Yaşam

Çubuklu'nun Derneği, okuluna sahip çıkıyor

Çubuklu'nun Derneği, okuluna sahip çıkıyor
2014.11.01 00:00
| | |
4941

Bu yıl Beykoz'un en iyi kadrosunu oluşturarak dikkatleri üzerine çeken Çubuklu Derneği, aynı mahallede bulunan bir okula yardım elini uzattı. Soğuk kış günlerini düşünerek, yardıma muhtaç 30 öğrenciye şık ve kaliteli bot alan Yönetim Kurulu Üyeleri,

Başkan Erdem Çelik ve Yönetim Kurulu Üyesi Cemaynur Demirtaş'ın heyecanlı yolculuğunda kendilerine yalnızca Dost Beykoz eşlik etti. Çubuklu İlköğretim Okulu'nda ise Müdür Serkan Öztürk, teslim aldığı ayakkabıların ardından Dost Beykoz'a şu açıklamayı yaptı: "Yardımlarından dolayı Çubuklu Derneği'ne teşekkür ediyoruz. Devlet ve millet arasındaki bu birlik ve beraberlik, geleceğimiz adına umut vericidir."

İstanbul'un yağışlı bir gününde Dost Beykoz olarak yollara koyulduk ve Çubuklu Derneği'ndeki heyecana ortak olduk. Çubuklu Derneği ofisinde bir araya gelen Cemaynur Hanım ve Erdem Bey, heyecan içerisinde alınan botların son kontrollerini yaptı. Bu sırada yapılan iş ile ilgili bilgi veren Başkan Erdem Çelik, yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Çubuklu halkından da destek aldıklarını kaydetti. Mahallede güzel ve örnek bir dayanışmanın bulunduğunun altını çizen Çubuklu Dernek Başkanı Erdem Çelik, "Biz bu işleri yapmayı seviyoruz. Elimizden geldiğince yıl içerisinde daha da fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda yardım yapanların ve yapılanların isimlerini saklı tutmak gerekiyor. Ancak şu kadarını söylemeliyim ki, Dernek olarak da mahalle olarak da dayanışmamızı aşkla, zevkle yapıyoruz. Yardımların verilişi sırasında tanık olduğumuz bazı şeyler var. Bunu ancak yardım yaparken görebiliyorsunuz. Bu mutluluğu, heyecanı çocukların gözlerinden görmek paha biçilmez bir şey" şeklinde konuştu.

‘Çocukların bu kış ayakları sıcacık olacak…’

Çubuklu İlköğretim Okulu'na götürülmek üzere hazırlanan kutuları araca taşıyan Cemaynur Demirtaş ve Erdem Çelik'e yine Dernek Yönetim Kurulu üyelerinden İsa Yılmaz'ın oğlu Mustafa Deniz Yılmaz da yardım etti. Hep birlikte gidilen okulda ise yine tüm kutular, Müdür Serkan Öztürk'ün odasına taşındı. Ayakkabı kutularını Cemaynur Demirtaş 'temsili' olarak Müdür Serkan Öztürk'e teslim etti ve bu sırada her kutunun üzerinde ihtiyaç sahibi öğrencinin isminin yazdığını Okul Müdürü Serkan Öztürk'e bildirdi. Okuldaki ihtiyaç sahibi çocukların gizli kalması için ise herhangi bir tören düzenlenmedi ve isimler ifşa edilmedi.

Müdürle gerçekleştirilen kısa bir sohbetin ardından ise Çubuklu Derneği'nin üç temsilcisi, mutlu ve huzurlu bir şekilde okuldan ayrıldı. Çubuklu İlkokulu’ndaki yardıma muhtaç çocuklarının ayakları ise artık bu kış, en az yardımsever ablalarının, ağabeylerinin yürekleri kadar ‘sıcak’ olabilecekti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çubuklu Derneği, Erdem Çelik, Serkan Öztürk, Çubuklu İlkokulu, Cemaynur Demirtaş

reklam
5 Yorum
ENDER CAN06.11.2014 16:49:37

işte budur sivil toplum duyarlılığı..Dernekçilk budur..Bu dernek desteklenmelii.. Tüm karılımcıları ve yönetimi kutlarım..bu güzel çalışmalrı duyuran bizlerle buluşturan DOSTBEYKOZ a teşekkürler..ender can

Mehmet Arslan01.11.2014 23:35:21

Günümüzde belediylerin dahi yapamadığı çapta yardım kampanyalarını bir mahalle derneğinin yapabiliyor olması gerçekten büyük bir başarı. O çocukların, ailelerinin duaları size yeter. Çalışmaların, başarılarının devamını diliyorum.

kamil yalçın01.11.2014 14:57:34

çubuklu derneğine teşekkür ederim.örnek bir davranış:)

hasan yıldız01.11.2014 14:49:47

tebrik ederim çok güzel düşünmüşler.

Ercan Kaya01.11.2014 14:09:59

Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik bey'i ve değerli yöneticilerini yürekten kutluyorum. Muhteşem bir proje gerçekleştirilmiş. Başarılarınızın devamlı olması temennisiyle... Ayrıca Dost Beykoz camiasına da, bu güzel haberden dolayı teşekkür ediyorum.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"