Çubuklu’da büyük provokasyon

  • 0
  • 18382
Çubuklu’da büyük provokasyon
Çubuklu’da büyük provokasyon
Çubuklu’da büyük provokasyon
Çubuklu’da büyük provokasyon
Çubuklu’da büyük provokasyon
Çubuklu’da büyük provokasyon

Çubuklu Şehit Sadık Şişman Sokak'ta halk sokağa çıktı ve Belediye görevlilerine engel olmaya çalıştı. Belediye'den gelen kişilerin görevi ise yalnızca durum tespiti yapmaktı.

Ancak "Yıkım olacak!" dedikodusuyla provoke edilen halk sokaklara çıktı ve görevlilere engel olmak istedi. Şehit Sadık Şişman Sokak’ta tespit yapan Beykoz Belediyesi çalışanları, bölgede çıkarılan "yıkım yapılacak” dedikodularının kurbanı oluyordu…  

Beykoz Belediyesi’nin daha önce Meclis kararıyla İBB’ye verdiği ve İBB’nin kabul etmeyip Beykoz Belediyesi’nin afet bölgesi kapsamına aldığı taşınmaz üzerindeki tespit çalışmalarını provokatörlerin “Yıkım yapılacak” şeklinde yayması bölge halkında tedirginliğe yol açtı.

Belediye yetkililerinin tespit yaptığı bir sırada sokağa çıkan halk belediye çalışanlarının üzerine yürüdü… Ne tesadüf ki, Çubuklu Derneği Yönetimi ve Başkanı Erdem Çelik, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve basın mensupları da oradaydı.

Hızır Yılmaz ve Erdem Çelik halkı bilgilendiriyordu…

Yaşanan kargaşayı duyan AK Parti Çubuklu Mahalle Temsilcisi Sezai Biçer hemen olay yerine gitti. Biçer olay yerinde CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın ve Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik’in halkı bilgilendirdiklerini görünce ne olduğunu sordu.

Belediye’nin bu araziyi şahsa sattığını ve yıkım tespiti yapıldığı iddiasında ısrar ediliyordu. Bu dedikoduyu yapanlar ise iddiaya göre, bölgede Beykoz Belediyesi’nin tişörtlerini giyen üniversiteli gençler, bir taraftan anket yapıp diğer taraftan, ‘belediye bu araziyi sattı yakında buraları boşaltacaksınız’ diyordu.

Bu şekilde tahrik edilen halk ile CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Erdem Çelik ve basın mensupları aynı anda sokağa çıktı. Ama polis yoktu.

AK Partili Biçer’in kalabalığa, böyle bir şeyin olmadığını, bunun bir provokasyon olduğunu ve CHP’nin halkı ayaklandırmaya çalıştığını söylemesi ortamı daha da gerdi. Gerginliğin artması üzerine oradan apar topar uzaklaştırılmaya çalışılan AK Parti Çubuklu Mahalle Temsilcisi Sezai Biçer, 5-6 vatandaşla Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i telefonla görüştürdü.

Hızır Yılmaz sinirlenince çatıya çıktı

Telefonda Başkan Çelikbilek ile görüşerek bir yıkımın söz konusu olmadığı teyidini alan vatandaşlar yavaş yavaş uzaklaşınca CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz sinirlendi.

Öfkesine hâkim olamayan Hızır Yılmaz soluğu evin çatısında aldı… Burada bir konuşma yapan Hızır Yılmaz, vatandaşlarla Başkan Çelikbilek’i görüştürerek gerginliği düşürmeye çalışan AK Parti Çubuklu Mahalle temsilcisi Sezai Biçer’i hedef göstererek, “komşusunu satanlara itimat etmeyin… Ben kimseden korkmuyorum" diye bağırdı.

Başkan Çelikbilek ve Muhtar Kolcu ile görüştük

Yaşanan gerginlik üzerine Çubuklu Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile telefonda görüştük.

Muhtar Kolcu, "Benim haberim yoktu. Eğer olsaydı, oradaki insanlara bunun yıkım değil de tespit amaçlı olduğunu söylerdim" dedi. Başkan Çelikbilek ise "Biz belediyemize ait taşınmazlarla ilgili tespit yapıyoruz" diye konuştu.

Hüsnü Kolcu: "Bilseydim, bilgilendirirdim"

Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu, olayların ardından kendisini gerek Belediye Başkanlığı'ndan gerekse olay yerinden arayanlar olduğunu belirtti. Belediye'nin ölçüm yapılmadan önce aramadığını kaydedenMuhtar Kolcu, bunun yapılması halinde bölgedeki vatandaşlara Belediye'nin yalnızca tespit yapacağını söylemiş olacağını savundu. Bu şekilde yaşanılan bu tatsız hadisenin hiç yaşanmayacağını anlattı.

Çelikbilek: "Tespit yapıyoruz, muhtara niye soralım?"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Çubuklu'da gerçekleşecek projenin, burada yaşayan kişilerin yararına olacağını belirterek söze başladı. Belediye'nin arazide bina tespiti yaptığını kaydetti. Son zamanlarda ortaya çıkan "sivil itaatsizliğe" dikkat çekti veÇubuklulu vatandaşların partiye geldiğini ve bu konuda bilgilendiklerini vurguladı.

Haber Merkezi

10 dakikada yazdı, çizdi ve gitti
Önceki 10 dakikada yazdı, çizdi ve gitti
Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Sonraki Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz