Eğitim

Çubuklu Beşevler’de Kuran-ı Kerim seferberliği

Çubuklu Beşevler’de Kuran-ı Kerim seferberliği
01.03.2016 23:58
| | |
4561

Çubuklu Beşevler Camii din görevlileri her yaştan mahalle sakinlerine Kuran-ı Kerim dersi vererek örnek bir çalışma başlattı.

Beykoz Çubuklu Beşevler Camii din görevlileri her yaştan  mahalle sakinlerine haftada 5 gün Akşam ve Yatsı namazı arasında Kuran-ı Kerim dersi vererek örnek bir çalışma başlattı.

Yıllardır; gerek iş hayatı gerekse diğer nedenlerle Allah kelamı Kuran-ı Kerimi okumayı öğrenememiş çok sayıda mahalle sakini Beykoz Müftülüğü’nün başlattığı derslere büyük ilgi gösterdi.

Hafta içi her akşam yaklaşık 40  mahalle sakini Beşevler Camii İmamı  Abdülkadir Karabulut ve Müezzin Adil Çiftçi’den Kuran-ı Kerim dersi alıyor

Vatandaşlar ise, “Allah hocalarımızdan razı olsun. Allaha şükür namazlarımızı kılıyoruz ama  Kuran-ı Kerim okuyamamak bizim için bir eksiklikti. Bunu giderdiğimiz ve Allah kelamını okuduğumuz için çok mutlu ve huzurluyuz" şeklindeki ifadelerle hizmetten memnuniyet duyduklarını kaydederken, herkesin bu imkandan yararlanması gerektiğinin altını çizdiler.

Beşevler Camii İmamı Abdülkadir Karabulut, "Yaklaşık 3,5 yıldır derslerimize devam ediyoruz.  İlk başladığımızda 10 talebemiz vardı. 3 yılsonunda bu sayı 40'a ulaştı. Yeni başlayanlar için ve okumayı öğrenmiş olanlar için iki ayrı sınıfımız var.” şeklindeki konuştu.

İmam karabulut şöyle devam etti: “Bu sene tecvitli okumaya başladık. Ayrıca bayanlar içinde Beykoz Müftülüğümüzün görevlendirdiği iki hanım hocamız sabah 9 ile öğleden sonra 14.30 arasında Kuran-ı Kerim dersi veriyorlar. Kısaca gün boyu camimizde Kuran-ı Kerim eğitimimiz sürüyor. Herkesi Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek için camimize bekliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Beykoz Müftülüğümüz Kuran-ı Kerim eğitimine büyük önem veriyor. Bizde bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Peygamber efendimizin(S.A.V) ‘Sizin en hayırlınız Kuran-ı Kerimi öğreten ve öğreneninizdir’ hadisi şerifinden hareketle tüm kardeşlerimizi Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmeye camimize davet ediyoruz. Ayrıca Kuran-ı Kerimi öğrenmiş kardeşlerimizin okumasını ilerletmesi için her hafta bir hatim yapıyoruz. Kasım ayından Mayıs ayına kadar eğitimimiz devam ediyor. Yazında çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Ayda 4 hatim yapıyoruz. 3 yılda yaklaşık 90-100 civarında hatim yaptık. Perşembe akşamları hatim duası yapıp tüm şehitlerimize ve Müslüman Âlemi’ne bağışlıyoruz. Kuran öğrenmenin yaşı yok. İsteyen herkes azmederse Kuran okumayı öğrenebilir. Beşevler Camii din görevlileri olarak Kuran-ı Kerim öğretmek için biz hazırız."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Çubuklu, Beşevler, Kuranı Kerim, Ders, Beykoz Müftülüğü, Abdulkadir Karabulut, Adil Çiftçi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"