığım ancak daha sonrasında tanıyıp büyük saygı duyduğum Necati Biçer arkadaşıma, Divan Başkanımıza da yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. O da Başkan Yardımcımızdır ve onun da çok büyük katkıları bulunmaktadır.

Yalnız, arkadaşlarım sizlerden helallik istediler. Benim buradaki arkadaşlarımın onlara helallik vereceğinden dolayı hiçbir kaygım yoktur. Bu topluluk size nasıl helallik vermez? Sizin yaptığınız tüm işler karşılıksız yapılmıştır. Size bin kere helal olsun... Ama sanki bu işi bırakıyormuş, 'Biz yorulduk!' gibi bir ima sezdim; bunu da kabul etmiyorum. Bu arkadaşlarımın burada daha yapacak çok işleri var... Mutlaka o kadronun içinde yeni arkadaşlar da olmalı ama sizlerin burayı tamamen bırakma gibi bir düşüncesi de asla olmamalı. Sizler buraya sevdalı insanlarsınız."

Salim Biçer ‘acı’ konuştu

Ordu ili Mesudiye ilçesi Çukuralan Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nin 14. Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan Başkan Yücel Biçer de Başkan Yardımcısı Cengiz Biçer de Kongre'de yeniden aday olmayacaklarını söylemişti. Bunun üzerine üyeler arasında söz isteyen Salim Biçer söz isteyerek kürsüye çıktı. Yücel Biçer'in Başkanı olduğu dönemde kendisinin de Yönetim Kurulu'nda olduğunu ancak çıkmak zorunda bırakıldığını anlatan Salim Biçer, Dernek ile ilgili yönetimden memnun olmadığını sert sözlerle dile getirdi. Bu sırada ise Derneğin Yönetim Kurulu hakkında çeşitli iddiaları gündeme getirdi. Bu sırada ise yine üyeler içerisinden birkaç kişi bu kez Salim Biçer'i yüksek sesle uyarmak istedi. Başkan Yücel Biçer ise Salim Biçer'in yanına gelerek, müdahaleleri engellemek istedi ve "Salim Abi konuşsun, bırakın konuşsun" dedi. Divan Başkanı Necati Biçer de tüm üyeleri sükûnete ve sağduyuya davet etti. Oldukça gergin geçen ortamda zaman zaman duygusal anlar da yaşandı. Salim Biçer'in sözleri üzerine çok üzüldüğü anlaşılan Başkan Yardımcısı Cengiz Biçer, bu sırada gözyaşlarını tutamadı. Yönetim Kurulu'ndan arkadaşları ise Cengiz Biçer'e destek olarak, moral verdi.

‘Büyük çabalarla yönetim ikna edildi’

Salim Biçer, konuşmasını gerçekleştirdikten sonra lokali terk etti. Bu sırada ise kürsüye gelen Yücel Biçer, Salim Biçer'in istifası ile ilgili bir açıklama yaptı. Salim Biçer'in kardeşinin Köy Muhtarı olması sebebiyle, kendisinin Yönetim Kurulu'nda yer almasının doğru olmayacağını uygun bir dille anlattıklarını ve bu nedenle istifasını istediklerini kaydetti. Divan Başkanı Necati Biçer ise Yönetim Kurulu Faaliyetleri'nin eleştirilmesinin normal olduğunu ancak Salim Biçer'in üslûp konusunda biraz dikkatsizce davrandığını belirtti. Bu sırada yine üyelere 'sağduyu' çağrısı yaptı.

Çukuralan Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nde bir süre yeni listenin gelmesi beklendi. Bu sırada ise lokal içerisinde Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu'nun ve Divan Üyeleri'nin de içerisinde yer aldığı kalabalık bir grup, bir önceki yönetim kurulunu ‘yeniden aday olmaları’ için ikna etmeye uğraştı. Sonuçta ise Salim Biçer'in üslûbu konusunda kendisinin de daha sonra pişman olacağı bir konuşma yaptığı ve Çukuralan Köyü sakini olan Beykoz Çubuklulu hemşerilerin de birlik ve beraberlik örneği göstermesi gerektiği konusunda fikir birliği edildi.

Yücel Biçer ‘yeniden’ Başkan…

Yeniden Yücel Biçer Başkanlığı'nda oluşturulan yeni yönetim ise tüm üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Öte yandan yeni yönetimdeki isimler ise şu kişilerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Liste

1- Yücel Biçer

2- Cengiz Biçer

3- Hayrettin Başaran

5- Asıf Biçer

6- Yüksel Başaran

7- Cavit Akçan

 

Denetleme Kurulu Asil Liste

1- Cihan Biçer

2- Musa Biçer

3- Şenol Akçan

4- Cumhur Biçer

Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Akdoğan Beykoz’da dizi setinde
Önceki Başbakan Yardımcısı Akdoğan Beykoz’da dizi setinde
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz