Spor

Çubuklu yeniden Coşkun Tosun’a emanet

Çubuklu yeniden Coşkun Tosun’a emanet
2014.08.11 00:00
| | |
6080

A Takımı dışında diğer tüm kategorilerde şampiyon olan Çubukluspor, üyelerinin katılım gösterdiği kongreyle yeni yönetimini belirledi.

2013-2014 sezonunda kırılması zor bir rekorun altına imza atan ÇubuklusporU-19U-17U-16 ve U-14 takımlarıyla nâmağlup şampiyonluklar yaşamıştı. Çubukluspor'un 10yıldır Başkanlığını yürüten Coşkun Tosun, tek listeyle girdiği seçimlerde yeniden Başkan olarak seçilirken, genç neslin derneklere olan ilgisizliğinden yakındı ve Çubuklu gençliğini sorumluluk almaya çağırdı. 

Beykoz Çubuklu'da bulunan Çubuklu Dernek binasında gerçekleştirilen kongrede Dost Beykoz yazarı ve kulübün eski başkanlarından Asım Özdemir Divan Başkanlığı yaptı.Çubukluspor Başkanı Coşkun Tosun, duygu yüklü bir konuşma yaparak, yalnızcaÇubuklu'da değil, ilçenin tüm derneklerine seslenerek, kurumsallaşma çağrısı yaptı. Kişilerin gelip geçici olduğunu ifade eden Tosun, yeni dönemde kurumsallaşma açısından daha ciddi adımlar atacaklarını anlattı. 

Çubukluspor'daki sporcu sayısının 500'ü aştığını anlatan Başkan Coşkun Tosun, bölgenin güçlü kulüplerinden birisi haline geldiğini söyledi. 

Coşkun Tosun, şunları kaydetti: 

"Her üst grup bir kat daha maliyet gerektiriyor. Bir Süper Amatör takımına yıllık, yaklaşık olarak 80 ila 120 milyar arasında bir harcama yapmak zorundasınız. Orada tutunabilmek için... Şampiyonluk için 700 milyar lira gerekiyor. Böyle paralar bizde olmaz. Olsa bile yazıktır, boşuna vermişiz o paraları biz 3 sene. Bölgesel Lige düştüğümüz için inanın hiç üzülmedim. Her sene bu paraları bulup, bir köy kuyuya para atıyorsunuz arkadaşlar. Ben orada tutunsam ne olacak, onun üzerine çıksam ne olacak? 

Bu saha Çubuklunundur bu saha hepimizindir. İlle de parası olacak diye bir durum yok. Çevrenizde spor yapmak isteyen fakir çocuklar olabilir. Gönderin bize, biz onlara sahip çıkarız." 

Kulüp kurucularından olan Mustafa Türkmen de söz alarak bir konuşma yaptı. Kamil YorulmazEdin İşgörenZafer GirayHilmi YaşaroğluOsman Türkyaşar ve Adnan Çölkesen ile birlikte büyük umutlarla bu derneği kurduklarını dile getiren Türkmen, şöyle dedi: 

"Tüm geçmişteki yöneticilere ve mevcut yönetime, burada bulunan üyelere katkılarından ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Burada şu an bulunmayan ancak şu sahanın bize kazandırılmasında emekleri olan Muammer Ergül'e ve Fenerbahçe eski Yöneticileri'nden Ali Koç'a teşekkür etmek istiyorum, sağ olsunlar. Bugünkü alt yapının hazırlanmasında büyük katkıları var. Özellikle kuzenim olduğu için değil ancak emeklerinden dolayı Fikret Konca'ya ve Coşkun Tosun'a tüm görev almış yöneticilere kendim ve kurucu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" 

Kongrede oylama sonrası Coşkun Tosun, tek listeyle girilen seçimde yeniden Başkanseçilirken, yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Üyeleri: 

Coşkun Tosun

Mustafa Besim Türkyaşar

Süleyman İlhan

Levent Gürsoy

Alparslan Erdin

Mahmut Akyol

Şenel Ustabaşı

Yalçın Kaya Özdemir

Özer Odabaşı

Yusuf Kaboğlu 

Denetleme Kurulu Üyeleri 

İlhan Mollaibrahimoğlu

İsmet Konca

Ömer İlhan 

İstanbul Amatör Spor Kulübü (İASK)Federasyonu Delegeleri: 

Coşkun Tosun

Süleyman İlhan

Asım Özdemir

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Başkan, Coşkun Tosun, Kongre, Çubukluspor, Çubuklu Spor Kulübü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"