Çubuklusporlu Mehmet Şahin BİSK'ten istifa etti

  • 02.04.2018 15:40
  • Güncelleme: 02.04.2018 15:41
  • Okunma: 5059 kez
  • Yorum: 0
Çubukluspor Altyapı Takımlar Sorumlusu Mehmet Şahin, Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etti.
Çubuklusporlu Mehmet Şahin BİSK'ten istifa etti

Şahin’in bu kararında U19 Türkiye Şampiyonası İstanbul Eleme maçı olan ve Dudulluspor ile oynadıkları olaylı maçtan çıkan her iki takımın da ihraç kararının alınmasının etkili olduğu belirtildi.

Şahin 1-0 önde oldukları maçın devresinde saldırıya uğrayan taraf olduklarını söylerken adaletsiz bir karar alındığını ifade etti ve Beykoz Kulüpler Birliği'nin bu süreçte yanlarında olmadığını belirtti. Bu nedenle artık BİSK Yönetimi'nde bulunmanın anlam ifade etmediğini söyleyen Mehmet Şahin, haklarını yiyenleri Allah’a havale ettiklerini konuşmasında belirtti.

Peki olay neydi bilmeyenler için hatırlatalım, Çubukluspor ile Dolayobaspor Takımları Selimiye Stadı'nda U19 Türkiye Şampiyonası, İstanbul Elemeleri kapsamında maça çıktılar. Çubukluspor gençleri ilk yarıyı 1-0 önde tamamlayarak avantajlı biçimde soyunma odasının yolunu tuttu.

O anda önce futbolcular arasında ağız dalaşı ardından tribünlerden inen Dolayobasporlu bazı taraftarlarının fiziki saldırıları başladı. Çubukluspor takımından Sol bek Furkan’ın burnu kırılırken, birçok futbolcuda da vücutlarında hasar oluştu. Maçta görevli Polis Memuru bu saldırıları havaya ateş ederek önleme gayretinde oldu ve de çok daha fazla sıkıntı yaşanmasının önüne geçti.

Konu ceza kuruluna gitti, ancak buradan her iki takımın da finallerden diskalifiye edilmesi kararı çıktı. Tam anlamı ile 'kurunun yanında yaş da yandı'. Oysa saldırıya açık biçimde maruz kalan taraf Çubukluspor takımıydı.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: BİSK, İstifa, Mehmet Şahin