Makaleler

Çözüm süreci ihanet midir?

17.09.2015 17:09
| | |
4335

​1 Kasım'daki yeniden seçimin yapılmaması için harekete geçen HDP-PKK dünya savaş literatürüne girecek kahpelikteki saldırılarla her gün onlarca kardeşimizi şehit ediyor.

 

Daha düne kadar devletin baskısıyla kendi dışkısı yedirilen, keleş zoruyla ise teröre her türlü desteğe zorlanan Güneydoğu halkı OHAL’in zalim postalları altında inim inim inlerken AK Parti’nin Erdoğan liderliğinde sunduğu demokratikleşme ve çözüm sürecini bir takım ayrıntıların pespayeliğine sıkıştırmaya çalışmak ülkeye ne katabilir? Tabi eğer aşağılık bir kafatasçı değilseniz!

30 yıl boyunca beceriksizlik ile ihanet çizgisinde gidip gelenlerin, beceriksiz, sığ politikalarla bölgeyi çözümsüzlüğe mahkûm edenlerin bu gün Demokratikleşme ve Çözüm Sürecine “ihanet” demesi kadar büyük bir ahmaklık olabilir mi?

30 yıl boyunca Memleketin kan gölüne çevrilmesine sessiz kaldınız! Sonuçta 30 binin üzerinde şehit verdik ve cebimizden 1 trilyon dolardan fazla para çıktı. Şimdi utanmadan, sıkılmadan süreci ihanet, çözülme ve PKK ile işbirliği olarak pazarlıyorsunuz. Öcalan’ın nerde olduğunu soruyorsunuz!

Ulan Öcalan’ı astınız da elinizi mi tuttuk! İp mi bulamadınız! Recep Tayyip Erdoğan çözüm sürecini başlatmamış olsaydı PKK silah mı bırakacaktı? Ülkeyi mi terk edecekti! Gelip teslim mi olacaktı! Güneydoğu’da her şey güllük-gülistanlık mı olacaktı? Siz 2002 yılına kadar bu ülkede neyi başardınız ki!

Siz bu ülkede 22 bankanın hortumlanmasına seyirci kalıp faturasını tüyü bitmemiş yetimin sırtına yüklediniz ulan!

Siz 17 Ağustos depremzedeleri için toplanan 20 milyar dolar yardımı, yönetmeyi beceremediğiniz bütçe açığına yama yapacak kadar beceriksizdiniz be!

Siz depremden sonra günlerce bölgeye gidemediniz!

Koalisyon ortağı olduğunuz dönemde başörtülü yavrularımızın başlarını zorla açtınız! Coplarla, tartaklayarak üniversite sıralarından polis araçlarına atıp gözaltına aldığınız o yavrularımızın çığlıkları halen kulaklarımızda be alçak müptezeller! Sevsinler sizin muhafazakâr milliyetçiliğinizi!

Bu gün kalkmış aşağılık Feto Terör Örgütüne payanda olmuşsunuz! Hangi yüzle bu ülkenin geleceği için kendinizde söz söyleme hakkı buluyorsunuz!

Evet, çözüm süreci bitmiş ve tüm iyi niyete rağmen başarılı olamamıştır. 30 yıldır süre gelen bölücü terörle mücadele için denenmemiş olan tek yol kalmıştı ve maalesef artık bütün yöntemler bu süreçle birlikte bitmiştir. Artık hiçbir Kürt aydını veya siyasetçisi çıkıp da “devlet bize barış ve şefkat elini uzatmamıştır!” di-ye-mez!

Bu saatten sonra tek bir terörist kalmayana kadar güvenlik güçleri bölgeyi bu hainlerden temizleyecektir şüphesiz.  

AK Parti hükümetinin yaptığı üç gidiş, üç geliş otoyollarda belediye iş makinalarıyla yolları kazıp mayınladıktan sonra, kazıldığı anlaşılmasın diye 50 metre asfalt döken HDP’li belediyeler derhal kapatılmalı, yetkilileri tutuklanıp yargılanmalıdır!

Hepimiz biliyoruz ki AK Parti ve MHP tabanındaki insanlar konu vatan ve dinimiz olduğunda canını gözünü kırpmadan feda edecek erdem ve kararlılığa sahip insanlardır.

Ancak, HDP-CHP ve Paralel Örgütle anlaşılmaz ilişkiler ağı olan MHP’nin tepe yönetiminin içinde bulunduğu akıl tutulması partinin tarihin zillet sayfalarına adım adım yaklaştığına açıkça işaret ediyor. Günler önce imtiyaz sahibi Kader Gür’le yaptığım sohbette; “kısa süre içerisinde Bahçeli Ülkücü Gençleri sokaklara salacak çünkü yitirdiği itibar ve AK Parti’ye kaptırdığı oyları geri almak için başka formülü yok” demiştim. Bu gün maalesef söylediğim tablonun oluşması için belli odaklar devreye girdi. Üstelik tam da Güneydoğu’daki büyük aşiretlerin neredeyse tamamı HDP-PKK’ya sırtını dönmüş ve Devletin yanında olduklarını deklere etmişken.

MHP lideri Bahçeli ülkücü gençleri sokaklara salarak maalesef Kürtlerin desteğini kaybeden HDP-PKK’ya can simidi olmuştur. Çıkarılmaya çalışılan Türk-Kürt çatışmasında Kürtleri tekrar HDP-PKK’nın kucağına itmek MHP’ye kaybetmek üzere olduğu siyaset zeminini kazandırır belki ama ülke çok şey kaybeder!

Aklımızı başımıza toplamalı ve ülkemize sahip çıkmalıyız.

Bu yüzden ben MHP’li genç kardeşlerimin fotoğrafa iyi bakmalarını bir kez daha tavsiye edeceğim.

Belki çok iddialı bir söylem olacak ama 2019 seçimlerinde MHP diye bir partinin kalmayacağını düşünüyorum. Ve bunun tek sorumlusu yeni bir siyaset geliştiremeyen MHP’nin tepe kadrosudur!

AK Parti oyları düşsün, Erdoğan gücünü kaybetsin diye HDP’ye oy veren yurdum aydınları(!), MHP ve CHP’de siyaset yapan siyasiler; 7 Haziran’dan bu yana şehit edilen 120 vatan evladını siyasi kanadına oy verdiğiniz PKK öldürmüştür. “Erdoğan yaptı” diyerek karanlık vicdanlarınızı asla rahatlatamazsınız. Elinizde şehitlerimizin kanı vardır ve bu kan kıyamet günü sizin azabınız olacak!

Aziz şehitlerimize Yüce Rabbim’den rahmet diliyorum. İnşallah bizlere de bu aziz vatan uğruna, bayrak uğruna, katında kabul edeceği tek din olan İslam uğruna şehadeti lütfeder.

Vesselam…

Anahtar Kelimeler: Çözüm Süreci, İhanet, PKK, Terör, Şehit, Recep Tayyip Erdoğan

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"