Eğitim

Çubuklu Beşevler'de hedefler büyük

Çubuklu Beşevler'de hedefler büyük
26.01.2016 10:03
| | |
10833

Foto galeri

Beykoz Çubuklu Beşevler Camii Derneği, Gençlik Komisyonu kurdu. Komisyon ilk toplantısını yaptı.

Beykoz Çubuklu Beşevler Camii Derneği, Gençlik Komisyonu kurdu. Komisyon ilk toplantısını yaptı.

Toplantıya Beşevler Camii İmamı Abdulkadir Karabulut, Beşevler Camii Müezzini Adil Çiftci, Çubuklu Camii İmamı Muharrem Uzun ve Beykoz Merkez Vaizi Hilmi Tezcan ve Beşevler Camii Gençlik Komisyonu üyeleri katıldı.

Her pazar günü toplantı yapılacak

Toplantı da konuşan cami imamı Abdulkadir Karabulut, hem yarı yıl tatilini, hem de yapılacak çalışmaları değerlendirmek maksadıyla toplandıklarını kaydettiği konuşmasında, "her pazar günü burada toplanacağız... Kitap okuyacağız. Haftalık olarak dersler yapacağız. Mahallemizdeki hastalarımızı ziyaret edeceğiz. Kan bağışında bulunma çalışmamız olacak. Bunun yanında sportif çalışmalarımız olacak. Camiler arası spor karşılaşmaları yapacağız. Havuza gideceğiz. Gezi çalışmaları yapacağız. Edirne’ye, Çanakkale’ye, Eyüp Sultan Camii’ne bunun gibi yerlere geziler organize edeceğiz" şeklinde konuştu.

Gençlerin faydalı insanlar olmalarını istiyoruz

Esas itibari ile amaçlarını; gençlerin camiye devamını sağlamak ve gençlerin tam bir Müslüman gibi yetişmelerine yardımcı olmak olarak açıklayan Karabulut şöyle devam etti:

"Gençlerimizin; ailelerine, çevrelerine ve topluma hayırlı birer insan olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapacağız. Bunun yanında gençlerimizin sosyalleşmelerini ve kendilerini ifade etmelerini sağlamak. Camimizde kütüphane kuracağız. Burada kitap okuyarak birbirimizle ne anladığımızı paylaşacağız. En önemli amacımız topluma örnek, iyi insanlar yetişmesine vesile olmak.Önce mahallemiz, sonra Beykoz’umuz en sonunda ise ülkemiz için hayırlı gençler yetiştirmek. Emek bizden muvaffakiyet inşallah Cenab-ı Allah’tan"

Bu çalışma Beykoz geneline yayılacak

Daha sözü alan Çubuklu Camii İmam-ı Muharrem Uzun'da, bu çalışmaları kendilerinin yapacağını ifade ederek, "Bu çalışmayı ilk olarak Abdulkadir hocamız başlattı.Biz de ilerleyen günler de başlatmayı düşünüyoruz.Biz de yapacağımız dini ve ahlaki çalışmaların yanında özellikle yaz sezonunda Piknik, gezi, sportif çalışmalar yapmayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

Beykoz Müftülüğü destek veriyor

Beykoz Merkez Vaizi Hilmi Tezcan ise, "gençlere yönelik, sizler çok önemli insanlarsınız. Sizler camilere devam eden gençlersiniz. Önceliğiniz dini bilgiler ama bunun yanında matematik gibi, İngilizce gibi diğer bilgilere de ihtiyacınız olabilir. Bu bilgileri buralarda öğrenebilirsiniz. Bilginizi devamlı geliştirmeniz gerekir. Sizlerin buraya katılımınız beni çok memnun etti. İnşallah ilerleyen zamanda sizlerle daha güzel çalışmalar yapacağız. Hocalardan isteklerde bulunun. Öneriler sunun. Belirleyici olan, yönlendirici olan siz olun. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

İlk çalışma Beşevler'de yapıldı

Programın içeriğinde ise, İman nedir? Kelime-i Şahadet nedir? Kelime-i Tevhid nedir?" konuları işlendi.

Program sonunda Dost Beykoz'a konuşan Beşevler Camii İmamı Abdulkadir Karabulut, "Beykoz geneli 8 bölgeye ayrıldı. Bizim bölgemiz 3. bölge. Camilerle aramızda faaliyetlerimiz vardı. Gençlik faaliyetleri de yapalım dedik. Bununla ilgili müftülükte bir toplantı yaptık. Müftülük 'eğer bu çalışmaları yapabilirseniz bizler de bu çalışmalara kaynak olması için camii derneklerine gerektiğinde maddi yardım yapacağız' diyerek  bizlere yardım edebileceklerini söylediler. Biz de Beşevler Camii olarak ilk çalışmayı biz yapalım dedik. Mart ayına kadar tüm camiler bu çalışmayı yapacak. Çocuklarımızın özgüven kazanması, milli, manevi değerleri daha iyi öğrenmeleri için çaba göstereceğiz." dedi.

Bunun yanında camii olarak fakirlere yardım yaptıklarını söyleyen  Karabulut, "Evleri ziyaret ediyoruz. Hastaları ziyaret ediyoruz. Halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Çubuklu, Beşevler, Adil Çiftçi, Abdulkadir Karabulut, Gençlik Meclisi, Hilmi Tezcan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"