Çubuklu Anında Hizmet’le Güzelleşti

  • 2014.08.14 00:00
  • Güncelleme: 14.08.2014 00:11
  • Okunma: 5802 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi’nin 5 yıldır yürüttüğü “Anında Hizmet” programı, Çubuklu Mahallesi’nde uygulandı. Mahallenin cadde ve sokakları tüm gün boyunca yapılan çalışmalarla elden geçirilerek eksikleri giderildi.
Çubuklu Anında Hizmet’le Güzelleşti

Beykoz Belediyesi ekipleri pek çok farklı kalemde hizmeti gerçekleştirmek için Çubuklu Mahallesi’nde bir araya geldi. Ekipler mahallede gün boyu istinat duvarı yapımından asfaltlamaya, temizlikten, ilaçlamaya pek çok hizmeti tamamlandı. Mahalle muhtarıyla görüşülerek eksiklerin  bir hafta içinde bitirileceği çalışmada Çubuklu sakinlerinin görüşleri de alındı.

Başkan Yücel Çelikbilek: Beykoz’un Güzel İnsanlarına Hizmet Edeceğiz

Başkan Yücel Çelikbilek çalışmalara başlamadan önce hareket noktası olan belediye garajında toplanan işçilere hitap etti. Başkan Çelikbilek yaptığı konuşmada verilecek hizmetin önemine değindi. “ Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ‘Anında Hizmet’ programımızı bugün Çubuklu’da gerçekleştireceğiz. Halkımızın gönlünü kazanmak için çalışacağız. İnsanlara güler yüzümüzü göstereceğiz, sorunlarını çözeceğiz.” diyen Çelikbilek çalışmanın hayırlı olmasını diledi.

Mahalle Sakinlerine Ücretsiz Sağlık Hizmeti

Başkan Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları, belediye birim müdürleri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarı Hüsnü Kolcu’dan oluşan heyet, mahalle muhtarlığı önünden başlayarak çalışmaları inceledi. Burada yapılan sağlık taramasını ziyaret eden Başkan Çelikbilek ve ekibi, vatandaşlarla sohbet etti. Sağlık taramalarında gün boyu tansiyon, göz kontrol, işitme testi, kemik yoğunluğu, açlık kan şekeri, kolestrol ve kan basıncı ölçümü gibi kontroller gerçekleştirildi.

Cadde ve Sokakların Bakımı Yapıldı

Buradan hareket eden ekip Kireçocağı Caddesi, Vatan Caddesi, Öztürk Caddesi ve Nazım Tur Caddesi üzerinde gerçekleştirilen çalışmalara geçti. Bu caddeler üzerinde yapılan asfalt kaplama, duvar yapımı, trevatuvar onarımı gibi çeşitli çalışmaları yakından gözlemleyen Başkan Çelikbilek, vatandaşlarla görüşerek çalışmalarla ilgili görüşleri dinledi, önerileri aldı.

Kiremitdere Mültezem Camii’ne kadar yürüyen ekip, yol boyunca incelemelerini sürdürdü. Başkan Çelikbilek ilgili müdürlerle istişare ederek gerekli gördüğü yerlere müdahale edilmesi talimatını verdi. Mültezem Cami önünde devam eden yol düzenleme çalışmasını da teftiş eden Başkan Çelikbilek, yetkililerde çalışmanın durumuyla ilgili bilgi aldı.

Atık Getirme Merkezi Açıldı

Başkan Çelikbilek ve ekibi Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde yer alan Atık getirme Merkezi’nin de açılışını gerçekleştirdi. Temizlik işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, merkezle ilgili bilgiler aktarırken, Başkan Çelikbilek de bu sistemin İstanbul ilçeleri arasında bir ilk olduğunu belirtti ve belediyenin sıfır atık hedefine dikkat çekti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz