Güncel

Cübbeli Ahmet Hoca: "IŞİD'in öldürdükleri ŞEHİT’tir!"

Cübbeli Ahmet Hoca:
2014.08.24 00:00
| | |
9399

İsmail Ağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden ve Cemaat Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun önde gelen talebelerinden Ahmet Mahmut Ünlü, Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulundu.

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak tanınan Ünlü Hoca, radikal IŞİD örgütüyle ilgili çarpıcı sözler söyledi. İslâm Peygamberi Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellim'in IŞİD gibileri için 'Cehennem köpekleri' dediğini anlatan Cübbeli Ahmet Hoca, "Bu kişiler haricilerdir, cehennem köpekleridir. İlk kez size açıklıyorum: Bu kişilerin eliyle öldürülenler dinimizce 'şehit' sayılırlar" dedi.

Marifet Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Ali Osman Çite'nin oğullarının sünnet düğününe gelen Cübbeli Ahmet Hoca, davet üzerine kısa bir sohbet konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında, Kur'an-ı Kerîm'in tek başına İslâm hayatı için yeterli olacağını ifade eden İlahiyatçılara değinen Cübbeli Ahmet Hoca, 'sünnet' kavramının kıymet ve faziletlerinden bahsetti. Kur'an-ı Kerîm'in yanı sıra Hâdislerin de son derece önemli olduğunu vurgulayan Cübbeli Hoca, Peygamber Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellim'in sözlerinin de son derece önemli olduğunu kaydetti.

Sohbetin ardından Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Cübbeli Ahmet Hoca, son dönemlerde dünya kamuoyunda tartışılan IŞİD ve yürüttüğü dava konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. Cübbeli Ahmet Hoca, "Ne öldüren niye öldürdüğünü biliyor ne de öldürülen niye öldürüldüğünü biliyor. Bu, her geçen gün daha büyük bir karmaşa ortaya çıkarıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Hiç Ehl-i Sünnet böyle sokaktan geçeni silahla tarayabilir mi? Ehl-i Sünnet'ten bir insan hiç kalkıp da bir Müslüman’ı öldürebilir mi?" şeklinde konuştu.

Cübbeli Ahmet Hoca şunları söyledi:

"Böyle bir şey hangi kitapta var? Adamın kafasını kesmişler, top oynuyorlar. Kâfir bile olsa hangi insana bunu yapmak revadır? Hangi kitap bunları yapmanın caiz olduğunu bildirir? Bu nasıl bir rezilliktir? Böyle bir Sünnilik olur mu? Biz bunları nefretle lanetliyoruz! Bırak Ehl-i Sünnet'i bunlar Müslüman dahi olamaz!

Resûlullah Aleyhi ve Sellim Tirmizî Hadis'inde şöyle buyurdu: ‘Yahudi bile olsa, Hıristiyan bile olsa, vatandaşsa, pasaportluysa, bir memlekette duruyorsa, muharip değilse yani sana karşı savaşmıyorsa, silah çekmemişse onu öldüren cennetin kokusunu dahi duyamaz!’... Değil Müslüman’ı gâvuru öldürene bile böyle diyor. Bu iş ancak muharebede, meşru bir cihatta söz konusu olabilir. Kur'an-ı Kerîm'de ise 'Bir insanı öldüren, 7 milyar insanın tümünü öldürmüş gibidir' diye buyuruyor. Sakalları uzatmışlar, namaz bile kıldıkları belli değil! Suratlarında meymenet yok!

Bunlar Ehl-i Sünnet olamaz! Ehl-i Sünnet sinek bile öldüremez, karınca bile ezemez! Müslümanlar bu oyunlara gelmesinler. Sakın ola 'cihattır' diyerek bu insanların peşlerine takılmasınlar. Samimi olarak söylüyorum, onların peşinde giderek helâk olursunuz! Ahrette azap olursunuz! Bunlar Haricilerin devamıdır! Bunlar Hazreti Ali Efendimizi bile 'Allah rızası için...' diyerek öldüren ve hadislerde buyrulduğu gibi de cehennem köpekleridir! Bunlar çok büyük namussuz ve şerefsizdirler! Bunlarda hiç ırz diye bir şey yoktur! Milletin karısını kızını cariye diye görürler. 'Biz mücahidiz' diyorlar ve geri kalanını 'kâfir' diye adlandırıyorlar. Sen bir adama kâfir dersen, kendin kâfir olursun!"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Cübbeli Ahmet Hoca, IŞİD

reklam
1 Yorum
Abdullah Kul27.08.2014 22:48:57

Sn Hocam, işte seni bu dobralığından ötürü seviyorum kimsenin söyleyemediğini bu zor zamanlarda sen söyleyebiliyorsun. Bir siyasinin Efendimizi küçümsemesinede bunca İlahiyatçı ve Tarikat şeyhleri sessiz kalırken gene sen karşı çıktın Ömrün uzun olsun Allah senden Razı olsun cesur hocam...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"