Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi

  • 1
  • 13365
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, Çubuklu kentsel dönüşümünde yaşanan aksaklığın nereden kaynaklandığını anlattı.

AK Parti olarak yapılması gereken her şeye hazır olduklarını ifade eden Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, Beykoz Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında Çubuklu kentsel dönüşümündeki soru işaretlerini anlattı.

Hasanoğlu, "Çubuklu'daki Büyükşehir'in kentsel dönüşümünde de istiyoruz. Hadi bir an evvel yapın. Hadi gelin yapalım. Bizim ne yapmamız lazımsa bunu yapalım. Geçen hafta 20'nin üzerinde telefon aldım." dedi.

Çok sayıda vatandaşın kendisini aradığını, İBB'nin dönüşümü başlatmak istediğini ancak iştirak şirketlerinin yöneticilerinin AK Parti tarafından dönüşümün engellendiğini beyan ettiklerini anlatan Sadullah Hasanoğlu, "Çubuklu Mahalle Muhtarı 3-4 defa aradı. Olayın hakikati şu. Mecliste bekleyen bir şey yok. Kiremitdere'de caminin arkasındaki bölge İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu dönem orada bir parselasyon yapıyor. Alanı üçe bölüyor diyor ki biz bu üç tane alanın bir tanesinde dönüşüm yapacağız. Diğer ikisini daha sonra yapacağız. Biz de diyoruz ki ya kardeşim bütün alan bütün olarak kentsel dönüşüm alanı ilan edildi. Çünkü oradaki yapı sayısı hesaplandı. Çıkacak olan yapı stoğu hesaplandı. Bunun dönüşebilmesi için bir matematik var. Yapılabilecek bir yapı stoku var. Lütfen tamamını yapın. Tamamını yapın. Ne gerekiyorsa biz de yapalım." ifadelerini kullandı.

"Vatandaşa bunu söylemiyorlar"

Hasanoğlu, şunları kaydetti:

"Ne diyor büyükşehir? O Çubuklu'daki alanın tamamını değil, üçe böldüm. Ben bir tanesini yapacağım sonrasına bakacağım diyor ve bunu vatandaşa söyleyemiyorlar. Bakanlık da onlara uyarıda bulunuyor diyor ki tamamını yapmalısın. Çünkü biz tamamı için karar aldık diyor. Vatandaşa bunu söyleyemiyorlar. Neden? Çünkü yapmaya niyet yok. Ben burada ne dedim? Büyük ihtimalle o projeyi de yapmak bize nasip olacak demedim mi? Dedim. Şimdi daha yüksek sesle söylüyorum. Seçim geldi. Çubuklu projesini de biz yapacağız. Çok net hem de tamamını yapacağız. Öyle yarısını, üçte birini, şu parseli bu parseli değil, tamamını yapacağız"

Haber Merkezi

Zerzevatçı'nın genç muhtar adayı sahaya indi
Önceki Zerzevatçı'nın genç muhtar adayı sahaya indi
CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Sonraki CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Yorumlar (1 Yorum)

BEYKOZLU (3 ay önce)

SAYIN KARAHASANOGLU BAK ARSIVLERDE NELER YAZIYOR, Beykoz Belediyesi'nin yapımı için bakanlıklar ve ilgili kurumlar nezdindeki görüşmeler neticesinde projede büyük bir mesafe kat edilerek sözleşme aşamasına geldi. Şayet Çubuklu Mahallesi sakinleri proje sözleşmelerine imza atarsa konutların yapımı gelecek yıl başlayacak ve ilçe tarihinde ilk olan geri dönüşüm projesi de uygulamaya geçmiş olacak. Başkan Murat Aydın: "2 Yıl İçinde Bitirmeyi Planlıyoruz" Beykozlulara seçim sürecinden bu yana söz verdikleri hizmetleri yerine getirmenin mutluğunu yaşadıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: "Çubuklu'da KİPTAŞ'tan devralarak sürdürdüğümüz kentsel dönüşüm projemizde büyük bir mesafe kat ettik. Yaptığımız görüşmelerde hemşehrilerimizin teveccühü bizleri çok mutlu ediyor. Kalan hak sahipleriyle anlaşmaları tamamladığımız zaman 2022'de kazma vurmayı ve Allah nasip ederse iki sene içinde hemşehrilerimize güvenle oturabilecekleri yuvalarını teslim etmeyi planlıyoruz" dedi. Kaynak: Habermetre / Toplum

Yorum Yaz