Spor

Çubuklu Spor Kulübü gençlerine güveniyor

Çubuklu Spor Kulübü gençlerine güveniyor
24.08.2018 17:49
| | |
3375

Beykoz’un etkili kulüplerinden biri olan Çubukluspor’da 2018-19 Sezonu için ümitler yeşermiş durumda.

Mor-Sarılı ekip geçen sezon başında İstanbul Süper Amatör Lige katılıp-katılmamakta tereddüt yaşasa da sonuçta genç kadrosu ile katılım kararı almıştı.

Son yıllar dikkate alındığında ilçe futbolunda altyapı liglerinde en fazla şampiyonluklar yaşayan takım olarak dikkatleri fazlasıyla çeken Çubukluspor A Takım düzeyinde ise maalesef beklentilere cevap verememişti.

Çubukluspor Futbol Takımı bu sezon İstanbul 1. Amatör Lig 14. Grubunda mücadele edecek… Grupta bir diğer Beykoz Temsilcisi olarak TED İstanbul Koleji SK Takımı yer alıyor.

Çubukluspor teknik heyetinden antrenör Ramazan Sökmez ve yardımcısı Halil İbrahim Sancak ile yeni sezon için, Beykoz 1908 AŞ ile yapmış oldukları hazırlık maçı öncesi görüştük.

13 Yıldır Çubukluspor camiasının içinde olan Ramazan Sökmez Hoca, bu süre zarfında görev yaptığı takımlarda ilk etapta sayısını dahi vermeyeceği kadar çok şampiyonluklar yaşamış kariyerli bir çalıştırıcı… Gençlere her zaman sahip çıkan, onları motive eden yapısı ile sevilen sayılan bir isim… Kendisi ile barışık, sosyal hayatta bulunduğu her ortama pozitif enerji katabilen sevilen bir sima…

“Yaş ortalamamız bu yılda 18”

“Bu sezon da, yaş ortalamamızın 18 olduğu bir kadro ile lige katılacağız. Kadromuzda 30 futbolcu var ve her biride oynamak için oldukça heyecanlı. Bu da bizi yani Teknik Kadroyu tercih yapmakta zorlayacak gibi. Ancak sıklıkla yapacağımız hazırlık maçlarında ideal 11’imizi lig maçları başlayıncaya kadar da ortaya çıkarmış olacağız” diye konuşan Ramazan Sökmez, kadrolarında şu anda ilk 11’de yer alan 5 futbolcusunun 2000’li, 4 futbolcusunun 1999’lu, 1 tane de 94 doğumlu oyuncuları olduğunu söyledi.

Sezon başında dış transferde 2 ismi kadroya dahil ettiklerini ifade eden Ramazan Sökmez, “Bunlardan birisi kendi bünyemizden yetişen fakat eğitimi  için şehir dışına çıkan ve bu süre zarfında Kütahya Ekiplerinden Tavşanlı Maymul SK Takımı forması giyen, ardından eğitimini tamamlayıp aramıza katılan Tolga Karagöl kardeşimiz. Diğeri ise Modafen FK Takımdan kadroya kattığımız 1994 Doğumlu Muhammed Kardeşimiz. Bunlar genç arkadaşlarına da aynı zamanda takım içinde ağabeylik yapacaklar ” dedi.

Ramazan Sökmez ile birlikte görev yapan Halil İbrahim Sancak ise önlerinde daha zamanın olduğunu söylerken, “takımımız geçen sezon olduğu gibi bu sezonda lige, en genç kadrolarından biri olarak katılım sağlayacak. 1 Ağustos da ilk antrenmanımıza çıktıktan sonra hazırlık maçları serimizi başlattık. Bu süreçte tüm oyuncularımıza şans verip içlerinden en ideal kadroyu çıkarma düşüncesindeyiz. Tabii ki bu süreç bizleri zorlayacak çünkü her bir futbolcu kardeşimiz kendine kadroda yer bulma niyetinde. Beykoz 1908 ile yapılan hazırlık maçında çok basit hatalar yaptık. İlk yarıyı geride kapatmamıza karşın ikinci yarıda sahada çok farklı bir görüntü çizdik, attığımız goller ile maçı 5-3’e kadar getirebildik. Ancak çok da gol kaçırdık, son vuruşlarda beklenmedik, o bildiğimiz yeteneklerine yakışmayan vuruşlar oldu. Bizler bunların hepsini not aldık. Bazı oyuncularımızın maça konsantre olma sorunu var, bölüm, bölüm kopmalar yaşanmakta. Önümüzdeki zaman diliminde İnşallah bu hatalardan arınacağız. Bizler bu gençlere büyük bir güven duyuyoruz. ” şeklinde konuştu.

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Çubuklu Spor Kulübü, Ramazan Sökmez, Halil İbrahim Sancak

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"