Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...

  • 1
  • 18566
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...
Çubuklu Sahil Projesi'nde yok, yok...

Beykoz’un en büyük ve en kapsamlı çevre ve meydan düzenleme projesi Çubuklu’da hayata geçiyor.

Çubuklu İskelesi’nden İSKİ arıtma tesisine kadar olan 214 bin 947 m2’lik alanda park, çocuk oyun alanları, spor, aktivite, piknik ve yeşil alanların yer aldığı bir huzur ve dinlenme vahası kuruluyor.

Çubuklu’yu modern, düzenli ve planlı bir çehreye büründürecek olan meydan projesi kapsamı ve büyüklüğü itibariyle ilçe için kentsel tasarım alanında bir ilk olacak. Çubuklu İskelesi’nden İSKİ arıtma tesisine kadar olan 214 bin 947 m2’lik kısımda yapılacak düzenlemeyle ilçe devasa bir meydan ve aktivite alanına kavuşacak.

İBB tarafından uygulanacak olan Çubuklu Kent Meydanı’nda her yaş grubuna hitap edecek eğlence, dinlence, spor ve aktivite alanları yer alıyor. 5 girişli olarak tasarlanan meydanda basket, mini futbol, paten, jimnastik sahaları, çocuk oyun alanları ve merkezi, seyir terasları, piknik ve gezinti alanları, restoran, kafe ve çay bahçeleri yer alıyor.

Proje alanı, batıda Çubuklu İskelesi, doğuda İSKİ arıtma tesisi, kuzeyde Barbaros Caddesi, güneyde Şehit Ersin Güner Caddesi ile Dedeoğlu Deresi’ni içeren vadiyle birlikte, Çubuklu Caddesi, Rıfatpaşa Caddesi, Fırın Sokağı, Çayır Sokağı ve Kireçocağı Caddesi olmak üzere mahallenin geniş bir bölümünü kapsıyor.

İçinde Gölet de Yer Alıyor

Yeşil alan düzenlemeleri, bitki ve çiçek bahçeleriyle dikkat çeken projede, su oyunları ve gösterilerin yapılacağı bir de gölet oluşturulacak. Dedeoğlu Deresi’ni Boğaz’a bağlayan kanalda  kurulacak gölet üzerinde yer alan köprüler, kafeterya ve kenarlarındaki seyir alanlarıyla parkın ziyaretçiler için cazibe merkezi olması hedefleniyor.

Başkan Çelikbilek: “İlçenin Modern Kent Yüzü Olacak”

Çubuklu Kent Meydanı Projesi’yle Beykoz’a yaraşır modern bir kent meydanı inşa edeceklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Hazırlıklarına başlanan proje, ilçenin en büyük ve en kapsamlı kentsel tasarım düzenlemesi. Çubuklu Mahallesi konum itibariyle merkezi bir noktada ve mahalleler arasında geçişi sağlıyor.  Sahil tarafında böylesine büyük, içinde birçok aktivitenin yapılabileceği bir meydan düzenlemesine ihtiyaç vardı. Her zaman söylediğimiz gibi 5 yıl sonra çok farklı bir Beykoz’la karşılaşacaksınız. Çünkü geçen 5 yıl içinde üzerinde çalıştığımız, yoğun mesai harcadığımız düşüncelerimiz, hedeflerimiz ve projelerimiz ilgili kurum ve kuruluşlardan onay almaya başladı. Çubuklu Kent Meydanı Projesi de bunlardan biriydi. İlçenin çehresini şekillendiren temel ve önemli projelerin başında yer alıyor. Bu meydan, Beykoz’un modern kent yüzü olacak, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Haber Merkezi

AK Parti’de Mustafa Gürkan’ın adaylığı kesinleşti
Önceki AK Parti’de Mustafa Gürkan’ın adaylığı kesinleşti
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (1 Yorum)

bülent kaya (9 yıl önce)

insanları mağdur etmeyecek şekilde ne yapılacaksa bir an önce yapılsın

Yorum Yaz