Kültür

Çubuklu Danışma Kurulu toplandı

Çubuklu Danışma Kurulu toplandı
2014.11.12 00:00
| | |
4183

Çubuklu Derneği'nin 'yeni' Yönetimi, Derneğin Danışma Kurulu Üyeleri ile sabah kahvaltısında buluştu. Göreve geldiği ilk gün itibariyle hızlıca faaliyetlerine başlayan yeni yönetim, yapmış olduğu faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Bu yıl için planlanan faaliyetler konusunda istişare etme olanağı bulan Çubuklu Derneği'nin Yöneticileri, Danışma Kurulu'na brifing verdi. Toplantıya, Yönetim'den Erdem Çelik, Hayati Çelikcan, Cem Aynur Demirbaş, Sinem Eray, Şenel Başaran, Belma Özyurt ve Ali Türk katılırken Danışma Kurulu'ndan Gülay Demirel, Coşkun Tosun, Devrim Altıntaş, Haluk Durmuşoğlu, Muharrem Uzun, İlyas Yılmaz, Kerem Ersin, Ercan Kaya, Sofu Aksu ve Mustafa Kaya da hazır bulundu. Göreve geleli henüz 1 buçuk ay olan Çubuklu Derneği, geçen kısa sürede yaptıklarına dair bilgiyi Başkan Erdem Çelik'ten dinledi. Göğüs Kanseri Farkındalık Haftası dolayısıyla BEYTAŞ Kafeterya'da panel düzenlediklerini anlatan Başkan Erdem Çelik, şunları söyledi:

Erdem Çelik: “İki Çubuklulu’ya diş protezi yaptırdık”

"Çubuklu Mahallesi'nde ikamet eden ve maddi olanakları bulunmayan iki kişiye Yeditepe Üniversitesi'nde diş protezi yaptırdık. Mahallede bulunan okullarda ihtiyacı olan bir bölüm öğrenciye bot-ayakkabı dağıttık. Göğüs Kanseri, özellikle kadınlarımız için son derece önemli bir konu biliyorsunuz. Bu konuda da 'Bana Olmaz Deme!' sloganıyla bir panel düzenledik."

Başkan Erdem Çelik'in ardından ise Başkan Yardımcısı Hayati Çelikcan ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Eray kısa konuşmalar gerçekleştirdi. Çubuklu Derneği Başkan Yardımcısı Hayati Çelikcan yaptığı konuşmada, Dernek içindeki faaliyetleri yürekten yaptıklarına dikkat çekerek, "Bu iş için zaman ayırmak gerekiyor. Öte yandan arkanızda bir finansal destek de olmalı. Bizler 2015 yılında bu yılın gerisinde kalmamak istiyoruz. Daha çok proje üreterek hayata geçirmeyi ve Derneğimizin ilçemizdeki katma değerine yenilerini eklemek istiyoruz. Bu konuda da Danışma Kurulumuza güveniyoruz. Sizler bize cesaret veriyorsunuz..." dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Eray ise Aralık ayının içinde 'Sentetik Uyuşturucu' konulu bir panel düzenlemeyi istediklerini ve bunun yanı sıra Kentsel Dönüşüm konusunda da yine Dernek olarak vatandaşlara bilgi vermeyi planladıklarını anlattı. Çubuklu Derneği olarak semtteki vatandaşların nabzını tutmaya devam edeceklerini vurgulayan Sinem Eray, yeni projeler yaparken büyük heyecan yaşadıklarını anlattı.

Çubuklu Derneği'nin Danışma Kurulu ise verilen bilgiler dolayısıyla Dernek Yöneticilerine teşekkür ederken, bu istişarenin her 3 ayda bir yinelenmesinin son derece faydalı olacağı konusunda görüş bildirdi.

‘Geçmiş olsun, Seyfettin KOÇ’

Dost Beykoz'a özel bilgi de veren Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, daha önce Dost Beykoz tarafından haberleştirilen okullarda bot dağıtımı konusunda 3 ismin son derece önemli olduğunu kaydetti. İshak Memiç, Turan Taşçıçukur ve Sofa Aksu'nun gayretleriyle bu dağıtımı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Erdem Çelik, Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyeleri'nin yanı sıra bu isimlerin de katkılarının dile gelmesi gerektiğini ifade etti. Çubuklu Dernek Başkanı Erdem Çelik ayrıca, kötü bir kaza geçiren Seyfettin Koç isimli Çubuklu Derneği Üyesi'ne de yine Dost Beykoz aracılığıyla acil şifalar diledi, "Geçmiş olsun" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çubuklu Derneği, Erdem Çelik

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"