Çubukluspor, Coşkun Tosun’a 3 yıl daha vize verdi

  • Güncelleme: 09.04.2017 19:24
  • Okunma: 5529 kez
  • Yorum: 1
İstanbul Süper Amatör Lig ekiplerinden Çubuklu Spor Kulübü Olağan Kongresi’ni yaptı… Coşkun Tosun Başkanlığa yeniden seçildi.
Çubukluspor, Coşkun Tosun’a 3 yıl daha vize verdi

Çubukluspor Kulübü Tesislerinde gerçekleşen kongrede mevcut Başkan Coşkun Tosun, üç yıl daha kulüp üyelerinden vize aldı.

Saygı duruşu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye;  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Çubuklu Mahalle Muhtarı ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, BİSK Başkanı Asım Özdemir, İsmet Konca, Hasan Karakaya, Şenel Ustabaşı ve Ali Şişman’ın gibi isimnler katıldı.

Kongrenin Divan Başkanlığı’nı Hüsnü Kolcu, üyeliklerini ise Mustafa Kaya ve Metin Önel yaptı…

Çubuklu Spor Kulübü faaliyet raporu…

Okunan faaliyet raporunda, Çubuklu Spor Tesisleri’nde, halı sahanın bütünüyle yenilendiği, zemin halısı, çevre telleri ve aydınlatma sistemin yeniden yapıldığı, türbinlerin eksikleri ve eskiyen kısımlarıyla birlikte çatının da yeniden yapıldığı kaydedildi. Kulübün bütün soyunma odalarının da elden geçirildiği kaydedilen faaliyet raporunda, kalorifer sistemlerinin ve binaların boyasının tamamen yapıldığı ifade edildi.

Divan Başkanı Hüsnü Kolcu tarafından okunan faaliyet raporları ve denetim raporları oylamaya sunularak ibra edildi.

Kongrede bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, konukların katılımından memnun olduğunu ve bu şekilde kulüplere sahip çıkılması durumunda, kulüplerin kolay kolay sırtının yere gelmeyeceğini kaydetti.

“Hem sevinçliyim, hem hüzünlü”

Birlik beraberliğin kulüp yönetimlerinde bir şevk ve heyecan oluşturacağını dile getiren Coşkun Tosun, “bugün çok farklı duygular yaşıyorum. Şöyle ki, hepimiz bir araya toplanmışsız, geleceği ve geçmişi tartışarak, birbirimizi görüyoruz. Diğer yandan geçen kongrede olup ta bu kongrede olmayan, vefat eden iki arkadaşımız kaybettik… Bundan sonraki kongrede aramızda kimler olmayacak bilemiyoruz?” şeklinde konuştu.

13 yıldır kulüp başkanlığı yaptığını söyleyen Coşkun Tosun, bu dönem bırakmak istediğini, fakat Çubuklu insanının kendisini özgür bırakmadığını söyledi. “Beni oy birliği ile bir kez daha aday gösteren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar. Çubuklu Spor Kulübü bünyesinde 600 çocuk faaliyet gösteriyor. Onlardan ayrılma inanın çok zor.” şeklinde konuşan Başkan Tosun, bu nedenle bir dönem daha üyelerimizin teveccühüyle devam etme kararı aldık” dedi…  

Faaliyet raporunda okunanların yaptıkları işlerin yüzde bir bile olmadığını söyleyen Coşkun Tosun, gerçekten çok zor işlerle uğraştıklarını ve bu zorlu yolda kendisiyle birlikte mücadele eden Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarına teşekkür ettiğini söyledi.

“Çubuklu İstanbul’un sayılı kulüplerinden biridir”

Halı sahanın yapımında çok büyük katkıları olduğunu ve el atmasıyla, Çubuklu Spor Kulübü’nü büyük bir yükten kurtardığı için Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e müteşekkir olduklarını söyleyen Coşkun Tosun, bunun çok önemli bir şey olduğunu, en az sekiz yılının garanti altına alındığı Çubuklu Spor Kulübü’nün İstanbul’da sayılı kulüplerden bir haline geldiğini kaydetti.

Asım Özdemir, “Çubuklu’dan yetişen birisiyim”

BİSK Başkanı Asım Özdemir’de konuşmasında, Çubuklu’dan yetişen birisi olduğunu ve Çubuklu’da yetişen insanları kongrede görmekten son derece memnun olduğunu kaydetti. İstanbul’da amatör spor kulüplerine en çok desten veren Belediye Başkanlarından bir olan Yücel Çelikbilek’e destekleri nedeniyle teşekkür ettiğini söyleyen Asım Özdemir, yeni seçilecek yönetime başarılar diledi.

Yücel Çelikbilek, “Belki bende kulüp başkanlığı yaparım”

Konuşmasına espri ile başlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkanlığını 15-20 yıl sonra bırakmayı düşündüğünü ve ondan sonra kulüp başkanlığı yapabileceğini söyledi. Spora destek vermelerindeki amacı, çocukları yaban ellerden ve onları haşin ellere düşmekten korumak olarak açıklayan Başkan Çelibilek, “çocuklara uzanan, onarlın hayatlarını karartan haşindir… Bu noktada belediye olarak gücümüz yettiğince gayret ediyoruz…” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kongrede, Beykoz Kent Konseyi adına işadamı Ali Şişman’a spora sağladığı destekleri nedeniyle bir plaket verdi.

Son bölümde yapılan oylama sonucunda Çubuklu Spor Kulübü’nün yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

Coşkun Tosun

Mustafa Besim Türkyaşar

Levent Gürsoy

Mahmut Akyol

Şenel Ustabaşı

Yalçın Kaya Özdemir

Yusuf Kabaoğlu

Asım Özdemir

Işın Coşkun

Sinan Demirtaş

Denetleme Kurulu

İhsan Mollaibrahşmoğlu

İsmet Konca

Ömer İlhan

 

Spor Servisi

  

Yorumlar (1 Yorum)

METECAN DEMİR (4 yıl önce)

15-20 yıl az başkan. Daha çok gençsiniz bi 50 sene daha belediye başkanlığı yapmanız lazım. Zira Beykoza hizmetleriniz paha biçilemez.Yeni Beykoz Stadımız çok harika. Herkes kıskanıyor. Paşabahçe soyunma odaları bal dök yala harika tesis. Kaşıtoğlu da 1-2 ay önce Anadoluhisarı spor akademisi 1-2 güne açılır dedi halen ses seda yok. Bu mevkideki insanlar söz verdimi tutmaları lazım. Tutamadıkları takdirde de onurlu bir şekilde davranıp istifa etmeleri gerekir diye düşünüyorum. Yeter artık yapamıyorsunuz açın Beykozun önünü. Asım Özdemir iki çift lafımda sana. Beykoza ne yararın oldu? Beykoz spor kuluplerine ne verdin? Hep alan sensin. İstanbul Ağrıspor diye takım kurarsın adresi Çubuklu? Nereye kime hizmet ediyorsun anlamış değilim. Başkana yağ yapmıssın ne tesis yapıldı Beykozda elle tutulur? Bir stad bile yapılamadı. Oysa seçim vaadiydi. Yazık..Bırakın açın gençlerin önünü.

Yorum Yaz